Kluczyki

Off-topic: tematy związane z techniką

Kluczyki

Postprzez nowicjusz czwartek, 21 stycznia 2010, 17:17

Dziś rozebrałem swój kluczyk i zrobiłem Fotkę.
Czytałem, że w kluczyku jest transponder, nawet w takiej elektronicznej instrukcji dopatrzyłem się, że coś takiego tam jest.
Nie wiem czy u mnie jest bo jakoś go nie widzę, może to ta druga płytka od kluczyka, to cały ten transponder, bo jakaś elektronika widać, że tam jest. Za wszelkie instrukcje dziękuję.Obrazek
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Kluczyki

Postprzez branio czwartek, 21 stycznia 2010, 18:22

Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kluczyki

Postprzez Lucass czwartek, 21 stycznia 2010, 18:24

Transponder to cewka, która jest po drugiej stronie płytki.
Jeżeli mogę coś zasugerować, to raczej nie rozbieraj go dalej, bo to bardzo delikatny element. Uszkodzenie tej cewki jest bardzo łatwe, a bardzo uciążliwe.
Kluczyk zwykle wtedy umiera :(
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Kluczyki

Postprzez nowicjusz piątek, 22 stycznia 2010, 13:18

branio napisał(a):http://img27.imageshack.us/img27/9687/12227298.jpg


Dzięki za fotkę z zaznaczeniem, w którym miejscu się ten transponder znajduje. Szczerze mówiąc klikłem w ten link i zaraz go wyłączyłem, nawet się dobrze nie przyjrzałem, myślałem, że mi niewolno wgrywać tych fotek tylko można link dodać do fotki. Ale lucass mi w prywatnej wiadomości wszystko wyjaśnił - trochę się przestraszyłem :lol:
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Kluczyki

Postprzez nowicjusz poniedziałek, 22 marca 2010, 06:31

Mój kluczyk - fotka u góry coś szwankuje. Mechanik jakoś nim odpalał- był ostatnio w naprawie, ale też nie zawsze, musiał jakoś tam mieć wyczucie, że mu się to udawało. Czytałem w innych postach, że kluczyk po 10 latach może stracić już żywotność i warto dorobić nowy grot. Mam ten zapasowy kluczyk, bez przycisku, ale ten mi od razu odpala, oczywiście patrzę na kontrolkę immo, jak przestanie migać , czy też zgaśnie.

Przy tym kluczyku z fotki ta kontrolka jeszcze szybciej miga i nie chce zgasnąć.

Moje pytanie: czy można taki grot dorobić z tego dobrego kluczyka i zastąpić go w tym słabo działającym kluczyku. Ile coś takiego kosztuje: może jakieś namiary z mojej okolicy; Słupsk - Koszalin
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Kluczyki

Postprzez nowicjusz wtorek, 23 marca 2010, 20:25

Dziwna sprawa z tym kluczykiem pilota. Dziś i ja miałem szczęście, że mi działał - jakiś czarodziejski ten kluczyk, jak mu się chce to działa , a jak nie to nie działa.
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno


Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości