Przepalające się świece żarowe w1.9d

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Przepalające się świece żarowe w1.9d

Postprzez kanmik piątek, 11 grudnia 2009, 23:13

Pomimo tego że ten temat był już wałkowany chciałbym powrócić do tematu jeszcze raz . Mój kangur prawie regularnie na spalone 2/3 zbiorniki paliwa pali 1 lub 2 świece żarowe. Sugerowano iż przczyna jest w sterowniku świec żarowych lub lejących wtryskiwaczach. Sterwnik został wymieniony profilaktycznie a wtryskiwacze sprawdzone i są dobre a problem pozostał chciałbym dodać iż używam świec Beru czyli takich jakie są zalecane przez producenta. Do świec mam połączyłem równoledle diodę aby widzieć faktyczny czas grzania świec. .Okazuje się że po uruchomieniu jeżeli silnik pracuje na wolnych obrotach to świece grzeją ciągle przez około 4/5 min.Dzisiaj byłem w serwisie elektryk powiedział że na dogrzewaniu świece powinny włączać sie parami impulsowo na przemian lecz nie był w stanie stwierdzić co jest tego przyczyną sugerował że być może nie fachowa naprawa rozrusznika Jeżeli ktoś wie czemu komputer dostaje błędną informację który czujnik w samochodzie jest odpowedzialny za ten stan rzeczy.Pozdrawiam.
kanmik
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 4 grudnia 2009, 22:11

Re: Przepalające się świece żarowe w1.9d

Postprzez branio sobota, 12 grudnia 2009, 07:43

Sprawdź przez jaki czas i jakie napięcie jest na świecach
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Przepalające się świece żarowe w1.9d

Postprzez kanmik piątek, 8 stycznia 2010, 14:21

Okazało się że przeskoczył pasek rozrządu
kanmik
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 4 grudnia 2009, 22:11

Re: Przepalające się świece żarowe w1.9d

Postprzez kanmik sobota, 9 stycznia 2010, 18:52

Zmierzyłem napięcie na świecach żarowych przy uruchomionym silniku wynosi 13.6V . W zasadzie na świecach pisze że są 11V czy to może być przyczyną przepalania? . Na klemach akomulatora ładwanie wynosi 14.5V .Czy te napięcia to norma? Jeżeli nie to co odpowiada za ten stan rzeczy.Pozdrawiam.
kanmik
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 4 grudnia 2009, 22:11

Re: Przepalające się świece żarowe w1.9d

Postprzez dominik niedziela, 10 stycznia 2010, 21:39

kup NGK i po sprawie
F8Q 1,9/65/ 283 kkm, 1999r GRIS FJORD MET. 2CT (920) klima,relingi,zahaczony,CB,naklejki klubowe, Leichtmetallfelgen
Obrazek
Avatar użytkownika
dominik
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 589
Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 149 gości