osłona zimowa ???

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: osłona zimowa ???

Postprzez Szumak wtorek, 22 grudnia 2009, 22:30

Bez serii badań na hamowni trudno stwierdzić jaki byłby faktyczny przyrost mocy z tego tytułu, i jaki będzie wpływ osłony. Niemniej jednak dochodzą też inne czynniki, przede wszystkim zwiększone opory toczenia: gumy zimowe z bieżnikiem, który ma zapewnić większą przyczepność; zwiększona gęstość smarów w łożyskach kół i osi (bo silnik i skrzynię można pominąć po osiągnięciu temperatury pracy); śnieg i błoto pośniegowe na jezdni; lód powodujący poślizg kół napędowych. To wszystko będzie wpływać negatywnie na parametry eksploatacyjne pojazdu, więc wzrost mocy będzie się tu tracił.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: osłona zimowa ???

Postprzez Wiz środa, 23 grudnia 2009, 08:04

Po 6 zimach i nastepnej zaczetej z przykroscia stwierdzam ze przyrostu mocy nie zauwazono :cry: :cry: :cry:
Jedyna pozytywna zmiana to odczuwalny/zauwazalny (przynajmniej dla mnie) brak efektu "puchniecia" IC.
W lato ladnie czuc jak sie nagrzewa IC tracac swoje wlasciwosci i nie schladzajac powietrza, co owocuje gorszym startem ze swiatel. W zime ten problem nie wystepuje 8-) 8-) :twisted: :twisted:
Ja juz nie pamietam kto to byl i kto byl w formie swiadka, ale na jednym ze zlotow, jeden z uzytkownikow traktowal swoj IC sprayem do odmrazania szyb, zeby go schlodzic, bo juz byl tak nagrzany ze skoczek "nie jechal" :lol: :lol: :lol: :lol:
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: osłona zimowa ???

Postprzez MZ_MZ środa, 23 grudnia 2009, 09:04

Panowie, chyba sie troche zapędziliscie w tych wywodach. :shock:

Wg. mnie samochód jest z góry ustawiony na jakąś temperaturę pow wlotowego (temp. posrednia między latem i zimą). Pewnie robi sobie jakieś korety na podstawie info z czujnika temperatury.
Ale napewno nie jest tak, ze jeżeli temp jest niższa (więcej sie zmieści powietrza) to większa dawka paliwa - większa moc!
Silnik jest policzony na jakieś przecietne temperatury.

Chodzi mi o to, że podobnie jak z oponami, trudno zaprojektować układ chłodzenia silnika (chłodnica, IC, miska olejowa) żeby spawdzał sie w temp. -20 i +30. O ile chłodnica ma termostat to np. miska olejowa, blok silnika ma taka samą wydajność (powierzchnię) chlodzenia zimą i latem.

Tyle z moich wywodów.
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: osłona zimowa ???

Postprzez Bullitt środa, 23 grudnia 2009, 17:27

Wiz napisał(a):
Ja juz nie pamietam kto to byl i kto byl w formie swiadka, ale na jednym ze zlotow, jeden z uzytkownikow traktowal swoj IC sprayem do odmrazania szyb, zeby go schlodzic, bo juz byl tak nagrzany ze skoczek "nie jechal" :lol: :lol: :lol: :lol:



Chyba to było coś takiego :lol:

Obrazek
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości