reklamacja - gdzie, jak i do kogo... - pomóżcie

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

reklamacja - gdzie, jak i do kogo... - pomóżcie

Postprzez Marsjanka środa, 3 listopada 2010, 12:30

Jestem maksymalnie wkurzona.

Rok temu kazali wymienić klocki z tyłu (po 8 tys. km) - teraz kolejny przegląd - a ponieważ całą ciąże właściwie przeleżałam to przez ostatni rok nie przejeździłam nawet 6 tys. km - i kurde klocki przód i tył do wymiany :evil: :twisted: :x Proponują mi że mogą założyć osłony, za które oczywiście mam zapłacić.

Kazałam odłożyć zużyte klocki i chcę napisać reklamację.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych o kolejność działań.

Co i gdzie po kolei składamy?
Kangoo 2 2008 Czerwień Maku (Privilege, 1,5 dCi 105 KM)
Grand Scenic 2 2005 Czerwień Ognista (Luxe Expression, 1,6 16V 83kW)
Marsjanka
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 17 października 2008, 15:11
Lokalizacja: Zielonki Wieś

Re: reklamacja - gdzie, jak i do kogo... - pomóżcie

Postprzez koniuadam środa, 3 listopada 2010, 14:45

Klocki to jest "materiał eksploatacyjny" więc reklamowanie nic nie da. Chyba, że wystąpiła wada konstrukcyjna jak pęknięcie lub odklejenie materiału ciernego.

Jeżeli w ramach przeglądu, serwis wymieniał klocki to można pokusić się o reklamowanie użytych części jako niezgodnych z zalecanymi.

Ale to tylko moje zdanie.
Ad@M
1.2-16V zielony OASIS '02
Avatar użytkownika
koniuadam
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 160
Dołączył(a): piątek, 16 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: reklamacja - gdzie, jak i do kogo... - pomóżcie

Postprzez mullann piątek, 5 listopada 2010, 19:00

Poszukaj na forum ktoś już reklamował taki temat i uznali mu to gwarancyjnie.

A co do formalności to kontakt telefoniczny lub e-mail.
INFOLINIA: (22) 57 59 999
E-MAIL: Kontakt.KLIENT@renault.com.pl

Ja zazwyczaj pisze e-mail i czekam parę dni na odpowiedz. Zawsze ktoś oddzwania i wyjaśniamy tematy.

A co do klocków to ja mam 60 000 nakulane i na razie jest OK (robiłem tylko zamianę stron z tyłu ponieważ nie równo się ścierają)

Powodzenia.
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: reklamacja - gdzie, jak i do kogo... - pomóżcie

Postprzez wareks piątek, 5 listopada 2010, 19:53

Wybaczcie że się wtrące ale czy jak piszczą to do wymiany?
Pytam ponieważ wymieniałem kółka na zimowe i wizualnie
jeszcze trochę tych klocków jest a podczas hamowania piszczą okrutnie.
Jaką grubość mają okładziny na nowym klocku ?
Privilege 1.6 16V 105 AUTOMAT 2009
wareks
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa, 25 lutego 2009, 19:49
Lokalizacja: Dębica

Re: reklamacja - gdzie, jak i do kogo... - pomóżcie

Postprzez a-kwiaty sobota, 6 listopada 2010, 16:24

koniuadam napisał(a):Klocki to jest "materiał eksploatacyjny" więc reklamowanie nic nie da. Chyba, że wystąpiła wada konstrukcyjna jak pęknięcie lub odklejenie materiału ciernego.

Jeżeli w ramach przeglądu, serwis wymieniał klocki to można pokusić się o reklamowanie użytych części jako niezgodnych z zalecanymi.

Ale to tylko moje zdanie.

w cytrynie wymienili mi na gwaracncji i klocki i tarcze... fakt, ze trzeba bylo powalczyc.
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: reklamacja - gdzie, jak i do kogo... - pomóżcie

Postprzez skarb niedziela, 7 listopada 2010, 00:39

Olej ich, jeżdzij dalej na tych klockach.

Jedź do normalnego mechanika - niech on oceni czy są do wymiany,

Jak są do wymiany to kup zamienniki z allegro które wytrzymyją 2 razy dłużej (były linki użyj szykajki.)

Nie kupuj NICZEGO w ASO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Złodziejom i oszustom z ASO mówimy nie !!!

Kupując w ASO - moim zdaniem będziesz IDIOTKĄ fundując przerwy obiadowe, szkolenia, przerwy na drugie śniadanie, wyjazdy integracyjne, popijawy, wyjazdy do francji, wczasy pod gruszą, katering,paczki dla dzieci na Mikołaja, dni dla "matki z dzieckiem", płatnye urlopy i tego typu socjal panom mechanikom,blond debilkom z recepcji, managerom i innym obibokom z ASO.

Nie płać za te same części 2 razy więcej niż kosztują w normalnym sklepie !!!

Miałem do wymiany tarcze (wg ASO) po 28 tys km, aktualnie mam 47 tys i jakoś jeżdżę, tarcze dalej nadają się do jazdy i nic się nie dzieje.

Klocki z Allegro (roadhouse) wytrzymyją dwa razy dłużej niż z ASO i są 2,5 razy tańsze.

Szanuj swoje pieniądze !!!

Klocki i tarcze reklamowałem i stwierdzili, że to normalne zużycie materiału, więc daruj sobie reklamowanie, o ile szanujesz swój czas i nerwy.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: reklamacja - gdzie, jak i do kogo... - pomóżcie

Postprzez mullann niedziela, 7 listopada 2010, 11:17

Moim zdaniem, należy walczyć o swoje!
Jak wiadomo każdy gwarant nie chce ponosić kosztów napraw gwarancyjnych i będzie chciał przenieść koszty na użytkownika końcowego.
Jeżeli klocki zużyły się po 6 tysiącach to jest problem z autem na 100% - to jest po prostu normalnie nie możliwe!!! Ja mam 60 000 km i na razie nie zmieniałem klocków.
Chyba, że jeździsz na hamulcu ręcznym, jednak nie zapominajmy o sygnalizacji dźwiękowej zaciągniętego hamulca ręcznego...wiec tutaj Twojej winy nie powinno być.

Pisz reklamacje i bądź twarda w Swoich pismach i rozmowach z ASO.

Jako, że jesteś kobietą bardziej wrażliwą niż np. SKARB to zachęcam to napisania e-maila do TVNu "TurboKamera" - być może zajmą się Twoim tematem.

Warto spróbować - nie masz nic do stracenia.
WALCZ!!

PS: Kupowanie osłon, co to ku...wa ma być ??
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: reklamacja - gdzie, jak i do kogo... - pomóżcie

Postprzez Szumak niedziela, 7 listopada 2010, 11:31

mullann napisał(a):Jeżeli klocki zużyły się po 6 tysiącach to jest problem z autem na 100% - to jest po prostu normalnie nie możliwe!!! Ja mam 60 000 km i na razie nie zmieniałem klocków.

Marsjanka pisze, że przez większość roku samochód stał. Tarcze szybko rdzewieją, jeśli nie są stale używane. Zardzewiałe, działają jak tarcze ścierne do momentu, aż cała rdza zostanie z nich usunięta. Do tego dodać miękkie klocki (a są miękkie z uwagi na niskie przebiegi między wymianami) i ich gwałtowne zużycie nie wydaje się już takie nierealne.
Inna sprawa, że niektóre ASO chcą wymieniać części, które nie wykazują jeszcze dużego stopnia zużycia.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: reklamacja - gdzie, jak i do kogo... - pomóżcie

Postprzez arthi czwartek, 11 listopada 2010, 01:43

skarb dzieki za informacje o klockach, jak widac warto czytac forum! :)

Co do oslon, nie kupuj ich kobieta, rozmawialem na boku z serwisanem renault i powiedzial jasno, oslony nic nie daja, szkoda pieniedzy!

Reklamacje z pewnoscia warot zlozc, u mnie sami sie podlozyli, bez proszenia, no bo jak w normalnym samochodzie mozna wymienic klocki po 8 tysiacach?
kangoo II 1.5dci 2008
arthi
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:30


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości