Alarm zwariował

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Alarm zwariował

Postprzez sw niedziela, 13 lutego 2005, 21:55

Już wcześniej miałem problemy z czujnikiem maski (normalne, zamókł). Wyłączyłem go, zakleiłem taśmą kabel i był spokój.
Jednak to co się stało dzisiaj, wprawiło mnie w mocne zdenerwowanie. Prawdopodobnie tankując niechcący zamknąłem auto, potem je otworzyłem, ale usłyszałem wówczas dźwięk, który pojawia się, gdy alarm jest uzbrajany, a drzwi są niedomknięte. Nie zwróciłem na to uwagi. Po chwili auto zaczęło wyć i nie dało się rozbroić. Po ok. 10 minutach alarm ucichł w pozycji uzbrojonej i nie daje się odblokować pilotem. Na szczęście auto jeździ normalnie. Prawdopodobnie alarm uznał, że jest błąd i się zablokował. Jade jutro z tym do serwisu.
Ktoś ma pomysł co to może być?
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez Crash niedziela, 13 lutego 2005, 22:24

Jak masz Cobrę poczyta mój post Programowanie alarmu Cobra w dziale wiem. Może to ci coś pomoże. Podobno te alarmy rewelacyjne nie są więc nie wiem po co Renault ładuje je standardowo do swoich samochodów

Pozdrawiam
Pozdrawiam

-=Crash=-
1.4i RN 2001 6 drzwi ;) PMS Edition CB-Radio
GG#234348
Avatar użytkownika
Crash
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 85
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez sw poniedziałek, 14 lutego 2005, 07:51

Niestety moja cobra nie programuje sie tak jak Twoja. Próbowałem, ale efekty były inne. Co gorsza on wygląda tak, jakby się w ogóle od sterowania odpiął. Tzn. nie działa na niego nic - ani programowanie stacyjką ani centralnym.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez sw poniedziałek, 21 lutego 2005, 19:48

No, wyjaśniło się: padła centralka alarmu. Serwis Bień&Skalski w Krakowie wymienił mi to w ramach gwarancji (grudzień 2003). Szybko i skutecznie. Przy okazji pojeździłem Thalią, choć niestety tylko kawałek, bo nie miałem czasu.

Teraz mam jakiś magiczny alarm, który ma bardzo skomplikowany kod do awaryjnego wyłączania. Tylko, że na kartce, którą dostałem jest kod, ale została usunięta naklejka (nie wiem co się z nią stało). Może tak ma być. Czy ktoś wie, co to za alarm i jak go można programować? Wiem tylko jak wyłączyć czujniki ultradźwiękowe (dwa przekręcenia stacyjki).

Przy okazji dowiedziałem się, że w nowych kangurach prawdopodobnie nie będzie możliwe zastosowanie regulacji obrotów wycieraczek. Nawet gdyby zastosować przełącznik z Clio, to może się to nie udać. Oczywiście piszę o tych modelach bez przekaźnika. Pozostaje więc pokombinować, jak można podpiąć jednak przekaźnik. To się powinno dać zrobić.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron