wygłuszanie

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: wygłuszanie

Postprzez chemiadomyjni niedziela, 28 grudnia 2014, 00:10

Witam wszystkich po dlugim czasie. Generalnie do szumow z paki sie przyzwyczailem. Poddalem sie przyjmujac taktyke ze to kangoo a nie sklasa i jako dostawczak musi troche szumiec. Ogolnie wytrzymal bym gdyby nie wycie silnika w dalszym czasie. Czy ktos w okolicy bydgoszczy ma 1,9d? Chcial bym skonsultowac poziom halasu powyzej 90km/h. Wymienilem silnik i nowy od megane tqk samo wyje. W miescie nie ma problemu ale jak jade w trase to jest to bardzo uciazliwe. Wydaje mi sie ze na filmikach z yotube nie ma takiego efektu wycia przy przekraczaniu takiej nadswietlnej i owe wycie towarzyszy tylko mojemu egzemplarzowi. Przeciez to nie jest samochod z lat 80tych zeby tak do dupy go zaprojektowali zeby zawsze na trasie wyl. To w koncu renault a nie lublin! W megane niby tez mialo by tak wyc? Nie wierze w to. Czy spotkal sie ktos z was zeby moze cos sie luzowalo i powyzej jakis tam obrotow przez wibracje dawalo efekt takiego wycia? Zeby ten badziew mial obrotomierz to chociaz bym wiedzial co to za obroty a tak to nawet nie wiem ile przy tych 90km/h mam. Prosze o opinie i pomoc. Pozdrawiam
chemiadomyjni
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2014, 16:47

Re: wygłuszanie

Postprzez skawina niedziela, 28 grudnia 2014, 09:41

Ciekawe jakbyś dał wygłuszkę maski. Kiedyś tu o to pytałem gdzieś, ale była cisza.... No bo myślę, że masz wygłuszenie pod deską i na grodzi?
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: wygłuszanie

Postprzez tommies wtorek, 30 grudnia 2014, 09:57

A może to nie problem silnika, tylko skrzyni biegów? Jest właściwy poziom oleju i czy kiedykolwiek był zmieniany?
Popatrz też dokładnie, czy nie brakuje jakiejś zaślepki w ścianie grodziowej.
To auto dostawcze a na dokładkę z klepakiem 1.9D, więc ciche nie będzie :)
Generalnie najlepsze efekty osiągniesz zdejmując deskę i naklejając maty bitumiczne bezpośrednio na blachę pod gabki wygłuszenia. Ale to dużo pracy, jeśli chce się to dobrze zrobić. Kiedyś w moim ukochanym Clio Sporcie zdecydowałem się na ten krok pod CarAudio i zajęło mi to razem z podłogą prawie trzy dni roboty z czego połowa pracy to demontaż i późniejszy montaż wyposażenia.
Robiąc to dzisiaj, zamiast mat zastosował bym jakiś natrysk profesjonalnymi preparatami typu TEROSON czy NOXUDOL - po pierwsze dużo szybciej a po drugie dokładniej.
Avatar użytkownika
tommies
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota, 6 grudnia 2014, 22:02

Re: wygłuszanie

Postprzez chemiadomyjni sobota, 10 stycznia 2015, 18:24

witam. mate pod maska mam, na scianie grodziowej os strony silnika tez. nie zwrocilem uwagi zeby czegos mi gdzies w nim tam brakowalo. fakt jest taki ze czasem jak pada to mam mokro na podlodze pasazera. czesto kaluze a wszystkie sciany , drzwi i slupek sa sluche. zastanawialem sie czy nie leci mi przez komore dmuchawy w podszybiu. chcial bym poprostu skonsultowac z kims czy to normalne. bo jak tak to pojdxie do zyda:) jak sie da cos zrobic to zainwestuje bo i tak juz duzo wlozylem. wygluszanie od srodka to kupa rpboty a swiadomy jestem tego ze i tak cos bedzie dalej wylo.
chemiadomyjni
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2014, 16:47

Re: wygłuszanie

Postprzez Mascot sobota, 10 stycznia 2015, 22:49

Wycieki wody do środka możesz mieć przez nieszczelną antenę, lub przez zapchane otwory odpływowe w komorze silnika.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1415
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: wygłuszanie

Postprzez Arglist poniedziałek, 12 stycznia 2015, 11:28

chemiadomyjni napisał(a):witam. mate pod maska mam, na scianie grodziowej os strony silnika tez. nie zwrocilem uwagi zeby czegos mi gdzies w nim tam brakowalo. fakt jest taki ze czasem jak pada to mam mokro na podlodze pasazera. czesto kaluze a wszystkie sciany , drzwi i slupek sa sluche. zastanawialem sie czy nie leci mi przez komore dmuchawy w podszybiu. chcial bym poprostu skonsultowac z kims czy to normalne. bo jak tak to pojdxie do zyda:) jak sie da cos zrobic to zainwestuje bo i tak juz duzo wlozylem. wygluszanie od srodka to kupa rpboty a swiadomy jestem tego ze i tak cos bedzie dalej wylo.


Masz klimę? Jak mi mechanicy wymieniali filtr przeciw pyłkowy to też mi pare razy podłogę zalało po ich wymianie, później sam poprawiłem osłonę dmuchowy i od tamtej pory mam spokój.
było Renault Laguna rok 1996 1.8 8V RT
Renault Kangoo rok 2005 4x4 1.6 16V Privilege
Renault Megane rok 2007 1.5 dci Alize
Arglist
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 24 września 2013, 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie\Radzymin

Re: wygłuszanie

Postprzez gege2000 niedziela, 1 lutego 2015, 14:20

Witam.Mam pytanie, ponieważ niedługo będę zabierał się do wygłuszania mojego kangoo :D .Czy po zdemontowaniu foteli i odpięcia czujników pasów ,nie będzie potem problemów z kontrolkami :?: ,czy konieczne będzie podpięcie do kompa i usunięcie błędów. :?: :?: :?:
Z góry dziękuję za odpowiedzi
gege2000
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 13:51

Re: wygłuszanie

Postprzez skawina niedziela, 1 lutego 2015, 14:22

Odłącz akumulator albo nie włączaj na zapłon.
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: wygłuszanie

Postprzez purchel piątek, 16 grudnia 2016, 08:58

Ja wyciszałem swojego Kangoo tj. podłoga oraz drzwi efekt był spory ale denerwował mnie jeszcze dźwięk z przestrzeni ładunkowej ponieważ mój kangur miał kratkę i okazało się że jest patent na to. Trzeba wykleić matą butylową szczelnie stronę przestrzeni ładunkowej, od strony kabiny to samo, dodatkowo specjalną pianką. Efekt super za niewielkie pieniądze. Mogę podać namiar na firmę z Łomianek która mi to zrobiła [link usunięty] ul. Olszynowa 5 Łomianki telefon 733568801
purchel
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 16 grudnia 2016, 08:50

Re: wygłuszanie

Postprzez parollo środa, 11 stycznia 2017, 14:49

Dzisiaj przyszly do mnie maty butylowe stp gold i pianka k6s. Biore sie najpierw za drzwi celem wstawienia glosnikow 165. Pozniej etapami cale auto, ale juz nie goldami, bo bankruta strzele :)
2004 Privilege 1.5 dCi 82 KM
parollo
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek, 1 września 2014, 16:12
Lokalizacja: Gdynia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości