Stuki w KANGOO 2

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez istanbul niedziela, 14 października 2018, 08:46

Sądzę, że kolega Dapi może mieć rację z tą półosią. Odpal sobie filmiki pod tytułem "luz na półosi" itp na YT. Jeśli ten dźwięk jest podobny, to może nie szukaj przyczyny w łożysku amortyzatora, bo to raczej ślepy trop. Stuki docierają z prawej strony a tam półoś jest "łamana", więc może nie jest to przypadek, że nikomu nie stuka z lewej.
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez istanbul niedziela, 10 lutego 2019, 09:59

Czy rozwiązałeś sprawę ze stukaniem?
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez KRISKMY niedziela, 10 lutego 2019, 13:38

Niestety nie sprawę pozostawiłem do czasu aż się trochę ociepli,ale do tej pory wymieniłem wszystko oprócz amortyzatora,już się do tego stukania przyzwyczaiłem.Jak uda mi się to zrobić to napiszę pozdrawiam.
KRISKMY
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 12:23

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez roman123456 niedziela, 10 lutego 2019, 22:08

Witam,u mnie stuki z prawej strony tez są ale tylko wtedy jak jest na dworze ciepło. Zawsze mi wtedy stuka przy skrecie w lewo cos w prawym kole. Teraz w zimie cichutko nic nie słychac. Ale od kwietnia do konca września sie zacznie :D
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 124.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Avatar użytkownika
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 7 stycznia 2016, 22:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez istanbul poniedziałek, 11 lutego 2019, 07:11

Czy to jest taki stuk?

Polecam słuchawki:)
https://youtu.be/6i296pCo9OI
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez istanbul poniedziałek, 11 lutego 2019, 12:44

Ja właśnie mam taki stuk u siebie. Mam wymienione całe zawieszenie i nowe końcówki drążków. Stuk nie pochodzi ani z zawieszenia ani z przekładni kierowniczej.
Ostatnio byłem na diagnostyce i jest wyczuwalny wzdłużny stukot na prawej półosi, tyle że ten luz ma tam być, ale może niekoniecznie objawiający się takim stukaniem? Mam już kupioną nową półoś prawą SKF. W rękach na nowej półosi też wyczuwam ten luz przy przegubie, ale jest on jakby bardziej zamortyzowany a może i mniejszy...
Za tydzień w poniedziałek po wymianie będę wiedział wszystko.
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez roman123456 środa, 13 lutego 2019, 00:35

istanbul napisał(a):Czy to jest taki stuk?

Polecam słuchawki:)
https://youtu.be/6i296pCo9OI


Hej,no własnie cos takiego mam przy skręconych kołach w lewo.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 124.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Avatar użytkownika
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 7 stycznia 2016, 22:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez istanbul poniedziałek, 18 lutego 2019, 17:36

No i jednak półoś nie została zamontowana, a to dlatego, że sklep pomylił wersję 23 zęby z tą na 26 zębów. Nieważne - mój mechanik zdążył zdjąć z auta moją. Zrobił porównanie luzów, które muszą być przy przegubie z nową półosią i jest tak samo. Jest tylko luz wzdłużny, który musi występować. Nie ma sensu więc wymiana tej półosi. Ktoś już nawet wcześniej napisał w tym temacie, że wymiana półosi nie zlikwidowała stukania. Została już chyba tylko poduszka pod amortyzatorem, bo pomysły chyba mi się kończą. 400 zł zostało w kieszeni chociaż...
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez KRISKMY poniedziałek, 18 lutego 2019, 21:43

Witam tak jak pisałem wcześniej u mnie w kangoo wymiana półosi nie przyniosła żadnej poprawy,wymieniłem wszystkie podzespoły zawieszenia prócz amortyzatorów jeżeli to nie to to się poddaję ja się do tego przyzwyczaiłem bo stuka tylko podczas ruszenia po dłuższym postoju tak przy normalnej jeździe nie stuka,wymieniłem również tarcze i zaciski plusem jest tylko to że po usunięciu stukania będę miał na chwilę spokój,jak będę miał chwilę czasu to się zabiorę za wymianę osprzętu amortyzatorów przednich części mam już kupione,jeżeli z tym sobie poradzę to napiszę na forum pozdrawiam.
KRISKMY
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 12:23

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez istanbul wtorek, 19 lutego 2019, 10:59

Ja w międzyczasie wymieniłem amorki, oprócz cichszego tłumienia drgań na nierównościach, to stuki jak były, tak są nadal... :)
Za jakiś czas będę zmieniał łożysko w przednim prawym kole,bo zaczyna po cichu huczeć, wtedy mechanik przy ściągniętej zwrotnicy będzie mógł ruszyć macpersonem i sprawdzić czy poduszka amortyzatora nie jest wybita.
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości