Problem z podłączeniem radia

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Re: Problem z podłączeniem radia

Postprzez skawina sobota, 31 stycznia 2015, 10:33

Nie spotkałem takich wtyczek-przejściówek... Tak czy owak do podłączenia tuner czy update list musiałbyś przerabiać instalację. Wątpię również w to, że kupując radio tuner list i wyświetlacz na dwie wtyczki (takie jak masz) i pilota z żółtą kostką by to zadziałało.
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Problem z podłączeniem radia

Postprzez Lucass sobota, 31 stycznia 2015, 11:56

lysy0000 napisał(a):A tak w ogóle to ani jedno ani drugie radio nie ma takiego gniazda na długą wtyczkę ze zdjęcia nr 3.
O ile pamiętam, to ta czarna szeroka wtyczka idzie do wyświetlacza. Jeżeli chcesz kupić Tuner Lista to musisz go kupić razem z kompatybilnym wyświetlaczem. Bez niego nie będzie ani sterowania pilotem, ani nie będziesz widział funkcji radia bo ono wyświetlacza wbudowanego nie ma.

Jeżeli chcesz przywracać stan fabryczny, to najbezpieczniej byłoby sprawdzić po VINie jakie radio było zamontowane i takiego szukać.

Nie wiem czy nie lepiej kupić jakieś firmowe radio i dołożyć do niego przejściówkę, żeby była możliwość sterowania z pilota przy kierownicy.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Problem z podłączeniem radia

Postprzez Stiopa sobota, 31 stycznia 2015, 17:42

Co do przejściówek do sterowania to nie jest to szczególnie opłacalne.
Radia tuner/update list naprawdę ładnie grają. Przy zastosowaniu zmieniarki cyfrowej można jeszcze cieszyć się 594 ścieżkami prawie bez żadnych trzasków, przeskoków i zacięć(jak to ma miejsce przy cd).
Co do radia, ja na Twoim miejscu zamontowałbym tuner lista, no chyba, że koniecznie musisz mieć wejście liniowe(AUX), z wyświetlaczem najlepiej AFFA2(ja teraz się cieszę, że mam taki wyświetlacz, bo w nowym liczniku nie mam zegarka :lol: :lol: ).
W swoim radiu nie inwestowałem w kostki, bo wydało mi się bezsensownym bulić tyle kasy za głupie kawałki plastiku. A niestety w okolicy po szrotach stoją same golfy i passaty :evil: .
U mnie wyświetlacz podpięty jest na goldpinach :lol: :lol: . Jeden problem jest tylko, bo raster styków w wyświetlaczu jest 2mm, a goldpiny mają 2.54mm, ale co drugi styk jest bez obudowy, więc się mieści, a izolacja mimo wszystko jest 8-).
Dobrze, że w liczniku raster styków jest 2.54 i goldpiny wchodzą jak ulał :lol: :lol: 8-) .
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Problem z podłączeniem radia

Postprzez osekltd sobota, 31 stycznia 2015, 21:12

skawina napisał(a):Nie spotkałem takich wtyczek-przejściówek... Tak czy owak do podłączenia tuner czy update list musiałbyś przerabiać instalację. Wątpię również w to, że kupując radio tuner list i wyświetlacz na dwie wtyczki (takie jak masz) i pilota z żółtą kostką by to zadziałało.

Poczytaj, do Tuner list występowało kilka wersji wyświetlacza AFFA 2, AFFA 2+ .... . Na jedną wtyczkę, na dwie wtyczki, z przyciskami i zegarkiem, bez, z termometrem, bez. Wszystko zależało czy do Kangoo, Clio, Megane, Laguny.
Co do wtyczek w wyświetlaczu, ważne, żeby ilość pinow czy to w jednym czy w obu była 30 ( bodajże, bo wyświetlacze z 24 pinami są do Update list). Stronka którą przywołałeś ładnie to opisuje.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE
PS
Modele z lat 2000-2004. Seria Tuner List.

Charakterystyczną cechą jest poziome umieszczenie złącza w radiu oraz opis TUNER LIST wyświetlany na wyświetlaczu. Podłączenie z radiem dokonywane jest za pomocą żółtej kostki mini ISO. Schemat połączeń pokazany jest na rysunku poniżej.


Od 2003 roku zamiast złącz czerwonego i szarego jest złącze czerwone będące zestawieniem tych obu złącz w jedno.



Tutaj jest tekst źródłowy:
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... dolkab.htm
__________
Pozdrawiam
OsekLtd®

C3 1.4 HDI 50 kW/70 KM 2009 - żony
Toyota Corolla 2.0 D4D 92kW/126KM 2012 - moje
Xsara Picasso 1.6 HDI 66 kW/90 KM 2006 - rodzinne
APUS Agencja Reklamowa - Lublin
Grawer, haft, tampodruk, sitodruk
Avatar użytkownika
osekltd
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 322
Dołączył(a): piątek, 1 października 2010, 14:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z podłączeniem radia

Postprzez skawina niedziela, 1 lutego 2015, 09:19

Osekltd - Odniosłem wrażenie jakbyś mi tłumaczył, że nie jestem w temacie :|
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Problem z podłączeniem radia

Postprzez osekltd niedziela, 1 lutego 2015, 12:43

Paweł, nie tobie a autorowi wątku.
Nie chciałem Cię urazić.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE
__________
Pozdrawiam
OsekLtd®

C3 1.4 HDI 50 kW/70 KM 2009 - żony
Toyota Corolla 2.0 D4D 92kW/126KM 2012 - moje
Xsara Picasso 1.6 HDI 66 kW/90 KM 2006 - rodzinne
APUS Agencja Reklamowa - Lublin
Grawer, haft, tampodruk, sitodruk
Avatar użytkownika
osekltd
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 322
Dołączył(a): piątek, 1 października 2010, 14:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z podłączeniem radia

Postprzez skawina niedziela, 1 lutego 2015, 13:03

Spoko ;) Nic się nie dzieje, choć można to było dwojako zrozumieć :)
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Problem z podłączeniem radia

Postprzez lysy0000 niedziela, 1 lutego 2015, 17:26

Znalazłem takie radio z wyświetlaczem. http://olx.pl/oferta/radio-renault-radi ... 0b7d2dab42
Czy to będzie pasować pod mój pilot?? Czy dam radę przełożyć wyświetlacz??
lysy0000
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2014, 10:55

Re: Problem z podłączeniem radia

Postprzez Stiopa niedziela, 1 lutego 2015, 20:40

Nie staraj się rozwiązać sprawy najmniejszym kosztem, bo guzik z tego wyjdzie.
Wyświetlacz od laguny jest trochę inny i z dobraniem ramki będziesz mieć problem.
Znalazłem Ci stosunkowo tanią opcję:
http://allegro.pl/wyswietlacz-affa2-ren ... 61437.html
http://allegro.pl/radio-cd-renault-tune ... 38471.html
+ do tego ramka wyświetlacza, choć radzę Ci poszukać najlepiej ramki z wyświetlaczem.

Zawsze możesz kupić samo radio, tylko problem pojawia się jak trzeba wpisać kod :lol: . Ja tak miałem, jak nie miałem przez chwilę daszka na wyświetlacz, to kod na czuja wpisywałem. Do każdej cyfry kodu trzeba dołożyć 1(jak się wpisuje z panelu radia, bo pierwsze kliknięcie zaznacza pozycję, a każde następne dodaje jeden, czyli żeby wpisać 5 jako pierwszą cyfrę to przycisk "1" należy wcisnąć 6 razy). :D
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Problem z podłączeniem radia

Postprzez skawina niedziela, 1 lutego 2015, 21:01

lysy0000: zapytam inaczej. Jesteś dobry z elektryki?
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości