jak Wam działa klima...?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: jak Wam działa klima...?

Postprzez lam3r niedziela, 8 listopada 2009, 22:20

uszkodzenie mechaniczne czy elektroniki?
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak Wam działa klima...?

Postprzez Marsjanka niedziela, 8 listopada 2009, 22:54

jeśli dobrze zrozumiałam - mechanika

czyli elektronika działa w porządku, ale klapka mieszalnika się zacina i nie zmienia ustawienia - chodzi o ustawienie "auto"

oczywiście jeśli ustawi się "ręcznie" np. nawiew na nogi i ileś tam stopni - to samo ogrzewanie działa
Kangoo 2 2008 Czerwień Maku (Privilege, 1,5 dCi 105 KM)
Grand Scenic 2 2005 Czerwień Ognista (Luxe Expression, 1,6 16V 83kW)
Marsjanka
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 17 października 2008, 15:11
Lokalizacja: Zielonki Wieś

Re: jak Wam działa klima...?

Postprzez lam3r poniedziałek, 9 listopada 2009, 10:40

Ja miałem inną, acz podobną chyba sytuację.
Temp. zewnętrzna 4C, temp. silnika połowa skali... klima "off", grzanie ustawione na 22C a mnie zimno. Podkręcam więc na 24C... nadal mi zimno, ustawiam nawiew na klatę (sic!), nadal zimno... przykładam rękę do wylotu... no jak nic letnie powietrze. Ustawiam 27C... nadal nic. Zdenerwiłem się... dla porównania zmniejszam do 19C... temp. niższa. Ustawiam ponownie na wyższą, chyba 23C i... cieplucho:-)
Nie wiem co o tym myśleć, coś ewidentnie ma problema, ale jak znam życie, w serwisie nic mi nie pomogą bo aktualnie raczej nic się nie dzieje.
Dodam jeszcze, że przy jeździe z prędkością pow. 140 km/h możliwości grzania jakby spadają... za to pow. 125 km/h pojawiają się drgania w podłodze:-) Ale to na inny wątek:-D
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak Wam działa klima...?

Postprzez mullann środa, 11 listopada 2009, 14:47

lam3r napisał(a):... za to pow. 125 km/h pojawiają się drgania w podłodze:-) Ale to na inny wątek:-D


Sory, że nie na temat ale potwierdzam drgania.
U mnie występuje to przy takim zachowaniu:
Jadę na 6 biegu 130km/h obroty są w granicach 3 000 i puszczam całkowicie gaz...
...w momencie gdy obroty spadają to przy ok. 2600-2400 obr./min. występują tzw. drgania i jestem pewny na 99%, że to wina poduszki.
No chyba, że ten typ tak ma!!
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: jak Wam działa klima...?

Postprzez lam3r środa, 11 listopada 2009, 15:03

No to chyba admin będzie miał robotę z wydzielaniem wątku:-)
Tego co dzieje się u Ciebie nie testowałem, jak będzie okazja to to zrobię. Ogólnie drgania w nowym nie są niczym nietypowym - w negatywnym sensie. Pierwsze drgania na które zwróciłem uwagę to te na kierownicy - dzieje się to "na luzie". Bywa różnie, czasami wcale, czasami dość mocno. Do tego dochodzą drgania na kokpicie w rejonie drążka zmiany biegów (sam drążek nigdy chyba nie drga). Przez dość długi czas, drgania pojawiały się na manetce gazu przy obrotach 2200 (bez względu na bieg). Teraz chyba nie ma to już miejsca, ale manetka gazu drga "from time to time":-)
Jeśli chodzi o intensywność drgań to określił bym je... powodują mrowienie np. w stopie gdy ta leży na manetce gazu. nie dotyczy to kierownicy, gdyż tak bywają na tyle mocne, że aż widoczne...
Temat poruszę w ASO (już wspominałem im o tym), podczas realizacji reklamacji związanej z silnikiem nawiewu. Przy poprzedniej rozmowie, diagnosta wspomniał o poduszkach silnika... zobaczymy.

A wracając do problemów z grzaniem... mam wrażenie, że problem u mnie pojawia się teraz częściej. Już dwa razy miałem tak, że aby przy np. 22C mieć ciepłe powietrze, musiałem zmniejszyć na chwile do 18C aby później powrócić do 22C. Dodam, że dzieje się to przy w pełni rozgrzanym silniku i temp. zew. około 6C - czyli dość ciepło.

No... prawie książkę napisałem:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak Wam działa klima...?

Postprzez mullann środa, 11 listopada 2009, 18:28

Marsjanka napisał(a):klapka mieszalnika się zacina i nie zmienia ustawienia

To pewnie masz ten sam problem co Marsjanka.
Nie życze Ci źle ale życze Ci aby to padło tak aby wogóle nie działało - wtedy nie będziesz miał problemów w ASO 8-)
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości