Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez rczekaj poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 13:24

agentusek napisał(a):
rczekaj napisał(a):Witam, to mój pierwszy post ;)
Chciałem się dowiedzieć czy ktoś wymieniał samemu filtr powietrza w Kangoo II 1,5 DCi, mam takiego skoczka od 6-ciu miesięcy i wymieniłem już filtr kabinowy....:arrow:


czesc
ile kosztowal Cie filtr kabinowy (w jakiej lokalizacji mieszkasz?) i gdzie siedzi? zmienia sie go od strony silnika? (w oplu otwieralo sie maske chyba zdejmowalo sie uszczelke, kawalek podszybia i tam filtr siedzilal). Co do filtru powietrza to niestety nie wypowiem sie bo kolega zmienial a mnie nie bylo ;-(, a autko kupilem 10.2010 i to moja druga zmiana filtra paliwa, powietrza, oleju.
Z góry dziekuje Ci za wyczerpujace informacje
pozdrawiam
Piotr

Filtr kabinowy w Kangoo II rok produkcji po 02/2008 ( Nowe kangoo a nie po lifcie ) wymienia się od strony kabiny z miejsca pasażera, jest kupa manuali np. na http://www.Filtron.pl 8 śrub i jest luks dostęp teraz bym już wymienił bez ściągania plastików. Filtr to w intercars razem z pianka do czyszczenia układu klimy to max 100 a w renault w krakau powiedzieli mi 299 pln z odgrzybianiem, na necie filtr to max 60 pln ( jest to podwójny wkład) i 19 pln pianka.


Nie mogłem zlokalizować tylko Filtra Powietrza a dokładnie dostępu do niego ale już znalazłem, odkręca się z prawej strony stając przodem do auta blachę z podszybia 3 śruby i dostęp jak się patrzy potem kontowa przekładnie trzeba mieć do wkrętarki lub krótki śrubokręt i dwa wkręty odkręcamy i gotowe.

agentusek napisał(a):
gre81 napisał(a):Do filtra kabinowego to bym raczej w kangoo II sam nie uderzał, ja raczej na pewno nie. Może kiedyś podejmę taką próbę, ale chyba prędzej kupię Kangoo III ( żartowałem :D już nie Kangoo).


clio II i nasze kangoo to chyba bardzo podobne - filtr jest taki sam, poszukalem i tu jest krotki manual.
http://www.filtron.pl//katalog/instrukcje/1052k.pdf

jutro zajrze.. ale widze ze podonie do opelka czy tam w misku nie pamietam w ktorym tak bylo.. tez uszczelke trzeba zerwac i kawalek podszybia.
pzdr
Piotr

Dział i wątek dotyczą kangoo 2, czyli 2008 i w górę. Twój to Kangoo 1 faza 2, czyli nie dotyczy tego wątku. Pisać oczywiście Ci wolno, ale rozróżniaj te 2 różne samochody.
Pozdrawiam
/MOD

W Kangoo II wymienia sie filtr kabinowy prosto:
http://www.filtrauto.com/cdrom2008/Pdf/N208.pdf
z zapianowaniem i wysuszeniem 1h trwała operacja
rczekaj
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 20:28

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez kacper42 poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 19:42

Piszesz ,że kupa manuali jest na stronie filtrona. Co nam po tej kupie jak nie ma tam Kangoo II.Albo ja nie potrafię znaleźć.Potrafiłeś lepiej szukać to daj link.Ta graficzna instrukcja jest już długo na forum.Przydałoby się trochę wskazówek praktycznych od kogoś kto to robił, bo może jest coś co można pominąć lub zepsuć przy wymianie.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez agentusek poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 19:54

kacper42 napisał(a):Piszesz ,że kupa manuali jest na stronie filtrona. Co nam po tej kupie jak nie ma tam Kangoo II.Albo ja nie potrafię znaleźć.Potrafiłeś lepiej szukać to daj link.Ta graficzna instrukcja jest już długo na forum.Przydałoby się trochę wskazówek praktycznych od kogoś kto to robił, bo może jest coś co można pominąć lub zepsuć przy wymianie.


przepraszam, zgodnie z tym co moderator zauwazyl, moja wersja jest kangoo 1 model 2 a nie tak jak Wasze model 2. Wasze filtry zmienia sie od strony kabiny (prawdopodobnie schowka) co nie jest rzecza prosta aczkolwiek wykonalna.
żółty, helios 1,5 Dci;5-cio osobowy; 2004r; 60,00 kW w dowodzie.. a na szafie 152kkm i wciaz przybywa...
Z uzytkowanych 126p bis; nissan micra; polonez; astra F; mitsubishi Lancer chyba Torbacz najlepiej sie spisuje.
Avatar użytkownika
agentusek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 15 września 2010, 22:15
Lokalizacja: Marianów k/Leszna mazowieckie

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez rczekaj poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 20:34

kacper42 napisał(a):Piszesz ,że kupa manuali jest na stronie filtrona. Co nam po tej kupie jak nie ma tam Kangoo II.Albo ja nie potrafię znaleźć.Potrafiłeś lepiej szukać to daj link.Ta graficzna instrukcja jest już długo na forum.Przydałoby się trochę wskazówek praktycznych od kogoś kto to robił, bo może jest coś co można pominąć lub zepsuć przy wymianie.


Rzecz jest stosunkowo prosta trzeba tylko jednego bita torxa i wypinasz godnie z graficzna instrukcja najpierw dekiel od lewarka za pomocą reki lekko ciągniemy do góry, odpinamy wylacznik i wywijamy do góry, są tam dwie śrubki odkrecamy dolna obudowę i potem schowek, trzeba ściągnąć boczny dekiel od strony drzwi tam pod nim jest jedna śruba od schowka, wyjmujesz kanał nawiewu na nogi, i już masz tylko śrubkę do odkręcenia i gotowe. Teraz jak wiem gdzie to jest to odkręciłem i filtr bez demontażu wylazł. Ale jak chcesz odgrzybić to lepiej wyjąć półkę lepiej się piankuje kanały.
rczekaj
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 20:28

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez kacper42 poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 21:42

Dzięki.Takie wskazówki sa najcenniejsze.Opisywałem wymianę bezpiecznika i też zrozumiała będzie w 100% dla kogoś kto to robił.Mam nadzieję ,że też dojdę do 100.Mógłbyś opisać co z tym piankowaniem.Domyślam się ,że to do odgrzybiania lub usuwania źródła nieprzyjemnego zapachu z klimy.Czeka mnie to , bo zapaszek mam..... taki sobie.Jeśli pomogło to czemu nie zrobić tego samego.Swoją drogą, ostatnio słyszałem reklamę w radio o odgrzybianiu klimy i wymianie filtra w Renault w promocji ASO.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez czarek0402 poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 22:27

Wymienić filtr pyłkowy(klimatyzacji)sam możesz :roll: odgrzybić też,nawet kilka razy w sezonie,nie potrzebujesz automatu...filtr i pianka po około 20zł każdy.Ale nabić klimatyzację gazem smarująco-chłodzącym już nie...potrzebny automat.Mechanik spuszcza gaz i olej,następnie wpuszcza stary+nowy jako ubytek z zeszłego sezonu z dodatkiem nowego oleju.Automat sam sprawdza szczelność,czyści,trwa to z 10-20minut.Zawsze ucieka trochę gazu,w zależności jak używana.100g gazu to około 10zł.Przegląd ponad 100zł.Gazu wchodzi około 660g.Więc cena zawsze będzie niższa(swój filtr,pianka) niż w ASO,tam to 199zł chyba.Szkoda,że ceny ASO są tak astronomiczne,rozrząd,akcesoria,pompa wody... :o
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez Lucass wtorek, 5 kwietnia 2011, 08:26

Co do piankowania - słyszałem opinię, że to kupa. Pianka łączy się z brudem i przykleja go do kanałów tworząc lepką maź. Doskonałe siedlisko dla bakterii i pleśni.
Podobnież lepszą (pewnie i droższą) metodą jest ozonowanie.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez agentusek wtorek, 5 kwietnia 2011, 09:18

Lucass napisał(a):Co do piankowania - słyszałem opinię, że to kupa. Pianka łączy się z brudem i przykleja go do kanałów tworząc lepką maź. Doskonałe siedlisko dla bakterii i pleśni.
Podobnież lepszą (pewnie i droższą) metodą jest ozonowanie.


stosowalem w dwoch samochodach metode z pianka, w jednym bylo b.dobrze bo splywalo wszystko w jedno miejsce i mozna bylo caly syf wylac (przez schowek pod kierownica) zadnych przykrych smrodow przy wlaczaniu i wyl. klimy, w drugim aucie niestety caly syf zostawal w przewodach i efekt byl zaden. Z Kangoorem powalcze podczas zmiany filtra i odezwe sie jak efekty.
żółty, helios 1,5 Dci;5-cio osobowy; 2004r; 60,00 kW w dowodzie.. a na szafie 152kkm i wciaz przybywa...
Z uzytkowanych 126p bis; nissan micra; polonez; astra F; mitsubishi Lancer chyba Torbacz najlepiej sie spisuje.
Avatar użytkownika
agentusek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 15 września 2010, 22:15
Lokalizacja: Marianów k/Leszna mazowieckie

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez MK środa, 6 kwietnia 2011, 06:04

Lucass napisał(a):Co do piankowania - słyszałem opinię, że to kupa. Pianka łączy się z brudem i przykleja go do kanałów tworząc lepką maź. Doskonałe siedlisko dla bakterii i pleśni.
Podobnież lepszą (pewnie i droższą) metodą jest ozonowanie.


Potwierdzam:
- w 4 roku jeszcze pianka była OK
- w 7 roku po piance przez 10 sekund dmucha smrodkiem
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez benski wtorek, 10 maja 2011, 20:41

A ja dzisiaj byłem w serwisie na odgrzybianiu ultradźwiękami i wymianie filtra przeciwpyłkowego. W ramach ogólnopolskiej akcji. Ok 30 min czekania, 200 zł z mam problem z głowy. Bo jak zobaczyłem ile i co trzeba rozkręcać i jeszcze jakieś pianki to odechciało mi się grzebać.

Teraz czas na filtr powietrza.... Ale jak się do niego dobrać? :? .....
==========================
= benski =
= helios 1.5dCi 85KM 2009 =
==========================
Avatar użytkownika
benski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 267
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Zduńska Wola

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości