Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez rczekaj sobota, 2 kwietnia 2011, 07:41

Witam, to mój pierwszy post ;)
Chciałem się dowiedzieć czy ktoś wymieniał samemu filtr powietrza w Kangoo II 1,5 DCi, mam takiego skoczka od 6-ciu miesięcy i wymieniłem już filtr kabinowy, olej bo się komp prosił mimo że 10 tys było na budziku tylko przestukane. Teraz mam 15 tys od momentu ostatniej wymiany filtra powietrza i nie bardzo wiem jak się za to zabrać, więc pytam żeby nie rozbierać zbędnych rzeczy.
Jak ktoś miałby jakiś schemat czy manual albo fotki co i jak to będę bardzo wdzięczny. W tym sprzęcie upchali wszystko ze wymiana czegokolwiek daje do myślenia, lepiej pogłówkować niż się narobić. :arrow:
rczekaj
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 20:28

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez agentusek sobota, 2 kwietnia 2011, 15:19

rczekaj napisał(a):Witam, to mój pierwszy post ;)
Chciałem się dowiedzieć czy ktoś wymieniał samemu filtr powietrza w Kangoo II 1,5 DCi, mam takiego skoczka od 6-ciu miesięcy i wymieniłem już filtr kabinowy....:arrow:


czesc
ile kosztowal Cie filtr kabinowy (w jakiej lokalizacji mieszkasz?) i gdzie siedzi? zmienia sie go od strony silnika? (w oplu otwieralo sie maske chyba zdejmowalo sie uszczelke, kawalek podszybia i tam filtr siedzilal). Co do filtru powietrza to niestety nie wypowiem sie bo kolega zmienial a mnie nie bylo ;-(, a autko kupilem 10.2010 i to moja druga zmiana filtra paliwa, powietrza, oleju.
Z góry dziekuje Ci za wyczerpujace informacje
pozdrawiam
Piotr
żółty, helios 1,5 Dci;5-cio osobowy; 2004r; 60,00 kW w dowodzie.. a na szafie 152kkm i wciaz przybywa...
Z uzytkowanych 126p bis; nissan micra; polonez; astra F; mitsubishi Lancer chyba Torbacz najlepiej sie spisuje.
Avatar użytkownika
agentusek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 15 września 2010, 22:15
Lokalizacja: Marianów k/Leszna mazowieckie

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez kacper42 niedziela, 3 kwietnia 2011, 09:24

Jak podpowiadacie sposób na naprawę lub podajecie problem to upewnijcie się czy na pewno rozmawiamy o Kangoo II.
Z opisu jakie macie auto nieraz wynika ,że to Kangoo I ale po liftingu.Sam jestem ciekaw opisu wymiany filtra kabinowego , oleju i paliwa w Kangoo II 1.5 dci 85 km.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez gre81 niedziela, 3 kwietnia 2011, 12:02

Do filtra kabinowego to bym raczej w kangoo II sam nie uderzał, ja raczej na pewno nie. Może kiedyś podejmę taką próbę, ale chyba prędzej kupię Kangoo III ( żartowałem :D już nie Kangoo).
Kangoo 1.5 dCi 80KM 2003, biały. już go nie ma
Kangoo 1.5DCI 105KM(teraz 125 kucyków) 2009, żółty jak słońce.
Moje miasto Łódź.
Avatar użytkownika
gre81
Kangoomistrz 2010
Kangoomistrz 2010
 
Posty: 357
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez Lucass niedziela, 3 kwietnia 2011, 12:43

kacper42 napisał(a):Jak podpowiadacie sposób na naprawę lub podajecie problem to upewnijcie się czy na pewno rozmawiamy o Kangoo II.
Z opisu jakie macie auto nieraz wynika ,że to Kangoo I ale po liftingu.Sam jestem ciekaw opisu wymiany filtra kabinowego , oleju i paliwa w Kangoo II 1.5 dci 85 km.
Jeżeli komp prosił o wymianę filtra kabinowego, to to na pewno nie jest Ph II :mrgreen:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez agentusek niedziela, 3 kwietnia 2011, 19:03

Jeżeli komp prosił o wymianę filtra kabinowego, to to na pewno nie jest Ph II :mrgreen:


mam nadziere, ze w moim komp. nie bedzie sie o nic dopominal...
a tak przy okazji (wiem ze mam sobie poszukac na forum) ale jaki program dedykowany jest do badania ECU Kangurow.

filtr kabinowy patrzylem 28zl zobacze moze na youtube bedzie jakis manual how todo. fajny portalik xxx.spryciarze.xx jest. z manualami ;-)

apropos youtuba http://www.youtube.com/watch?v=TFo814Ry ... re=related


Edytuj swoje posty, masz taka mozliwosz przez 15 minut od momentu napisania. Dokladanie kolejnych nie jest mile widziane. /MOD
żółty, helios 1,5 Dci;5-cio osobowy; 2004r; 60,00 kW w dowodzie.. a na szafie 152kkm i wciaz przybywa...
Z uzytkowanych 126p bis; nissan micra; polonez; astra F; mitsubishi Lancer chyba Torbacz najlepiej sie spisuje.
Avatar użytkownika
agentusek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 15 września 2010, 22:15
Lokalizacja: Marianów k/Leszna mazowieckie

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez agentusek niedziela, 3 kwietnia 2011, 20:55

gre81 napisał(a):Do filtra kabinowego to bym raczej w kangoo II sam nie uderzał, ja raczej na pewno nie. Może kiedyś podejmę taką próbę, ale chyba prędzej kupię Kangoo III ( żartowałem :D już nie Kangoo).


clio II i nasze kangoo to chyba bardzo podobne - filtr jest taki sam, poszukalem i tu jest krotki manual.
http://www.filtron.pl//katalog/instrukcje/1052k.pdf

jutro zajrze.. ale widze ze podonie do opelka czy tam w misku nie pamietam w ktorym tak bylo.. tez uszczelke trzeba zerwac i kawalek podszybia.
pzdr
Piotr

Dział i wątek dotyczą kangoo 2, czyli 2008 i w górę. Twój to Kangoo 1 faza 2, czyli nie dotyczy tego wątku. Pisać oczywiście Ci wolno, ale rozróżniaj te 2 różne samochody.
Pozdrawiam
/MOD
żółty, helios 1,5 Dci;5-cio osobowy; 2004r; 60,00 kW w dowodzie.. a na szafie 152kkm i wciaz przybywa...
Z uzytkowanych 126p bis; nissan micra; polonez; astra F; mitsubishi Lancer chyba Torbacz najlepiej sie spisuje.
Avatar użytkownika
agentusek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 15 września 2010, 22:15
Lokalizacja: Marianów k/Leszna mazowieckie

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez gre81 poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 07:34

Mam nadzieje że MOD już ci to wytłumaczył, Ty nie masz Kangoo II tylko Kangoo I PH 2 ( po liftingu), i tam masz racje filtr kabinowy znajduje się pod podszybiem i dasz sobie radę z jego wymianą popijając jednocześnie piwo, w Kangoo II filtr znajduje się za schowkiem pasażera, we wnętrzu kabiny( pod deska rozdzielczą) ale to już wyższa szkoła jazdy.
Kangoo 1.5 dCi 80KM 2003, biały. już go nie ma
Kangoo 1.5DCI 105KM(teraz 125 kucyków) 2009, żółty jak słońce.
Moje miasto Łódź.
Avatar użytkownika
gre81
Kangoomistrz 2010
Kangoomistrz 2010
 
Posty: 357
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez agentusek poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 11:03

gre81 napisał(a):Mam nadzieje że MOD już ci to wytłumaczył, Ty nie masz Kangoo II tylko Kangoo I PH 2 ( po liftingu), i tam masz racje filtr kabinowy znajduje się pod podszybiem i dasz sobie radę z jego wymianą popijając jednocześnie piwo, w Kangoo II filtr znajduje się za schowkiem pasażera, we wnętrzu kabiny( pod deska rozdzielczą) ale to już wyższa szkoła jazdy.

wszystko jasne, sorry za mieszanie kijem Wisly,
dzieki Moderator bo mi sie popieprzyly te wersje i modele Kangurow.
wspolczuje wymiany jak przez schowek wejscie ;-(
żółty, helios 1,5 Dci;5-cio osobowy; 2004r; 60,00 kW w dowodzie.. a na szafie 152kkm i wciaz przybywa...
Z uzytkowanych 126p bis; nissan micra; polonez; astra F; mitsubishi Lancer chyba Torbacz najlepiej sie spisuje.
Avatar użytkownika
agentusek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 15 września 2010, 22:15
Lokalizacja: Marianów k/Leszna mazowieckie

Re: Filtr Powietrza - Wymienić samemu

Postprzez kacper42 poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:40

Już było na forum o kabinowym w Kangoo II. Ja jeszcze sam nie wymieniałem.
www.filtrauto.com/cdrom2008/Pdf/N208.pdf
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości