Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez kubeczek poniedziałek, 8 lutego 2010, 18:22

Witam,

Mam pewien problem z moim Kangoorkiem. Jest to wersja 1,5 dCi 105 km Priviledge. Kupiłem go w czerwcu 2008 roku.

W październiku 2008 zaczęły się problemy. Auto przestało chłodzić. Z nawiewów, przy temperaturze na klimie 18 stopni, leciało gorące powietrze. Auto miało 15 tys km, czyli ledwo co się dotarło. Serwis Warszawie wymienił mieszacz powietrza. Czekałem na część prawie 2 miesiące, bo Renault, celem zaoszczędzenia pieniędzy, nie wymieniło całego modułu tylko 1 malutką część, którą było trudno dostać. W tym auto było całkowicie "wybebeszone". Silnik został jednak w środku.

Myślałem że po tej naprawie wszystko będzie ok, ale w listopadzie 2009 roku auto przestało, tym razem, grzać. Do tego doszło niedogrzanie silnika tzn.
-kiedy nawet silnik był nagrzany, na światłach silnik w ciągu kilku sekund tracił temperaturę
-silnik rozgrzewał się tylko, gdy samochód jechał przynajmniej 80 km/h
Serwis w wymienił pompę wody razem z rozrządem przy przebiegu 68 tys km. Okazało się, że jednak przy wymianie, układ zapowietrzył się i trzeba było go odpowietrzyć.

Przez ok. 1 miesiąc wszystko było znowu ok ale parę dni temu zauważyłem NAGŁY(w ciągu jednego dnia) spadek płynu chłodniczego. Na następny dzień nagle było go więcej niż poziom MAX. Oddałem auto do serwisu i powiedzieli mi że wymienią uszczelkę pod głowicą, ale dziwne że muszą sprowadzać części z Francji.

Trochę boje się, bo gwarancja kończy się w czerwcu br. a z autem jestem związany przez przynajmniej 2 lata. Osobiście myślę że trafiłem na pechowy egzemplarz. Miałem 2 inne kangurki i wszystko było super hiper. Mam obawy, że coś baaaaaaardzo poważnego dzieje się z silnikiem. Dlatego:

Czy może mi ktoś powiedzieć czy:
-miał ktoś takie problemy
-często zdarzają się takie problemy
-były serie aut o wadach materiałowych silnika

i czy mi coś możecie poradzić.

kubeczek
kubeczek W-wa
1.Renault Kangoo r 2003 1,5 dCi 60 km Grand Comfort (niebieski)-rozbity przez żonę :(
2.Renault Kangoo r 2006 1,5 dCi 70 km Grand Comfort (biały)-śmiga aż miło
3.Renault Kangoo r 2008 1,5 dCi 105 km Priviledge (beżowy)-bierze 0,5 l na 1000 km
4. Może coś nowego....
Avatar użytkownika
kubeczek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2010, 17:32

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez Lucass poniedziałek, 8 lutego 2010, 18:58

Generalnie diesle słabo się grzeją niestety...
W zimie zwłaszcza.
Moim (nie)skromnym zdaniem nowy kangoo mógłby staremu opony czyścić :twisted:

Egzemplarz z poniedziałku...?
Trudno coś radzić skoro jesteś na niego skazany. W innym wypadku radziłbym puścić go do ludzi...
A tak to chyba tylko na mszę... :?
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez Tomazs poniedziałek, 8 lutego 2010, 19:40

Lucass napisał(a): ... radziłbym puścić go do ludzi...



Jakiś "Ludź" go kupi i znowu trafi na forum... ;) :P
Kangoo 1,5DCI 80KM Privillege, 2003r.
Avatar użytkownika
Tomazs
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 142
Dołączył(a): czwartek, 18 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez mullann poniedziałek, 8 lutego 2010, 20:05

kubeczek napisał(a):-kiedy nawet silnik był nagrzany, na światłach silnik w ciągu kilku sekund tracił temperaturę
-silnik rozgrzewał się tylko, gdy samochód jechał przynajmniej 80 km/h
Serwis w wymienił pompę wody razem z rozrządem...


Co do nie dogrzewania silnika zimą to tak jak Lucass napisał z Dieslem jest ciężko zwłaszcza DCI ale...
ja mam Heliosa z tym samym motorem i miałem taki sam problem jak Ty - wymienili mi termostat i problem znikł.
Faktycznie jak jest bardzo zimno, poniżej -10C a przy tym obroty silnika są poniżej 2tysięcy to wskazówka spada przed drugą kreskę - przynajmniej u mnie tak się dzieje. Jednak nawet jak wskaźnik nie jest na środku to w wieje ciepłe powietrze. Poczytaj: viewtopic.php?f=81&t=5671

Co do nie działania klimatronika to poszukaj na forum bo już były takie przypadki - były wymieniane jakieś elementy mechanizmów(chyba wada)

Jeżeli chodzi o uszczelkę pod głowicą to chyba się pospieszyli - może faktycznie układ jest źle odpowietrzony i dlatego płyn pojawia się i znika.
Jak są nieszczelności na uszczelce pod głowicą to albo płyn chłodzący ucieka i trzeba go dolewać albo w układzie wodnym robi się za wysokie ciśnienie i płyn wylatuje zaworem bezpieczeństwa(korkiem) chyba te dwie sytuacje nie mogą występować razem - poprawcie mnie jak coś źle pisze.

Moja rada: Jedź do innego ASO!!! i nie mów nic, że byłeś już z tym gdzieś.
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez kubeczek poniedziałek, 8 lutego 2010, 21:21

Mam pecha :( Jak go odstawiłem za godzinę telefon i już go z serwisu nie wypuszczą. Powiedzieli że zrobią to i będzie dobrze(oby).
Ale możecie mieć rację. Stara generacja rzeczywiście jest lepsze. Nie psuje się i w ogóle.
kubeczek W-wa
1.Renault Kangoo r 2003 1,5 dCi 60 km Grand Comfort (niebieski)-rozbity przez żonę :(
2.Renault Kangoo r 2006 1,5 dCi 70 km Grand Comfort (biały)-śmiga aż miło
3.Renault Kangoo r 2008 1,5 dCi 105 km Priviledge (beżowy)-bierze 0,5 l na 1000 km
4. Może coś nowego....
Avatar użytkownika
kubeczek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2010, 17:32

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez lam3r poniedziałek, 8 lutego 2010, 22:58

kubeczek napisał(a):Ale możecie mieć rację. Stara generacja rzeczywiście jest lepsze. Nie psuje się i w ogóle.


Dobre:-D
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez kubeczek wtorek, 9 lutego 2010, 11:20

Mam 2 starej generacji i nigdy mi posłuszeństwa nie odmówiły....
kubeczek W-wa
1.Renault Kangoo r 2003 1,5 dCi 60 km Grand Comfort (niebieski)-rozbity przez żonę :(
2.Renault Kangoo r 2006 1,5 dCi 70 km Grand Comfort (biały)-śmiga aż miło
3.Renault Kangoo r 2008 1,5 dCi 105 km Priviledge (beżowy)-bierze 0,5 l na 1000 km
4. Może coś nowego....
Avatar użytkownika
kubeczek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2010, 17:32

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez kubeczek wtorek, 9 lutego 2010, 12:02

No....

Jestem po rozmowie z serwisem:
-uszczelka pod głowicą pękła na górze jednego cylindra-stąd pojawiający się i znikający płyn chłodniczy(silnik zapowietrzał układ)
-nie mają paru części więc troche poczekam
-widziałem jak wyjeli mu jego TURBO-straszny widok-stoi taki sam w serwisie bez serduszka :o :o :o

Zresztą przez ostatnie dni spalanie sporo wzrosło (prawie 20 %)
kubeczek W-wa
1.Renault Kangoo r 2003 1,5 dCi 60 km Grand Comfort (niebieski)-rozbity przez żonę :(
2.Renault Kangoo r 2006 1,5 dCi 70 km Grand Comfort (biały)-śmiga aż miło
3.Renault Kangoo r 2008 1,5 dCi 105 km Priviledge (beżowy)-bierze 0,5 l na 1000 km
4. Może coś nowego....
Avatar użytkownika
kubeczek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2010, 17:32

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez mullann wtorek, 9 lutego 2010, 20:56

kubeczek napisał(a):
widziałem jak wyjeli mu jego TURBO-straszny widok-stoi taki sam w serwisie bez serduszka :o :o :o


Dobre:-D
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: Problemy z silnikem Renault Kangoo 1,5 dCi 105km Priviledge

Postprzez kubeczek środa, 10 lutego 2010, 10:05

To prawda widziałem :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
kubeczek W-wa
1.Renault Kangoo r 2003 1,5 dCi 60 km Grand Comfort (niebieski)-rozbity przez żonę :(
2.Renault Kangoo r 2006 1,5 dCi 70 km Grand Comfort (biały)-śmiga aż miło
3.Renault Kangoo r 2008 1,5 dCi 105 km Priviledge (beżowy)-bierze 0,5 l na 1000 km
4. Może coś nowego....
Avatar użytkownika
kubeczek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2010, 17:32

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości