Czuć spaliny

Off-topic: tematy związane z techniką

Czuć spaliny

Postprzez nowicjusz piątek, 6 sierpnia 2010, 13:36

Jeżdżę już tym Kangurkiem cztery miesiące i w zasadzie dziś odważyłem się Was zapytać, czy to jest normalne ,że czuć w moim kangurku spaliny. Najdziwniejsze jest to, że jak zamknę okna to nie czuć spalin , ale jak otworzę to je częściowo czuć. Pytałem się co niektórych kolegów , to jeden mi odpowiedział ,że jak jeździsz trasą to tak może być , bo wiele aut przejeżdża. Dziś wiozłem osobę , która też ma samochód i była wrażliwa na te spaliny,( jak jeżdżę przy otwartym oknie to nić w moim samochodzie nie czuć - mówiła.) musiałem zamknąć okno. Ciepłota w samochodzie ,jednak lepiej ta ciepłota niż smród, po którym głowa może rozboleć. Trochę się tym zainteresowałem i co niektórzy teraz twierdzą , ze może coś być z tłumikiem , albo rura jest nieszczelna i podwiewa przy otwartym oknie. Tak czy siak trzeba to sprawdzić i jechać do mechanika. Jakbym był długoletnim kierowcą to z pewnością sam bym sobie z tym problemem poradził.
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Czuć spaliny

Postprzez Szumak piątek, 6 sierpnia 2010, 14:12

Nie, to oczywiście nie jest normalne.
Nieszczelność w układzie wydechowym gdzieś miedzy kolektorem a katalizatorem lub wyciek oleju spod pokrywy zaworów na kolektor wydechowy. Oba przypadki do zrobienia.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE


Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron