CHLAPACZE Z TYŁU?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Postprzez sw niedziela, 26 grudnia 2004, 21:05

PanKot napisał(a):Ponadto wielokrotnie owiewki uchroniły mnie przed ochlapaniem wodą z kałuży gdy miałem lekko uchylone okna a pojazd jadący z przeciwka wjechał w wodę tuż przede mną.


Mialem owiewki w dwu poprzednich autach. Teraz mam klime i nie otwieram okien ;). Owiewki chronią przed wodą z kałuży przed autem, ale jeśli mijające nas z boku auto wpadnie w kałużę, to owiewka działa dokładnie jak końcówka w dezodorancie: zbiera całą wodę, wtłacza do auta i rozbryzguje dokładnie we wszystkich kierunkach. Po jednym takim przejściu (mała kałuża) miałem mokre spodnie, podsufitkę, szybę po drugiej stronie, tylne siedzenia i przednią szybę. A było naprawdę niewiele wody.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez PanKot niedziela, 26 grudnia 2004, 22:55

nie miałem autka z klimą, więc zawsze otwierałem szyby i w takich przypadkach jak opisłem dostawalem bryzę błota po twarzy. Teraz taki dezodorant to "bułka z maslem".
Masz rację, że dużo wody - to wszystko mokre - ale nie wali po oczach.
W sytuacjach takich jak na fimie "uciekające kangoory" (w dziale: Galeria) szyby bez owiewek są całe w błocie a z owiewkami jednak większa część jest nadal przeźroczysta.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marekk wtorek, 28 grudnia 2004, 12:25

Zalozylem owiewki ok 0.5 roku temu w moim 1.2 Expression z elektrycznymi szybami i nie mam najmnieszych problemow z domykaniem okien.
Pozdrawiam
MK
Marekk
 

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości