blad p1088 co to jest???

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

blad p1088 co to jest???

Postprzez kolo_jestem poniedziałek, 27 października 2008, 10:26

Witam!!!
Posiadam kangura 1,5 dci z 2002roku. podczas jazdy zapalila sie kontrolka diagnostyczna. Pojechalem wiec podpiac auto pod kompa. Wykazalo blad p1088. Koles, ktory diagnozowal auto nie znalazl takiego bledu w swojej ksiazce z bledami. Stad moje pytanie czy ktos mial kiedys taki blad w Swoim kangoo i co on oznacza??? Dadam, ze auto nie zapala za pierwszym razem(jak zimne) odkad pojawil sie ten blad. Sprawdzalem swiece zarowe. Podpinalem kazda z osobna pod akumulator i wszystkie zazyly sie do czerwonosci. Czytalem na forum ze to moga byc wtryski, pompa wtryskowa lub czujnik polozenia walu. A i jeszcze jedno, gdy mechanik skasowal blad to auto zalelo miec nierowne wolne obroty gdy zszedl ze ssania (delikatne wachanie sie obrotomierza i klekot nierownej pracy silnika). Po ok 40km kontrolka sie zaswiecila ponownie.

Krotko mowiac:
Gdy kontrolka sie swieci: auto przewaznie nie uruchania sie za pierwszym razem gdy jest zimne
Gdy kontrolna nie swieci: Auto pali bez zadnych problemow ale ma nie rowne wolne obroty.

Za jaka kolwiek pomoz z gory dziekuje
kolo_jestem
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 27 października 2008, 08:51

Re: blad p1088 co to jest???

Postprzez glucobay niedziela, 4 stycznia 2009, 18:18

no i jak usunołes tą usterke ???? bo ja mam takie same objawy
glucobay
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 4 stycznia 2009, 17:07

Re: blad p1088 co to jest???

Postprzez kolo_jestem niedziela, 15 marca 2009, 16:36

Witam!
Mam chwile czasu wiec odpisze co to za błąd i co zrobiłem żeby się go pozbyć.
Wiec błąd p1088 to błąd związany z układem paliwowym. Dokładnie: RAIL PRESSURE MEMORY REGULATION FUNKTION, PRESSURE MAXIMUM. W moim przypadku to padnięte, nieszczelne 2 wtryski i dlatego ciśnienie na listwie jest na max :( Objawy tego uszkodzenia są takie jak pisałem w pierwszym poście i jak zauważyłem później co raz głośniejsza praca silnika. Podczas jazdy pod górkę lub podczas wymijania zaświecają się kontroli od temperatury i stop. Po zdjęciu nogi z gazu gasną. Mechanik powiedział żeby przed wymiana owych wtrysków przeczyścić cały układ paliwowy (wymienić filtr, przepłukać bak) i ze jest to typowa usterka tego silnika (k9k) po 140kkm lub coś koło tego. Jeżeli macie podobne objawy jak ja to warto sprawdzić wtryski i nie trzeba do tego podpinać kompa. Można zaoszczędzić na diagnozie ;) Jak to zrobić???

Potrzebne są 4 strzykawki średniej wielkości, na końcówkę strzykawek nałożyć kawałki wężyka długości 4cm, średnicy 3-4mm i wyjąc z nich tłoczki. Następnie ściągnąć ze wszystkich wtrysków przewody takie czarne, zagięte łącza się w jeden przewód ( nie wiem dokładnie od czego one są jeśli ktoś wie to proszę o podpowiedz) i wsadzić je do jakiegoś pojemnika (będzie lecieć z nich paliwo). W miejsce tych przewodów założyć wcześniej przygotowane strzykawki. Odpalić auto no ok. 1-2min i trzymać strzykawki pionowo. Jeżeli w jakiejś strzykawce/kach będzie wyraźnie więcej paliwa to znaczy ze ten wtryski/ki jest/są padnięty/te i trzeba go wymienić. Najlepiej sprawdzać to na zimnym silniku wtedy dawki paliwa są inne

Mam nadziej ze coś zrozumiecie z tego opisu :)

A przy okazji moje pytanie jeśli będę montował nowe wtryski to czy będę musiał zaprogramować nowe kody tych wtrysków czy tylko wystarczy zamontować i będzie git???


Wszystko to co opisałem wiem z autopsji. Tak było sprawdzane moje auto przez mechanika.
Pozdrawiam
kolo_jestem
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 27 października 2008, 08:51

Re: blad p1088 co to jest???

Postprzez branio niedziela, 15 marca 2009, 20:10

To są przewody przelewowe.
Nowy wtrysk(650) zakładasz i będzie git
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości