Antena CB w miejsce radiowej ??

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Antena CB w miejsce radiowej ??

Postprzez kavka sobota, 17 grudnia 2005, 14:27

Wątek przeniesiony z działu "Pytam" (mod)

Witam!
Czy montował już kiedyś ktoś z Was antene od CB Radia w miejscu anteny radiowej fabrycznej ?? Jeśli tak to jakie jest dojście od wnętrza auta do niej (mam półke) , bo jakoś dziwnie to wszystko tam wygląda :wink:

Za odp. z góry dzięki .
Pozdrawiam

73!
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez pat sobota, 17 grudnia 2005, 14:45

Ja nie montowałem takowej anteny, ale kiedyś miałem podejżenie, że nie działa mi oryginalna, więc szukałem dojścia do niej. Musiłem ściągnąc półkę. Kabel do niej idze w prawym słupku, a sama antena jest przykręcana od wewnątrz zwykłą śrubką. Może w czymś pomogłem.
Avatar użytkownika
pat
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 5 grudnia 2005, 00:00

Postprzez sw sobota, 17 grudnia 2005, 19:39

Bedzie to !#%&%*@@@% wyglądało. Lepiej zostaw z tyłu. Chcesz z kangura nosorożca zrobić?
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez kavka sobota, 17 grudnia 2005, 21:39

Ja nie montowałem takowej anteny, ale kiedyś miałem podejżenie, że nie działa mi oryginalna, więc szukałem dojścia do niej. Musiłem ściągnąc półkę. Kabel do niej idze w prawym słupku, a sama antena jest przykręcana od wewnątrz zwykłą śrubką. Może w czymś pomogłem.

Oczywiście że pomogłeś i wielkie dzięki za to :wink:
Bedzie to !#%&%*@@@% wyglądało. Lepiej zostaw z tyłu. Chcesz z kangura nosorożca zrobić?

No też prawda , ale po pierwsze : Mam słabą masę w tym miejscu (o SWR 3,0 już nie wspomne :roll: ) , po drugie : pomyślałem sobie że jak za 3 lata będę chciał sprzedać kangoorka (co raczej nie grozi ale wszystko się może zdarzyć ) to jak ściągne ten uchwyt to może być różnica odcieni lakieru między klapą a miejscem w którym był uchwyt . A zamontowanie anteny w miejscu oryginalnej jest o tyle dobre że jak ją ściągne to walne tą radiówke starą i po problemie . Ano i masa jest o niebo lepsza , no ale tez się zastanawiałem nad tym wyglądem :? Bardzo podoba mi się auto z anteną umiejscowioną właśnie na klapie tak jak w kangoorku no ale jak pomyśle o tym lakierze to troche mi żal sie robi . Bo o magnesie nawet mowy nie ma bo to jeszcze bardziej rypie lakier . Jest jeszcze dziura w dachu ale tak wiercić w "główce" kangoosia to też mi żal chociaż jakby ojciec się zgodził to bym sie nie zastanawiał :)
Dobra w każdym razie dzięki za wszelkie odpowiedzi :wink:
Pozdrawiam
73! :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez AdiK niedziela, 18 grudnia 2005, 08:09

Blacha w miejscu gdzie montowana jest antena radiowa może być za cienka dla anteny CB, na magnes jest sposób starczy w miejscu gdzie się stawia antenkę nakleić folię którą można dostać nawet w kolorze nadwozia i nic nie będzie widać.
Pozdrawiam Adrian

Był KaleidoGwiezdnyPył 1.5dci75
Jest Peugeot 5008 2.0HDI
Avatar użytkownika
AdiK
Kangoomistrz 2009
Kangoomistrz 2009
 
Posty: 1033
Dołączył(a): środa, 7 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: poszukiwana

Postprzez kavka niedziela, 18 grudnia 2005, 12:15

Blacha w miejscu gdzie montowana jest antena radiowa może być za cienka dla anteny CB

Właśnie też się nad tym zastanawiałem tym bardziej że moja antena do lekkich nie należy .
na magnes jest sposób starczy w miejscu gdzie się stawia antenkę nakleić folię którą można dostać nawet w kolorze nadwozia i nic nie będzie widać.

To też racja , ale to już wole zostać przy tym rozwiązniu co mam . No chyba że SWR-a nie będzie dało się ustawić to wtedy pomyśle .

Narazie wielkie dzięki za wszelkie informacje.

73! :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kavka sobota, 24 grudnia 2005, 13:19

Przepraszam że tak w święta ale jak będziecie mieli czas to odpowiecie :wink:
Właściwie pytanie tyczy się do SW , bo on ma taki sam uchwyt jak ja :wink: I mam takie pytanko , czy ty wbijałeś te śrubki od uchwytu w lakier ?? a jeśli tak to czym to zabezpieczałeś . Bo przyznam się że dałem podkładki z blaszki z przyklejoną gumą a mase podciągnołem kablem no i SWR 3,0 :? Dowiedziałęm się że tak się nie robi no i teraz pozostaje mi wkręcić chociasz jedną tą srubeczke ale żal mi kangoorka :cry: Może znacie jakieś sposoby na zabezpieczenie takich rzeczy no bo ojciec (zresztą ja też) by mnie chyba zabił jakby jakieś kwiatki wyskoczyły w tym miejscu :wink: .

Życze Wesołych i Spokojnych Świąt zarówno dla Was jak i dla Waszych skoczków :wink:

73!
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez sw niedziela, 25 grudnia 2005, 19:49

Wkrecilem je bezczelnie w lakier. i chyba w najblizszym czasie jeszcze im srube dokrece, bo cos mi slabo zaczyna odbierac (podejrzewam mase, choc niekoniecznie). Zabezpieczac chyba nie trzeba, bo srubki sa ostro zakończone i jeśli są przykręcone raz a dobrze, to powinny dokładnie do lakieru przylegać (lakier się nie kruszy, tylko rozstępuje).
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez kavka niedziela, 25 grudnia 2005, 20:54

No dzięki Sławku za odpowiedź . Troche to tak brutalnie postąpiłem z Kangoorkiem :lol: :wink: No a powiedz mi nic a nic się nie dzieje z blachą ?? Żadnych ognisk korozji ?? Aha i czy nie rdzewieje Ci czasem uchwyt bo ja zauważyłem ostatnio że w paru miejscach zawitała :wink:

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku :wink:

73!
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez sw niedziela, 25 grudnia 2005, 21:46

uchwyt jest z nierdzewki, ale oczywiscie tez zauwazylem, ze zaczyna sie pokrywac lekkim brązem. Mialem problem (o czym pisalem juz kiedys) z obcieraniem lakieru na słupku w momencie zamykania klapy, wiec kupilem lakier dwuskładnikowy w serwisie. Przy okazji przejechalem lekko papierem sciernym i benzyną ekstrakcyjną uchwyt, a następnie maźnąłem lakierem bezbarwnym. Teraz już nic tego nie chwyta. Wyglada cały czas jakby był świeżo wypucowany.
Korozji żadnej poza wspomnianym słupkiem (ale to zostało już zlikwidowane skutecznie).
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości