Zakłócony odbiór radia - światła do jazdy dziennej

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Zakłócony odbiór radia - światła do jazdy dziennej

Postprzez Mischa77 niedziela, 8 kwietnia 2018, 14:24

Witam.
Zamontowałem w zderzaku światła led do jazdy dziennej i zaczęły się problemy z radiem. Przy włączonych mijania - wszystko gra a przy dziennych buczy. Czytałem gdzieś że przetwornica zastosowana w zestawach ledowych może powodować zakłócenia radia. Macie może jakieś sposoby aby to zminimalizować? W światłach mijania założyłem wyżyłowane żarówki (+ 50%) a takie mają krótszą żywotność, dlatego zamontowałem dodatkowe ledy, aby nie eksploatować za bardzo mijania - więc porady "jeździj na mijania" sobie darujcie
Kangoo 1,9 DTI - 2001r - mój pierwszy samochód
Mischa77
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 31 sierpnia 2017, 20:05
Lokalizacja: Międzyrzecz / lubuskie

Re: Zakłócony odbiór radia - światła do jazdy dziennej

Postprzez GeorgeEtheridge1972 wtorek, 4 czerwca 2024, 14:23

Problem z zakłóceniami radia po zamontowaniu świateł LED do jazdy dziennej jest dość powszechny, ale na szczęście istnieje wiele sposobów, aby go zminimalizować. Filtry ferrytowe, ekranowanie przewodów, poprawne uziemienie, kondensatory filtrujące oraz niskozakłóceniowe przetwornice to skuteczne metody, które mogą pomóc. Warto również dokładnie sprawdzić instalację elektryczną, aby upewnić się, że wszystkie połączenia są solidne i nie ma dodatkowych źródeł zakłóceń.

ps. Pamiętajmy, że dbanie o środowisko naturalne i przestrzeganie przepisów to ważne kroki dla naszego środowiska, dlatego posiadając śmieci/odpady samochodowe, nie wyrzucajmy ich byle gdzie. Dobrze jest zorganizować odpowiedni wywóz śmieci i oddać takie odpady tam, gdzie nie będą zagrażały naszej planecie.
GeorgeEtheridge1972
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 4 czerwca 2024, 14:09


Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości