Jeszce raz głośniki:|

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Jeszce raz głośniki:|

Postprzez dodi niedziela, 11 września 2005, 12:15

Własnie siedze na allegro i tak przegladam to co tam jest i nasuwa mi sue takie pytanie czy jesli wywale te badziewne glosniki ktore mam z tylui zakupie np cos takiego: LINK to bedzie to jakos brzemiec? czy raczej cos takiego nie ma sensu? Chcialbym uzyskac jaknajlepszy efekt za nieduza kase. Prosze o opinie
Pozdrawiam
alize'04 1.5 dCi złoty
Avatar użytkownika
dodi
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 13 lutego 2005, 00:00

Postprzez kavka niedziela, 11 września 2005, 12:41

Te głośniki dobrej jakości nie są . Moc RMS (ta najważniejsza) to 35 WAT :? Miałem podobe Pioneery w Megance też miały 35 RMS no i nie dawało to źle ale rewelacji nie było , ale to był Pioneer . Jakbym miał Ci coś polecić to zostaw te głośniki co masz fabrycznie i spraw sobie jakiegoś Suba do bagażnika ze wzmacniaczem (moze być wbudowany w suba) . Napewno da to o niebo lepsze efekty niż te 35 RMS . Faktem że jest to wydatek rzędu minimum 200 PLN ale warto . Jeśli nie chcesz zawalać sobie bagażnika to możesz kupić suba pod fotel . Ktoś tu coś takiego miał , poszukaj .
Pozdrawiam .
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez zuwik niedziela, 11 września 2005, 14:30

35 Watt RMS to nie zawsze mało. Ale te głośniczki fajerwerków nie dadzą. Cisza odnośnie rodzaju membrany, rozbieżność w podawanych wartościach RMS (30, 35). Pokombinował bym nad większą średnicą i popatrzył na Pioneer, Alpine. Polecam zwrócić uwagę na zawieszenie (koniecznie gumowe) i membranę (broń Boże nie papierowa). A reszta zależy od zasobności portfela. Jednak poniżej 100PLN za komplet bym nawet nie patrzył. Z własnego doświadczenia wiem, że to albo gra albo nie, ale napewno nie wytrzyma więcej jak 2 lata.
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kerry niedziela, 11 września 2005, 15:26

Jak to powiedział kolega w sklepie elektronicznym odnośnie montowania głośników (10cm) do tyłu Kangoo w oryginalne miejsca: "prędzej je spalisz niż usłyszysz" i to jest prawda - te glośniki są skierowane do góry i jeśli są kiepskie (trudno trafić 10-cio centymetrowe głośniki dobrej jakości) to efekt będzie mizerny :cry: Zawsze można spróbować redukcji na 13 cm lub też zamocować kolumienki skierowane w stronę kabiny...
Siedem latek na karku (razem czternaście)...:)))
ObrazekObrazek
Czerwone RN 2000 drzwi rulez! :)
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Postprzez kavka niedziela, 11 września 2005, 19:22

Są jeszcze 2 możliwości :

1. Zamontować głośniki w drzwiach , jest to pracochłonne bo trzeba robić maskownice i cały kosz .

2. W Skaliku w Mikołowie robią coś takiego że budują obudowe drewnianą , która jest montowana pod skosem nad klapą/drzwiami w środku . W tą obudowe można wstawić całkiem fajne głośniczki ,obudowe wypchać watoliną i efekt całkiem niezły , no i głośniki skierowane w stronę kierowcy/pasażerów .
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez dodi niedziela, 11 września 2005, 20:12

no ok ale beda lepiej graly niz te fabryczne??
no i czy wogule jest sens placic te 40 pln na wymiane tzn czy bedzie na tyle lepiej niz na fabrycznych zeby doplacic tyle??
dzieki za odp
alize'04 1.5 dCi złoty
Avatar użytkownika
dodi
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 13 lutego 2005, 00:00

Postprzez Bullitt niedziela, 11 września 2005, 20:58

Szkoda 39 złotych. Lepiej kup za to piwo :wink: A zainwestuj w dobry przedni zestastaw o większej srednicy niz 100 mm.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez Bullitt niedziela, 11 września 2005, 21:01

zuwik napisał(a): Polecam zwrócić uwagę na zawieszenie (koniecznie gumowe) i membranę (broń Boże nie papierowa).


A mozesz wyjasnić co masz przeciwko membranie papierowej?
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez zuwik niedziela, 11 września 2005, 21:57

Coś palnąłem? :roll: Wszystko co papierowe było do tej pory w Kangoorze popękało po niedługim czasie. Słyszałem od innych podobne opinie. Pomyślałem, że papierowe nie są za dobre do samochodów. MI wrong? :roll: Znaczy - zapewne tak :lol:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Bullitt poniedziałek, 12 września 2005, 07:01

Ujmijmy to tak. Jest to jeden z lepszych materiałów. Jest na swiecie duuuuuuuużo fajnych głośników nisko i sredniotonowych o membranach z papieru. Musi być ona impregnowana i tyle. I zapewniam Cię, ze wcale sie nie psuja.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości