BOX VTECH

czyli wszystko na temat tuningu mechanicznego i optycznego

BOX VTECH

Postprzez skarb sobota, 16 sierpnia 2008, 21:39

Ponieważ zawsze (na każdym zebraniu) jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy, to może zacznę ja.

Po zakupie Nowego okazało się (jak wszyscy wiemy), że autko nie jeździ. (przynajmniej w moim odczuciu).

Należało temu problemowi jakoś zaradzić.

Z uwagi na to że mam gwarancję i istnieje 0,1 % szans że się silnik w czasie jej trwania uszkodzi (bynajmniej nie od boxa lub programu tylko przez przypadek) i ktoś w ASO będzie łąskaw dać komputer do analizy nie wgrałem programu.

Po konsultacji z naszym forumowym psują autek (Bullittem) stwierdziłem, że nabędę na drodze zakupu cyfrowy Box Vtecha.

O Vtechu można poczytać na ich stronie, lub na licznych forach (raz gorzej raz lepiej).

Ponieważ moje 2 inne autka jeżdżą na programach z Vtechu mogę jedynie wypowiedzieć się o tej firmie dobrze.

Po nabyciu Boxa i odbyciu paru jazd testowych wyszło, że na programie (ustawienie boxa na 8) , który pozwala na jazdę najbardziej zadowalającą - wychodzą błędy, tzn komputer autka przy zbyt dynamicznej jeździe przechodzi w tryb awaryjny i odcina box. Na programach słabszych jest Ok (ale osiągi gorsze).

Po konsultacji i burzy mózgów z kolegą Bullittem doszedłem do wniosku, że należy zmienić zakupiony Box na urządzenie starszego typu, (też cyfrowe Made in Vtech) tylko posiadające 8 a nie 9 programów (model ze zworkami a nie z potencjometrem).

Firma Vtech podeszła poważnie do mojej sugestii i wymieniono mi na box starszej generacji - z zaznaczeniem, że kiedykolwiek będę chciał to mi wymienią z powrotem na nowszy model lub po zakończeniu się gwarancji wgrają program.

Efekt jest bardzo zadowalający - autko jeździ od 2000 do 4200 obrotów przyspieszając (a nie nabierając prędkości).

Nie zauważyłem wzrostu spalania - wydaje mi się, że teraz to cała dawka paliwa jest spalana a nie idzie gdzieś "bokiem" tak jak poprzednio.

Nie pytajcie mnie czy się nie boje o silnik bo się nie boję.

Nie pytajcie także ile KM i Nm jest więcej bo na hamownię się na razie nie wybieram ponieważ kiedyś przeczytałem wypowiedź jednego z Tunerów na jakimś forum "hamownia jest dla klienta - jak widzi wykres to mu autko od razu lepiej jeździ".

Ja tam różnicę czuję pod nóżką.

Gorąco polecam każdemu, jak dobrze potargujecie to powinniście zapłacić za Boxa nie więcej niż 1200 zł.

BULLITT - WIELKIE DZIĘKI ZA WSPARCIE I CIERPLIWOŚĆ !!! :mrgreen: :mrgreen:

Reasumując - panowie wasza kolej !!! :P :P :P :P
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: BOX VTECH

Postprzez gregorgregor niedziela, 17 sierpnia 2008, 21:49

Ja już dawno jestem po zabiegu.Również v-tech tyle,że ja nie zakładałem boksa tylko programik,bryczka poprostu lata.Ja robiłem test na hamowni przed zabiegiem było 111kucy i 127 niutonów po 127 i 305,spalanie bez zmian,zero kopcenia. Powiem szczerze,że jest kolosalna róznica.Koszt 1200zł.Polecam.
Avatar użytkownika
gregorgregor
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 223
Dołączył(a): niedziela, 21 listopada 2004, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: BOX VTECH

Postprzez Wiz poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 06:34

gregorgregor napisał(a):.Ja robiłem test na hamowni przed zabiegiem było 111kucy i 127 niutonów po 127 i 305,spalanie bez zmian,zero kopcenia.


Ja mam pytanie:
Miedzy pierwsza a druga hamownia to silnik zmieniles z benzyny na diesla :?: Jesli nie, to powiem szczeze ze miales albo fatalny silnik (bo tylko 127NM), albo pan Tuner naprawde jest magikiem ze pozniej bylo 305NM :lol: :lol: :lol: :lol:
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: BOX VTECH

Postprzez skarb poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 07:19

"Wizz" - złośliwus pospolitus (bez obrazy z tym pospolitusem - może być nadzwyczajnus) :P :P :P


No to mam argument co by się shamować :P

Ciekawe jaka jest faktyczna różnica między boxem a programem w przyroście.

Gregorgregor - jak możesz to wklej wykresy - ciekaw jestem jak Ci ciągnie "dół", bo u mnie się poprawiło, ale i tak nie jest to - to co w starym Kangoo po programie.

Albo ten typ (ta konstrukcja silnika tak ma) albo wina boxa.

Pozdro i też się ciesze.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: BOX VTECH

Postprzez gregorgregor poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 19:41

po co zaraz taka złośliwość,zwyczajna pomyłka.przed było 247Nm.Widzę,że niektórzy na tym forum tylko czekają na sensacje w dowolnym wydaniu,każdy ma prawo się pomylić. :!: :evil:


skarb napisał(a):"Wizz" - złośliwus pospolitus (bez obrazy z tym pospolitusem - może być nadzwyczajnus) :P :P :P


No to mam argument co by się shamować :P

Ciekawe jaka jest faktyczna różnica między boxem a programem w przyroście.

Gregorgregor - jak możesz to wklej wykresy - ciekaw jestem jak Ci ciągnie "dół", bo u mnie się poprawiło, ale i tak nie jest to - to co w starym Kangoo po programie.

Albo ten typ (ta konstrukcja silnika tak ma) albo wina boxa.

Pozdro i też się ciesze.



dół faktycznie bez rewelacji,chyba nie bardzo da się coś z tym zrobić,u mnie trzy razy wczytywali program i poprawiali.Jak zeskanuję wykres to wstawię,narazie nie mam dojścia do skanera dopiero będzie w przyszłym tygodni.



Połączono posty. /MOD
Avatar użytkownika
gregorgregor
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 223
Dołączył(a): niedziela, 21 listopada 2004, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: BOX VTECH

Postprzez Lucass poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 21:05

Spokojnie!
Osobiście w wypowiedzi Wiza nie wyczułem żadnej złośliwości wystającej ponad jego normalny styl bycia.
Ot - jaki jest Wiz każdy wie 8-) :mrgreen: (kto go zna)
A kto nie zna - niech żałuje :twisted: :mrgreen:
Więc proszę - nie denerwujcie się bez potrzeby (uwaga skierowana głównie do gregorgregor)
:)
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: BOX VTECH

Postprzez gregorgregor poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 22:31

Spodziewałem się podobnej reakcji z Twojej strony Lucass.Jednocześnie nie znaczy to,że musi wszystkim odpowiadać "styl"Wizza. :evil:
a co do zdenerwowania,to generalnie jestem niesamowicie spokojny człowiek :twisted:
Avatar użytkownika
gregorgregor
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 223
Dołączył(a): niedziela, 21 listopada 2004, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: BOX VTECH

Postprzez Wiz wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:10

Ostatnimi czasy widze ze moje wypowiedzi bardzo niektorych irytuja. Gregorgregor nie jestes pierwszy i nie ostatni. Nieodpowiada Ci cos to nie czytaj bo ja prawo pisac mam i bede z niego korzystal.
P.S. Zlosliwy jak do tej pory nie bylem ale zawsze moge byc.
P.S. II Nie czekaj na skaner tylko wez cyfrowke zrob zdjecie i wstaw na forum tez bym popatrzyl co tam zrobili
P.S. III Przypomne tylko ze poprawnie moja xywke pisze sie Wiz a nie Wizz, tez bys pewnie niechcial by ciebie przekrecono np na Grekurgrekur :o
Ostatnio edytowano wtorek, 19 sierpnia 2008, 11:17 przez Wiz, łącznie edytowano 2 razy
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: BOX VTECH

Postprzez skarb wtorek, 19 sierpnia 2008, 10:10

Mie tam nie irytują, czasami mie tego brakuje :P :P :P
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: BOX VTECH

Postprzez Bullitt czwartek, 21 sierpnia 2008, 16:53

skarb napisał(a):
BULLITT - WIELKIE DZIĘKI ZA WSPARCIE I CIERPLIWOŚĆ !!! :mrgreen: :mrgreen:


Nie za ma co :mrgreen: Polecam sie na przyszłość :mrgreen: Zdaj relacje jak sie sytuacja rozwija :!:

Wiz napisał(a):[color=#0000FF]Ostatnimi czasy widze ze moje wypowiedzi bardzo niektorych irytuja. Gregorgregor nie jestes pierwszy i nie ostatni. Nieodpowiada Ci cos to nie czytaj bo ja prawo pisac mam i bede z niego korzystal.
P.S. Zlosliwy jak do tej pory nie bylem ale zawsze moge byc.


Pamiętaj tylko, ze sa tacy co traktują forum śmiertelnie poważnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Następna strona

Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości