Pompa wspomagania - awaria ?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Pompa wspomagania - awaria ?

Postprzez zajcov poniedziałek, 8 lutego 2016, 20:22

Witam, Pacjent to Kangoo 1.9 Dti 2001 80km od jakiegoś tygodnia po uruchomieniu Kangura słychać było "wycie" (głośną pracę, drgania, buczenie) prawdopodobnie pompy wspomagania. Dziś wycie nasiliło się i słychać ten dźwięk nawet podczas jazdy. Podczas skrętów ten dźwięk ustaje bądź jest zagłuszany przez silnik. Wspomaganie jest aczkolwiek po rozruchu od razu kręcąc zauważyłem braki lub przerywanie pracy. Po wyjściu z auta zlokalizowałem wycie z okolicy lewego reflektora. Proszę potwierdzenie czy to wspomaganie ? Jeśli tak to jaka droga wydaje się najlepsza : regeneracja używka czy nowy zamiennik ? Czytałem że są 2 rodzaje pompy hydrauliczne/elektrohydrauliczne? Jak dojść jaka pompa siedzi w moim Kangurze ?
Kangoo 1.9 DTi Privilege 2001 Clima 4xAirbag, ABS, Elektryka, 2x drzwi przesuwne, schowki lotnicze, Immo, centralny zamek, czerwień
11.2017 330000 km
zajcov
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 9 października 2014, 10:11

Re: Pompa wspomagania - awaria ?

Postprzez Lucass wtorek, 9 lutego 2016, 21:59

Pomp rodzaje są dwa. Mechaniczna - napędzana z paska wieloklinowego i elektryczna, napędzana silnikiem elektrycznym
Ty masz zapewne elektryczną. Jest w lewym nadkolu.
Na 99,9% to ona tak wyje. Tzn wyje silnik elektryczny domagający się regeneracji.
Znajdź na forum kontakt do użytkownika brada. Zajmuje się zawodowo regeneracją pomp. Możesz też próbować sam, o ile nie masz dwóch lewych rąk. :wink:
Prawdopodobnie wystarczy przeczyścić, wymienić szczotki i ewentualnie ciut popracować nad wirnikiem.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Pompa wspomagania - awaria ?

Postprzez Przemo9001 czwartek, 11 lutego 2016, 22:29

Jeśli chodzi o pompy elektryczne to były dwa rodzaje w kangoo I. Okrągła z okrągłą podstawka na jedna kostkę. I okrągła z kwadratowa podstawką na dwie kostki.
Jeśli chodzi o sam demontaż to uważaj na przewód wspomagania zasilający pompę. Najlepiej przed odkręcaniem dobrze go zapsikać odrdzewiaczem i wyczyścić.
Avatar użytkownika
Przemo9001
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 28 stycznia 2016, 21:47

Re: Pompa wspomagania - awaria ?

Postprzez ramzes11 wtorek, 16 lutego 2016, 20:27

Witam, ja też stawiam na pompę, moja właśnie moja wróciła od brada i zaraz zaczynam brać się za montaż (jedynie dokupię odpowiednie zakole). Co do brada konkretny i rzeczowy koleś, moja pompa została zrobiona w dwa dni. :D
Kangoo 1.5 dci, podobno już gorzej być nie może.
ramzes11
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 7 lutego 2016, 22:44
Lokalizacja: Otwock

Re: Pompa wspomagania - awaria ?

Postprzez RobertKaluza piątek, 3 stycznia 2020, 09:41

Witam
Kończy się żywot mojego silnika do pompy wspomagania. Czy da się zdemontować sam silnik, bez rozszczelniania pompy i spuszczania płynu z układu?

Pozdrawiam
Renault Kangoo II 1.5dCi 2010r
Renault Kangoo 1.5dCi 82KM, 2004r [*]
Renault Thalia 1.5 dCi 80KM, 2005r
Łaziska Górne (Górny Śląsk)
Avatar użytkownika
RobertKaluza
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2019, 13:04
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Pompa wspomagania - awaria ?

Postprzez jon104 niedziela, 12 stycznia 2020, 21:28

Da się :D
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości