wymiana skrzyni??-juZ??

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

wymiana skrzyni??-juZ??

Postprzez trochim piątek, 18 lutego 2005, 15:55

witam mam problem gdyz padł mi mechanizm róznicowy a dokładnie tryby tzw satelity, łozysko i simering i nie wiem gdzie tomozna dostac a od serwisu wole trzymac sie daleko....
a może juz ktos cos miał takiego albo wymieniał skrzynie -czy pasuja te z clio 1.2 lub 1.4 od 91 w zwyż
Dziekuję z góry za pomoc
Avatar użytkownika
trochim
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 18 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: Drelów

Postprzez orys piątek, 18 lutego 2005, 18:55

Witam

Mam radę, nie baw się w naprawę skrzyni biegów, strata czasu i pieniędzy, mój brat bujał się z podobnymi sprawami co TY satelity itp. w citroen xsara stracił tylko kaskę na mechaników co zapewniali go że skrzynie naprawią, bardzo mało jest fachowców od skrzyni biegów, używana skrzynia co cytryny brata kosztowała 300 lub 500PLN nie pamiętam dokładnie ale wiem że kupił ją z ogłoszenia w GIEŁDZIE SAMOCHODOWEJ :wink:
Pozdrawim orys
Gwiezdny Pył 1.5 dci 65KM (kaleido)
Avatar użytkownika
orys
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Białystok

Postprzez _ONE_ piątek, 18 lutego 2005, 20:11

Nie wiem co przychodzi do 1.2. W 1.4 jest seria JB3 xxx. Sporo autek renault ma te skrzynie.... w różnych wersjach i są zamienne, ale nie wszystkie. Kangoo ma przełożenia do pracy, a w takim np. clio do zabawy :) :) :). Jak mój mech. różnicowy padł to też zastanawiałem się nad wymianą skrzyni, ale u mnie skończyło się na łożyskach i teraz śmiga.
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez shoem poniedziałek, 21 lutego 2005, 07:49

Panowie :!: :!: :!:

Nie straszcie mnie... u mnie tez coś czasami skrzeczy w skrzynce....

jakie są objawy rozszypującej się skrzynki????

Napiszcie proszę....
Shoem (...obecnie niezakangoorzony...)
Kangoo 1,4 OCEAN LPG (...to była fura...)
Słupsk
Avatar użytkownika
shoem
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 217
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez trochim poniedziałek, 21 lutego 2005, 08:48

dowiedziałem sie że do silnika 1.2 pasuje skrzynia od starego clio z tym że nie ma w nich podobno czujnika zapłonu czy cos takiego
co do numerów skrzyni to nie było tabliczki tzn że wczesniej była juz rozbierana :?
A może ktos sie orientuje czy ta skrzynia pasuje do kangoorka.
Avatar użytkownika
trochim
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 18 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: Drelów

Postprzez trochim poniedziałek, 21 lutego 2005, 08:59

u mnie np po nagrzaniu silnika zaczynały wibrowac pólosie , myslałem że to przeguby ale niestety nie , bo okazało sie ze mechanizm róznicowy ma luzy w miejscu gdzie wychodz ze skrzyni i tu własnie zaczynały sie wibracje......
tak wiec szukałem czesci i szukałem ale nic. Kumpel dał cały ten mechanizm dla znajomego slusarza aby ''zebrał z ośki ''która wychodzi ze skrzyni (która była wyrobiona i miała luzy) i nabil tuleje aby nie było luzów .Zobaczymy jak to wyjdzie .
Bede informował cdn..........
Avatar użytkownika
trochim
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 18 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: Drelów

Postprzez shoem poniedziałek, 21 lutego 2005, 11:47

....u mnie czasami słychać taki dźwięk jakby ktoś na siłę rozruszał stare zardzewiałe łożysko i towarzyszą im wibracje w kierownicy i w lewym przednim kole. Po "daniu w palnik" na trasie ok 300km wszystko znika :!: :?:
...ale to mi bardziej wygląda na łożysko w kole niż mechanizm różnicowy....

Dzięki za info.
Shoem (...obecnie niezakangoorzony...)
Kangoo 1,4 OCEAN LPG (...to była fura...)
Słupsk
Avatar użytkownika
shoem
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 217
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez trochim poniedziałek, 21 lutego 2005, 14:55

u mnie po 300 kilosach to myslałem ze mi silnik odleci tak stukało...
Avatar użytkownika
trochim
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 18 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: Drelów

Postprzez zuwik wtorek, 22 lutego 2005, 17:11

trochim napisał(a):u mnie np po nagrzaniu silnika zaczynały wibrowac pólosie , myslałem że to przeguby ale niestety nie , bo okazało sie ze mechanizm róznicowy ma luzy w miejscu gdzie wychodz ze skrzyni i tu własnie zaczynały sie wibracje......

Czy to może było odczuwalne podczas utrzymywania prędkości lub delikatnym przyspieszaniu na niskich obrotach? Mam taki objaw... I szukam przyczyny, gość w renault stwierdził po przejażdżce, że to na bank silnik )świece albo coś...) ale nie bardzo wierzę w ich kompetencje... :?
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez trochim wtorek, 22 lutego 2005, 18:20

takie było jeszcze stukanie przy skrecaniu - od tego sie zaczelo myslałem że to przegub padł...a pozniej po przejechaniu kilku minut zaczly sie stuki najbardziej stukało kiedy przycisnę pedał gazu... przestawało kiedy puściłem i to dochodziło od skrzyni
Avatar użytkownika
trochim
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 18 lutego 2005, 00:00
Lokalizacja: Drelów

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron