Sprzęgło chciało mnie zabić ! (Kopia wątku z Kangoo I)

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: Sprzęgło chciało mnie zabić !

Postprzez ticky środa, 9 stycznia 2013, 23:47

No to ostro. Trzeba zerknąć pod nogi :) Dzięki za alarm ;)
btw. Ja często używam sprzęgła, bo muszę hamować silnikiem, żeby mi klocki z tyłu wytrzymywały chociaż 15 tkm... :|

pzdr
Wojt
Renault Kangoo I ph1 99' 1,4 332 000 km
Renault Kangoo II 08' 1,5 dCi 105 KM 111 000 km
Toyota Avensis 04' 1,8 129 KM 36 500
Honda Shadow VT 1100 ;)
ticky
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 94
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 08:07
Lokalizacja: Puck

Re: Sprzęgło chciało mnie zabić !

Postprzez lam3r czwartek, 10 stycznia 2013, 09:50

Okłamali Cię. Ja zgłaszałem problem, ale zrezygnowałem z naprawy polegającej na wymianie całej pompki, za marne 650,00 zł netto;-)

Kolega z firmy, jeżdżący Skodą Octavią II też miał ten problem. Koszt naprawy, po rabacie dla stałego klienta to, 250,00 zł netto.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzęgło chciało mnie zabić !

Postprzez Mortus wtorek, 22 stycznia 2013, 10:38

Miałem dokładnie to samo co kolega z pierwszego postu, panowie z ASO proponowali jak u lam3r wymianę, skończyło się na nawierceniu dziurki i użyciu zawleczki. ;-D
Urojenie jednego człowieka nazywamy chorobą psychiczną... Urojenie grupy ludzi natomiast nazywamy religią....
"Dla Jobsa większość ludzi to pajace – a robi gadżety tak proste w obsłudze, że nawet ów pajac zdoła je opanować."

Torbacz 2 ver. 2008 1.5 DCI Helios
Avatar użytkownika
Mortus
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęgło chciało mnie zabić !

Postprzez lam3r wtorek, 22 stycznia 2013, 12:35

uuuu... widzę, że metoda została "zapdejtowana" do wersji 2.0;)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzęgło chciało mnie zabić !

Postprzez kacper42 wtorek, 22 stycznia 2013, 16:47

Czy pedał sprzęgła wpada i koniec? Czy też jedynie się blokuje? Pytam ,bo czasem autkiem jeździ moja ślubna lub syn i teraz do mnie dotarło ,że mówili o tym iż sprzęgło zostało im kilka razy przy podłodze.Wystarczyło odciągnąć. Nie sprawdzałem tego opisywanego łącznika.On jest w kabinie? Wolałbym wiedzieć więcej na zapas ,bo mnie nigdy sprzęgło nie odmówiło współpracy.
Blokuje mi się natomiast lewarek biegów.Na pierwszym biegu czasem nie mogę po ruszeniu wyrwać lewarka w położenie na dół.
Wymaga to użycia siły.Blokuje się chyba przegub przy drążku o obudowę plastikową pod mieszkiem, bo są ślady.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Sprzęgło chciało mnie zabić !

Postprzez Chrobot wtorek, 22 stycznia 2013, 17:46

Pedał "urywa się" z pompki sprzęgła i wpada. - Działa dopiero jak się wsunie powrotnie sworzeń w plastikową otulinę, która się wyciera - oczywiście trzeba się bezpiecznie zatrzymać, co może być trudne. Wcześniej przy delikatnym wypinaniu słychać charakterystyczny trzask.
Po trzech naprawach gwarancyjnych (gwarancja na naprawę tej części obowiązuje zgodnie z prawem cały czas) powiedziano mi w Renault Polska: koszt 1300 PLN po dużym rabacie....bo trzeba teraz łożysko oporowe wymienić i udokumentowano za mało napraw w ASO i co więcej zestaw sprzęgła, jako części zużywające się, w przypadku których na rynku motoryzacyjnym funkcjonuje pojęcie "przeciętnej żywotności" nie mogą być traktowane analogicznie do innych elementów pojazdu. SZOK. Fabryka twierdzi, że sprzęgło to element o przeciętnej żywotności. Zadałem sobie pytanie co to znaczy ? , że ma prawo się wycierać co 5000 do 10000 km ? Sprawdziłem w słowniku języka polskiego co autor mógł mieć na myśli: przeciętny= zwykły, typowy, słaby, pospolity. szkoda, że nie piszą tego w instrukcji obsługi np. sprzęgło = przeciętna żywotność. Jeżeli Fabryka twierdzi, że sprzęgło ma przeciętną żywotność, to co powiedzieliby o innych częściach ? Proponuję rozpisać na forum konkurs na ciekawe, dobrze odzwierciedlające rzeczywistość określenia połączone ze słowem "żywotność" dotyczące wybranych części auta np. sprzęgło - niebanalna żywotność lub np. achillesowa żywotność, czy nieobfita żywotność - mogliby posiłkować się taką niebanalną terminologią w ASO - byłoby ciekawiej.
Mogę prosić więcej szczegółów dotyczących metody update-owanej 2.0 ? Może na skalę przemysłową da się wdrożyć ...
Chrobot
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 8 stycznia 2013, 22:24

Re: Sprzęgło chciało mnie zabić !

Postprzez lam3r wtorek, 22 stycznia 2013, 20:13

Wot przeciętnej jakości marka i tyle;-)

Co do metody 2.0 się nie wypowiem, ale z tyrtyrkami to już ze dwa lata jeżdżę i ciągle trzymają. W listopadzie auto idzie pod top... młotek, to do tego czasu wymienię pewnie pompkę... co by wstyd nie było;-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprzęgło chciało mnie zabić !

Postprzez gre81 czwartek, 31 stycznia 2013, 08:38

kacper42 napisał(a):Blokuje mi się natomiast lewarek biegów.Na pierwszym biegu czasem nie mogę po ruszeniu wyrwać lewarka w położenie na dół.
Wymaga to użycia siły.Blokuje się chyba przegub przy drążku o obudowę plastikową pod mieszkiem, bo są ślady.


A myślałem że tylko ja mam wersję poniedziałkową.. u mnie ten problem również się pojawia, jak w jakimś jelczu te biegi chodzą. Zwłaszcza przypadek użycia siły przy zmianie z jeden na dwa, notoryczne smarowanie drążka zmiany biegów (smarem silikonowym) bo tego pisku już nie jestem w stanie znieść oraz problem z wrzucaniem dwójki (ale to już chyba problem samej skrzyni coś czuję).
Kangoo 1.5 dCi 80KM 2003, biały. już go nie ma
Kangoo 1.5DCI 105KM(teraz 125 kucyków) 2009, żółty jak słońce.
Moje miasto Łódź.
Avatar użytkownika
gre81
Kangoomistrz 2010
Kangoomistrz 2010
 
Posty: 357
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęgło chciało mnie zabić !

Postprzez kacper42 czwartek, 31 stycznia 2013, 11:52

Naprawdę ciężko jest mi narzekać na Kangoo bo mam porównanie tylko do Partnera 02 w starej budzie.Inne auta to osobówki.
Zacina się tylko ten drążek na I biegu ale i to w sytuacji np. włączonego biegu i wciśniętego sprzęgła w gotowości do ruszenia ,a tu d...pa bo albo światło czerwone jeszcze albo miejsca nie ma.Nagle jest ... droga wolna ... a ja muszę szarpnąć lewarkiem i to mocno by przełożyć na II. Tylko tyle i ten pedał sprzęgła co to niby wpada w podłogę i zostaje , ale nie mnie.
Przebieg 85.000 i nadal nie naprawiony włącznik spryskiwacza .Temat w innym poście
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Sprzęgło chciało mnie zabić !

Postprzez docent161 czwartek, 31 stycznia 2013, 17:57

Z dwójką też mam problem ,ale jak zmieniacie to nie dociskajcie do lewej krawędzi tylko bliżej środka i wchodzi jak w masło ;) . miałem natomiast większy problem z wstecznym , ale jak podpiłowałem ten plastik (czarny) prostokątny co dociska białą kulkę lewarka (pod mieszkiem )to jak na razie wszystko ok. Moim zdaniem powinna być stalowa i taką niebawem wykonam - myślę ,że maże ona być przyczyną tych wszystkich niepowodzeń z wybieraniem biegów Pozdrawiam
Avatar użytkownika
docent161
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 175
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 00:00
Lokalizacja: 1,4 benz 2000 E7J 634

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron