Bezpiecznik w radiu

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Bezpiecznik w radiu

Postprzez nowicjusz poniedziałek, 30 lipca 2012, 17:20

Witam
Wróciłem wczoraj z gór - Tuchów za Tarnowem, pozdrawiam z stamtąd wszystkich klubowiczów. Wszystko w zasadzie dobrze się skończyło, coś mi żadne fale w radiu nie łapały, ale pomyślałem, że może dlatego, że ja na pomorzu odbieram inne stacje, więc włączyłem sobie kaseciaka. Grał mi do końca do samego domu. Gdy już chciałem zamknąć samochód zobaczyłem, że leżu na dole jakiś bezpiecznik, widocznie musiał wyskoczyć przy wyjmowaniu taśmy z radia.Numer bezpiecznika 6S3A. Niestety nie wiem skąd on wypadł. Może ktoś podpowie mi w jakim miejscu powinienem go wcisnąć. Radio sprawdzałem - wcale się nie włącza. Wyciągałem radio i patrzyłem z tyłu i nic tam w zasadzie nie widziałem.
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Bezpiecznik w radiu

Postprzez edpawel poniedziałek, 30 lipca 2012, 18:43

Witam
Jezeli sprawdzałes w radiu i jest tam bezpiecznik ,więc bezpiecznik musiał wypaść ze skrzynki bezpieczników , na klapie od skrzynki bezpieczników masz pokazane na rysunku w którym miejscu masz bezpiecznik od radia , sprawdz to...

daj znać , jak nie to to pomyslimy dalej... ;)
skoczek 02r. 1.9 DTI 80km (KC0U)
KOD SILNIKA: F9Q 780 (sprzedany 12.11.2018) daleko nie poszedł... 7.5 roku jazdy XD szkoda było sprzedac ( 340kkm nalatane , jezdził bym dalej bo silniczek jak dzwon , ale buda i elektryka to szkoda gadać...
VW lt 35 2.5 TDI 109km 02r blaszak :P
Vw t5 2.0 CR 102 km 2011r
audi a4 b6 1.6 benzynka 02r...
Avatar użytkownika
edpawel
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 187
Dołączył(a): poniedziałek, 25 czerwca 2012, 18:58
Lokalizacja: Lubelskie / Zamość

Re: Bezpiecznik w radiu

Postprzez nowicjusz poniedziałek, 30 lipca 2012, 19:34

Radio sprawdzałem od tyłu ale nie widziałem tam, aby było jakieś miejsce na bezpiecznik. A ten bezpiecznik leżał od strony pasażera. ten bezpiecznik wygląda jak w starych telewizorach, tylko ciut większy.(szklany)
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Bezpiecznik w radiu

Postprzez edpawel poniedziałek, 30 lipca 2012, 20:35

jeżeli z tyłu w radiu niema miejsca na bezpiecznik to ,ten bezpiecznik może byc w wiązce kabli z kostki od radia o coś takiego...
Obrazek
powienien byc w takiej obudowie w kablu.... Obrazek


sprawdz jeszcze gniazdo bezpieczników pod kierownica , bo tam tez jest bezpiecznik dla radia , ale ten standardowy... ;)
skoczek 02r. 1.9 DTI 80km (KC0U)
KOD SILNIKA: F9Q 780 (sprzedany 12.11.2018) daleko nie poszedł... 7.5 roku jazdy XD szkoda było sprzedac ( 340kkm nalatane , jezdził bym dalej bo silniczek jak dzwon , ale buda i elektryka to szkoda gadać...
VW lt 35 2.5 TDI 109km 02r blaszak :P
Vw t5 2.0 CR 102 km 2011r
audi a4 b6 1.6 benzynka 02r...
Avatar użytkownika
edpawel
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 187
Dołączył(a): poniedziałek, 25 czerwca 2012, 18:58
Lokalizacja: Lubelskie / Zamość

Re: Bezpiecznik w radiu

Postprzez nowicjusz wtorek, 31 lipca 2012, 07:08

To jest ten bezpiecznik

Obrazek

Będę dziś szukał, może coś znajdę.
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Bezpiecznik w radiu

Postprzez Lucass wtorek, 31 lipca 2012, 09:05

Najprawdopodobniej (właściwie na pewno) jest tak jak pisze edpawel, tzn ten bezpiecznik był na kablu w osobnej obudowie. W samym samochodzie takich bezpieczników nie ma.
A radio Ci nie chciało odbierać, bo na południu są inne częstotliwości. Jak radio nie ma RDSu to trzeba przestawić ręcznie.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Bezpiecznik w radiu

Postprzez nowicjusz wtorek, 31 lipca 2012, 13:22

Wszystko już gra. Nie źle tu na mąciłem w tym poście. Okazało się, że ten bezpiecznik wypadł mi jak wyłączałem nawigację z zapalniczki i należy on do zasilania tej nawigacji. Widocznie było jakieś zwarcie bo coś tam zostało w zapalniczce od tego zasilacza nawigacji który się rozwalił i być może radio z tego powodu przestało działać.Wymieniłem bezpiecznik od radia i wszystko się unormowało. Tak więc trochę zachodu było ale dobrze się skończyło. :D :D :D
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: Bezpiecznik w radiu

Postprzez Lucass wtorek, 31 lipca 2012, 14:12

Radio jest na tym samym bezpieczniku co gniazdo zapalniczki.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Bezpiecznik w radiu

Postprzez edpawel wtorek, 31 lipca 2012, 15:46

Miałem pisac podobną teorie , ale... nie wiedziałem czy masz coś podłaczone (cb,nawigacja) , pierwsza teoria była najbardziej trafna , ale widocznie nietrafiłem. :D
teoria nr 2: myslałem ,że ten bezpiecznik szklany jest z radia cb.... bo jak wyżej Lucass powiedział , bezpiecznik radia jest także bezpiecznikiem zapalniczki ;)
,a kazde cb ( no moze prawie każde, w swoich dwóch radyjkach cb mam taki bezpiecznik)ma taki szklany bezpiecznik w kablu zasilania. :idea:
skoczek 02r. 1.9 DTI 80km (KC0U)
KOD SILNIKA: F9Q 780 (sprzedany 12.11.2018) daleko nie poszedł... 7.5 roku jazdy XD szkoda było sprzedac ( 340kkm nalatane , jezdził bym dalej bo silniczek jak dzwon , ale buda i elektryka to szkoda gadać...
VW lt 35 2.5 TDI 109km 02r blaszak :P
Vw t5 2.0 CR 102 km 2011r
audi a4 b6 1.6 benzynka 02r...
Avatar użytkownika
edpawel
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 187
Dołączył(a): poniedziałek, 25 czerwca 2012, 18:58
Lokalizacja: Lubelskie / Zamość


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości