Wentylacja

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Wentylacja

Postprzez Mona poniedziałek, 14 czerwca 2004, 15:15

Właśnie wróciłem naszym nowym kangoorkiem z wyprawy Konstancin(my)-Bydgoszcz(teście) i spowrotem z pełną ekipą(żona,dzieci,pieski) no i wkurzył nas pewien szczegół dotyczący wentylacji a konkretnie niemożliwość pełnego jej zamknięcia :evil: . Nawet przy wyłączonym wentylatorze przez otwory went. wpadało zimne powietrze. Jedynym rozwiązaniem było zamknięcie otworów ale i to nie przyniosło rezultatu gdyż nie dało się ich zamknąć do końca (jakaś sprężynka odwodziła pokrętło), i na dodatek świstało jak w starym młynie!
problem jest mniejszy dziś, gdy temperatura sięga kilkunastu stopni powyżej zera, a większy gdy pojawią się mrozy!

Pytanie brzmi: czy macie też takie problemy, czy istnieje możliwość całkowitego zamknięcia przepływu powietrza (w naszym matizie była!), czy może jest jakiś magiczny guzik, który zignorowaliśmy????

Proszę o pomoc bo wydaje się niemożliwym ogrzanie w takiej sytuacji wnętrza zimą.

M.i D.
Avatar użytkownika
Mona
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 239
Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Postprzez jon104 poniedziałek, 14 czerwca 2004, 16:49

Na pewno w czasie jazdy nawiew jest zawsze czynny, tzn. nie musi pracować dmuchawa aby z nawiewów leciało powietrze o temperaturze nastawionej. Pełne zamknięcie jest możliwe tylko za pomocą pokręteł obok nawiewów. Jeżeli ich zmkniecie jest niemożliwe to trzeba chyba jednak zainteresować tym gwaranta :cry:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Bullitt poniedziałek, 14 czerwca 2004, 17:39

Owszem można zamknąć całkowicie, jeśli nie możesz pokrętłem (ustawione na nawiewy srodkowe) to pewnie nie pozwala ped powietrza, przy duzej predkości. Przy wyłączonej dmuchawie (masz klime jak dobrze pamietam to Kaleido) włącz zamkniety obieg powietrza - klima sie nie właczy jak dmuchawa nie pracuje, a zamkniety obieg tak.
Pozdrawiam
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez Mona wtorek, 22 czerwca 2004, 01:53

Ooooo! Sprawdziłem no i faktycznie działa. Dzięki Bullitt :wink:
Mona i Paweł--------------------Kaleido dCi 80KM--------------------
Avatar użytkownika
Mona
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 239
Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 136 gości