CB a kultura jazdy

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

CB a kultura jazdy

Postprzez sw niedziela, 18 września 2005, 19:02

Wątek przeniesiony z działu "Pytam" (mod)

Ostatnio miałem taki przypadek:
Jade sobie drogą 4 za Tarnowem, kilometr 520 (m. Ładna) i już wiem od 10 minut, że przede mną stoją misie. No więc ciągnę te 60km/h (dozwolone 50), droga pusta. Juz widze chłopców jakies 300m przed sobą, a tu za mną leci rozpędzony (jakies 100km/h) vw passat. W środku kierowca zagadany z jakąś panieną. No to mu grzecznie zjechałem na pobocze... Nawet nie podziekowal.. Miśka zobaczył dopiero, gdy ten mu przed nosem pomachał.
W tym przypadku nie ma problemu, bo nawet gdybym mu nie zjechal, to wyprzedziłby mnie i wpadl na radar. Ale nasuwa sie ogolniejsze pytanie: jak i czy przekazywać wiedzę o radarach kierowcom bez radia:
1) można nie informować - niech sobie kupią CB
2) można blokować w okolicach radarów (tak robią TIRy)
3) można mrugać, machać, itp.

Przy okazji: Ostatnio usłyszałem na CB tekst o stojącym radiowozie: "na 485 żebraki stoją".
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez kaLasz niedziela, 18 września 2005, 21:12

wybieram bramkę nr 3
pomyśl co by sie działo gdyby nagle wszyscy zaczęli sie na CB udzielać 8O ja sobie tego nie wyobrażam (tak jak z internetem - kiedyś to była "elita", a teraz każdy ma i jest masa ludzików, którzy korzystaja z niego w sposób raczej nieodpowiedni)
sam kiedyś sie CB bawiłem przez jakiś czas, ale to było za czasów mocno dawnych i jeszcze wtedy samochody to tylko oglądałem :lol:
co do drugiej opcji to wydaje mi sie że tak jak napisałeś.... czy byś zjechał czy nie to i tak wyprzedzi :) TIR ma troche mocniejszą siłę przebicia jednak :D

no ale wiadomo że to mój punkt widzenia :wink: :D
1.9 D 65, biała OKLEJONA samica, 2001r.
GG 8053233

Kangoo jest nasz!! TEN Kangoo do nas należy
Avatar użytkownika
kaLasz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 27 sierpnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rafal poniedziałek, 19 września 2005, 00:01

a ja to mam w d....! Jak ktos bestrosko jedzie 100 po wsi (i jeszcze chce wyprzedzac), nie majac CB to znaczy ze albo ma za duzo kaski albo antyradar, albo idiota. W zwiazku z tym nie czuje sie zobowiazany kiwnac palcem...
Z kolei tym sprzeciwka zawsze migałem... ale przyznam szczeze ze od kiedy mam CB to troche zaniedbuje ten zwyczaj, kto ma CB razczej mnie zrozumie....
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez akagi środa, 21 września 2005, 15:03

właściwie to czemu przekazywać wieści o radarach pędzącym na złamanie karku ćwokom w niekangurach - a gdybyś tak stał grzecznie na czerwonym i taki zagadany z panienką passat czy inna bora wleciała ci w tyłek torbacza to co :?: wniosek : MRUGANKO TYLKO SWOIM :lol:
Avatar użytkownika
akagi
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 15 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: sinsiti

Postprzez PanKot czwartek, 22 września 2005, 12:51

Tych z przeciwka uprzedzam światłami a tych, którzy chcą mnie wyprzedzać ostrzegam lewym kierunkowskazem jednakże nigdy nie miałem zrozumienia u wyprzedzających.
Kiedyś, to jeden taki nawet mnie obtrąbił ale wpakował się na radar i jak go mijałem to widziałem po jego minie, że żałował tego co mi zrobił.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kaLasz czwartek, 22 września 2005, 13:12

PanKot napisał(a): jak go mijałem to widziałem po jego minie, że żałował tego co mi zrobił.

napewno żałował że sie na radar wpakował :wink: :D
1.9 D 65, biała OKLEJONA samica, 2001r.
GG 8053233

Kangoo jest nasz!! TEN Kangoo do nas należy
Avatar użytkownika
kaLasz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 27 sierpnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości