Czy serwisowac samochod w ASO

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Czy serwisowac samochod w ASO

Postprzez benski sobota, 3 lipca 2010, 21:02

No tak. Właśnie wróciłem z pierwszego przeglądu. Ponieważ olej zmieniłem wcześniej więc tylko przegląd.
Sam przegląd kosztował 250zł. Okazało się, że tylne wewnętrzne klocki są wytarte. Wym1ienili.
Dolali jeszcze płyn do chłodnicy.
Skasowali mnie na 620zł.
ASO Auto-Lider.
Ale złożyłem reklamację w RP na te klocki. BO:
Skoro zużyły się tylko wewnętrzne klocki, skoro RP zaleca wyrzucenie jakiejś blaszki w hamulcach(tak powiedział mechanik w ASO) to znaczy,że jest to błąd konstrukcyjny. A skoro tak to powinien być wymieniony w ramach gwarancji. Zobaczymy...
==========================
= benski =
= helios 1.5dCi 85KM 2009 =
==========================
Avatar użytkownika
benski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 267
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Czy serwisowac samochod w ASO

Postprzez arthi sobota, 3 lipca 2010, 23:33

gre81 oczywiście, że guma nie rdzewieje, w uszczelce znajduje się metalowy pręt, który to właśnie rdzewieje, gumie dostało się przy okazji, zrobiła się ruda
kangoo II 1.5dci 2008
arthi
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:30

Re: Czy serwisowac samochod w ASO

Postprzez Powalkap czwartek, 22 lipca 2010, 07:59

Ja póki co jeżdzę do ASO. Generalnie jak ma się w warsztacie znajomego (godnego zaufania) to można jeździć wszędzie. Jak się nie ma smykałki do mechaniki to kit wsadzą i ASO i gdzie indziej. Mój znajomy pracuje w ASO i chyba dlatego jeszcze tam jeżdzę:-), koszty większe ale zakładam że mechanicy mają pojęcie co i jak. Czeka mnie 4 przegląd, klocków mi jeszcze nie wymieniali , tylko informowali o stopniu zużycia, do tej pory koszty oscylowały 400 - 650 zł, co prawda zawsze znajdą jakąś żarówke do wymiany, ale może nie zauważałem. Jednak podejrzewam, że w miarę upływu lat i wzrostu kosztów będę szukał innych znajomych:-)
Kangoo Alize 2006 1,2; 16V 75 KM - zieleń mousse

pozdrawiam
Paweł
Powalkap
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek, 15 stycznia 2010, 08:28
Lokalizacja: Siedlce - Warszawa

Re: Czy serwisowac samochod w ASO

Postprzez lukas środa, 28 lipca 2010, 12:39

Z tym całym ASO to troszkę dziwna sprawa.
Znajomy, starszy znajomy serwisuje od 2007 w ASO w tymże roku kupił autko.
Dostawał faktury na rożne dziwne kwoty.
Gdy wczoraj zadzwonił do Katowic na ulicę Bocheńskiego 125 by zapytać ile kosztuje wymiana rozrządu odpowiedzieli że 2600 zł. silnik benzyna.
Drugie pytanie: Proszę mi sprawdzić kiedy Państwo wymieniali u mnie rozrząd bo w książce nic nie pisze kiedy był wymieniany i kiedy ma być ponowna wymiana, jest tylko odhaczane zawsze filtr oleju, powietrza.
W odpowiedzi dostał:
Proszę przyjechać z dowodem, wpłacić 160 zł., wtedy powiemy kiedy był wymieniony i kiedy wymienić.
Znajomemu ręce opadły.

Czy serwisować w ASO? Hmmm.

Miałem nowiutką cytrynę C15.
Pojechałem na pierwszy przegląd do Chorzowa.
Samochodzik odebrali i kazali przyjść za 3 godziny a że nie miałem jak wrócić do domu postanowiłem poczekać te 3 godziny.
Pojazd wjechał na plac ogrodzony wielkim stalowym płotem.
Znalazłem małą przestrzeń w płocie gdzie widać było plac ASO a na nim właśnie moją cytrynkę, stała i czekała na wolny kanał (chyba).
Minęło 15 min. stoi dalej, 30 min., godzina, 2 godziny a ona stoi dalej.
Postanowiłem wejść do biura obsługi.
Przepraszam chciałem się zapytać ile to potrwa bo może przyjdę jutro po odbiór?
Właśnie skończyliśmy przegląd i mamy gotową fakturę i je.. przed oczy faktura na kilka stów.
Kur. i całe takie tam poleciały.
No ale jak udowodnić, płacz i płać.

Czy serwisować w ASO? Hmmm.
Kangoo Van 1.5 dCi 90 KM - 2017r
Avatar użytkownika
lukas
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 307
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2004, 00:00
Lokalizacja: B_i

Re: Czy serwisowac samochod w ASO

Postprzez metmac poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 19:48

Hmm , ciekawe to co mówisz lukas . Ja się jeszcze z takimi zdarzeniami nie spotkałem i chyba nikomu nie życze . W olsztynie , w ASO - ALCAR , tam gdzie serwisuje mam cały czas wgląd do tego co jest robione i w jaki sposób . Do tego nie ponosze zbyt wygórowanych kosztów . Poza tym pracują tam naprawde osoby które znają się na rzeczy , miłe , uprzejme i w ogóle złego słowa na nich nie powiem . Auto zawsze po serwisie jest wypucowane , folia na siedzeniach , kierownicy , zaparkowane pod daszkiem . Taka sytuacja powoduje że chętnie wracam do nich ;-) W sumie to wracam też poniekąd żeby popatrzeć a czasem nawet się przejechać ktorymś RS-kiem ;-) Żebyście widzieli jakie tam Twingo stoi mmmmmmm ;-)
metmac
 

Re: Czy serwisowac samochod w ASO

Postprzez Lucass środa, 18 sierpnia 2010, 14:34

metmac napisał(a):Hmm , ciekawe to co mówisz lukas . Ja się jeszcze z takimi zdarzeniami nie spotkałem i chyba nikomu nie życze . W olsztynie , w ASO - ALCAR , tam gdzie serwisuje mam cały czas wgląd do tego co jest robione i w jaki sposób . Do tego nie ponosze zbyt wygórowanych kosztów . Poza tym pracują tam naprawde osoby które znają się na rzeczy , miłe , uprzejme i w ogóle złego słowa na nich nie powiem . Auto zawsze po serwisie jest wypucowane , folia na siedzeniach , kierownicy , zaparkowane pod daszkiem . Taka sytuacja powoduje że chętnie wracam do nich ;-)
:lol: :lol: :lol: Normalnie jakbym czytał posty pisane przez pracownika tego ASO :lol: :lol: :lol:

metmac napisał(a):W sumie to wracam też poniekąd żeby popatrzeć a czasem nawet się przejechać ktorymś RS-kiem ;-)
Tiaaa.... i bez prawa jazdy Ci go dają. Obrazek
No comment...
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Czy serwisowac samochod w ASO

Postprzez skarb środa, 18 sierpnia 2010, 14:38

Młody jest - wydorośleje :lol:
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Czy serwisowac samochod w ASO

Postprzez metmac środa, 18 sierpnia 2010, 14:39

Nie no pracownikiem to ja nie jestem ;-) Druga sprawa to, to że nie ja musze prowadzić. Czy zdanie : "W sumie to wracam też poniekąd żeby popatrzeć a czasem nawet się przejechać ktorymś RS-kiem ;-)" znaczy jako że ja prowadze ?;-) No właśnie niekoniecznie ...
metmac
 

Re: Czy serwisowac samochod w ASO

Postprzez Marek_Bielsko środa, 18 sierpnia 2010, 14:43

No to co za różnica czy jedziesz RS-kiem czy zwykłym, jak nie ty prowadzisz :?: Jaka z tego frajda?

No chyba, że kierowca wchodzi bokami w zakręty... :twisted:
:mrgreen:
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czy serwisowac samochod w ASO

Postprzez metmac środa, 18 sierpnia 2010, 14:47

Uwierz że wrażenia z jazdy takim Twingo sport są bombowe. Takie rzeczy to może nie, ale na ogół chodzi o dynamike jazdy, dźwięk i w ogóle .
metmac
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości