Wymiana licznika - czy w tym przypadku możliwa??

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Wymiana licznika - czy w tym przypadku możliwa??

Postprzez amba poniedziałek, 30 stycznia 2012, 21:07

Czy ma szynę nie mam pojęcia i nie bardzo wiem jak to sprawdzić , może podam parę info o aucie \:
Kangoo 1,9 dti RXE 2000rok silnik z tego co się orientuję nie ma comman rail o ile to potrzebne do określenia licznika.
Już go rozbierałem i niby coś wskazuje po moim "remoncie ale jednak się przycina i raz jest ok a za chwile zaczyna się przycinać :(

Wrzucę trochę fotek licznika
Obrazek

Obrazek
Nie zrobiłem co prawda zdjęcia wtyczek z tył, ale są dwie wąskie coś takiego jak poniżej, choć nie znalazłem w necie wyraźniejszego zdjęcia.
Obrazek
amba
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 30 stycznia 2012, 08:47

Re: Wymiana licznika - czy w tym przypadku możliwa??

Postprzez Podmiejski wtorek, 31 stycznia 2012, 10:12

Nie masz szyny CAN - i to nie jest dobra wiadomość jesli chodzi o dostępność liczników z obrotomierzem.
Pierwszym podstawowym problemem jest obudowa - głównie te dostępne maja inne mocowania.
Ten który masz ma bardzo wiele wspólnego z oznakowaniem mojego
Obrazek
- mam 2000r bez obrotomierza , benzyna .... i pomimo poszukiwań jak na razie nie znalazłem satysfakcjonującego licznika.Z tym że ja szukałem takiego który nie będzie mnie drażnił 240 km max :-)

Popatrz na ten:
Obrazek
- widzisz napisane na kartce CAN? Taki licznik na pewno nie będzie pasował - w życiu!

Zwróć uwagę że wiekszość sprzedających pokazuje kartkę z cechami licznika!
ocechowanie zawiera np model Reni (x76 to Kangoo) szynę lub nie (CAN) i na konkretnym przykładzie - wersję GB
Może w tych z obrotomierzem i do 240km/h jest łatwiej znaleźć - powodzenia.
Wrazie co - mam rozpiski co do jakiego styku przychodzi w zależności od modelu licznika - można to znaleźć na dostepnych w sieci schematach "Renault_Wire_Diagrams_Visu_DVD1"
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Wymiana licznika - czy w tym przypadku możliwa??

Postprzez amba czwartek, 2 lutego 2012, 23:19

dzięki za treściwą odpowiedz, jutro podjadę na najbliższe szroty i coś poszukam.
amba
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 30 stycznia 2012, 08:47

Re: Wymiana licznika - czy w tym przypadku możliwa??

Postprzez slay czwartek, 2 lutego 2012, 23:22

Liczniki z komputerem na naklejce mają "ADAC"
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: Wymiana licznika - czy w tym przypadku możliwa??

Postprzez MaciekR4 piątek, 3 lutego 2012, 13:06

no i jeszcze, żeby było jaśniej...

"Teraz jak rożróżnić wersje liczników z phII które posiadają komputer pokładowy??
Są dwie firmy które robią zegary do megi JEAGER i SAGEM
Liczniki firmy JEAGER rozróżniamy po nr na naklejce z tyłu. Licznik o nr 7700//427//900 C jest wyposażony w komputer pokładowy natomiast licznik o nr 7700/427/896 C NIE POSIADA komputera pokładowego

Liczniki firmy SAGEM rozróżnimy po napisie jaki widnieje na tylnej ściance licznika. Jesli widnieje napis ADAC EU to oznacza wersje europejską a ADAC oznacza komputer pokładowy tak jest oznaczony w renault. W wersji bez kompa są nast oznaczenia STD EU czyli wersja europejska opcja standard bez kompa. "


:arrow: http://megane.com.pl (temat "(MANUAL) Wymiana zegarów w ph I na ph II")
Obrazek
Avatar użytkownika
MaciekR4
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 628
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 22:28
Lokalizacja: WOT - Otwock

Re: Wymiana licznika - czy w tym przypadku możliwa??

Postprzez bunias piątek, 3 lutego 2012, 18:34

Witam,
Wtrącę się do tematu, ponieważ mam pytanie odnośnie zegarów w moim Kangoo (1.4, 99 rok). Posiadam aktualnie zegary firmy Jaeger, takie jak na zdjęciu (zapożyczone z alle***, ):

http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/85/11/05/2085110541

Czy posiadając takie zegary mogę wymienić je na inne? tj. np. firmy Sagem z obrotomierzem? albo z komputerem pokładowym?
Niestety nie orientuję się aktualnie ile wtyczek idzie do moich zegarów, o ile jest to potrzebne do uzyskania odpowiedzi...

p.s. zegary, które posiadam są chyba dość rzadko spotykane w Kangoo? chyba, że się mylę? ja spotkałem się z nimi pierwszy raz, a jeździłem 2 różnymi kangurami z podobnych lat, silniki również 1.4.

pozdrawiam serdecznie,
Pozdrawiam Jakub.

Renault Kangoo 1.4 '99.
Avatar użytkownika
bunias
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 18:06
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wymiana licznika - czy w tym przypadku możliwa??

Postprzez MaciekR4 piątek, 3 lutego 2012, 22:10

czy ja wiem, czy trudno...

u siebie w Scenicu miałem zegary bez kompa na 4 wtyczki Jaegera...obecnie mam Sagem'a na 2 wtyczki z kompem...wystarczyło tylko odpowiednie kable polutować ze starych wtyczek z nowymi i działa...do tego manetka z przełącznikiem i kabel pod maskę do kompa


i jak szukacie zegarów - to postarajcie się żeby były z wtyczkami z ok.5cm kabla (ja dostałem z kablami długimi na max 2cm i było z tym trochę ciasno przy wtyczkach)...same wtyczki dostać ciężko, a jak są, to za za duże pieniądze jak na taki mały element
Obrazek
Avatar użytkownika
MaciekR4
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 628
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 22:28
Lokalizacja: WOT - Otwock

Re: Wymiana licznika - czy w tym przypadku możliwa??

Postprzez Podmiejski piątek, 3 lutego 2012, 22:34

bunias napisał(a):Niestety nie orientuję się aktualnie ile wtyczek idzie do moich zegarów, o ile jest to potrzebne do uzyskania odpowiedzi...

identyczne jak moje - 2 wtyczki - zdjęcie wyżej
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Wymiana licznika - czy w tym przypadku możliwa??

Postprzez bunias sobota, 4 lutego 2012, 08:54

Witam ponownie,
A czy zegary o oznaczeniu X65 ADAC (komputer, obrotomierz; pochodzące z Clio II) będą współpracować z Kangoo? Bo mam możliwość zakupu takich właśnie zegarów za małe pieniądze, jednak chciałbym mieć pewność, że da radę je przełożyć.
Dodatkowo, o ile oczywiście taka zamiana będzie możliwa, to co należy jeszcze zrobić żeby zegary działały w 100% (tj. obrotomierz, komputer-tu, o ile się nie mylę, wystarczy dodatkowy przewód gdzieś spod maski?)

pozdrawiam
Pozdrawiam Jakub.

Renault Kangoo 1.4 '99.
Avatar użytkownika
bunias
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 18:06
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wymiana licznika - czy w tym przypadku możliwa??

Postprzez bunias poniedziałek, 6 lutego 2012, 12:15

Dzisiaj wykręciłem zegary(Jaeger) z samochodu, tak jak pisał @Podmiejski, wychodzą z nich dwie wtyczki - Duża szara, i mniejsza czerwona. Myślę, że kupię na próbę nowsze zegary(Sagem, obrotomierz+komputer) i zobaczę czy będą działać - oby;) z tego co już wyczytałem to sprawa wygląda tak: do mniej więcej 99 roku montowali zegary z 4 wtyczkami, później z 2. Jeżeli posiadamy w samochodzie zegary z 4 - można przerobić to na 2, i nowsze zegary działają. W przypadku zegarów takich jak moje, tj. z 2 wtyczkami, zamiana jest na zasadzie plug&play - oczywiście pozostaje doprowadzić przewód z informacją o spalaniu z ECU, oraz podłączyć przewód z manetki wycieraczek(z przyciskiem komputera, albo dorobić po prostu przycisk w jakimś innym miejscu - tak jak ja na razie planuję, do testów). Będę informować czy coś z tego wyjdzie.

pozdrawiam
Pozdrawiam Jakub.

Renault Kangoo 1.4 '99.
Avatar użytkownika
bunias
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 18:06
Lokalizacja: Lubartów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości