brak okien uchylnych....??

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

brak okien uchylnych....??

Postprzez bg_sailor środa, 17 marca 2004, 21:09

Witajcie!
Mam takie problemik: zamierzam kupic Renault Kangoo - mam mozliwość zakupu z tzw. pewnej ręki.... Jedyny problem (a może nie jest to problem??) jest taki, że auto posiada z lewej strony jedną długą nieuchylna szybę, no i oczywiście z prawej strony zarówno w tylnych drzwiach jak i w przestrzeni bagażowej szyby też są nieuchylne.
Zastanawia mnie na ile jest to uciązliwe w lecie (zwłaszcza :D ) - auto nie posiada klimatyzacji :( . Aktualnie mam autko trzydrzwiowe tez bez uchylnych szyb z tyłu i jest do przezycia... Kangoo jest większe, więc powinno byc lepiej.... a może nie?
Jeśli ktoś z Was używa takiej wersji proszę o jakieś opinie.

Autko jest oczywiście 5-osobowe - inaczej nie byłoby pytania :lol:

Pozdrawiam
Na razie nie Kangoo ;(
Avatar użytkownika
bg_sailor
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 17 marca 2004, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: brak okien uchylnych....??

Postprzez atrus czwartek, 18 marca 2004, 23:04

Witam!!

Większosć Kangoo ma całą szybe, ale to wcale nie ujmuje mu funkcjonalności i przyjemności z jazdy.
Nie mam uchylnych szybek w tej puszecce :), ale i tak jest bardzo przyjemnie nawet latem. Bez klimy idzie naprawe wytrzymać.
Wentylacja dziala dobrze (środkowy nawiew jest bardzo wydajny).
W czasie jazdy brak uchylnych szyb nie czyni dyskomfortu, a w mieście w pełnym słońcu jest rozwiązanie - otwarcie bocznych drzwi. Na po stoju przyjemnie przewiewa przez autko (oczywisci klimie to się nie równa zwłaszcza podczas zaduchu) ale jak pomykasz 5 km/h w korku to super działa :) (Oczywiście pasazerowie tylnej kanapy powinni uważać - w przypadku dzieci to naprawde odradzam!!)
Ogólnie, każde auto w pełnym słońcu moze sie naprawde piekielnie nagrzać, boczne drzwi (nawet jedne) czynią auto przewiewnym.
Długa jada nie jest udręką dla żadnego pasażera, a kierowca czerpie prawdziwą przyjemoność z jazdy :).
Otwarcie przednich szyb, nie czyni kierowcy i pasażera uprzywilejowanymi, a wręcz przeciwnie z tyłu lepiej czuć powiew.
Wiadomo najlepszy byłby przepływ powietrza, czyli otwarcie szyb i uchylenie szybek - wywietrzników, bo tak jest ograniczona możliwość przepływu.
Silnik mojego kangoo 1,9D bardzo dobrze radzi sobie z wysokimi temp. i korkami.

Moim zdaniem bez okienek jeździ sie naprawde dobrze.

PS nie miałem okazji jeździć wersja z okienkiem.
Pogoda nam dopisuje i moze warto wybrać się na jazde próbną?? :)

Pozdrawiam
Arek
Arek 1,9D express->os
Avatar użytkownika
atrus
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 4 stycznia 2004, 00:00
Lokalizacja: Piasek k/Pszczyny

Postprzez bg_sailor czwartek, 18 marca 2004, 23:36

Dzieki za odpowiedź!
Po dzisiejszej jeździe fiatem ducato doszedłem do podobnych wniosków- że uchylny tył nie jest mi do szczęścia potrzebny :lol:
Jednakże obejrzałem dokładnie autko i stwierdziłem , że nieco za drogo jak na bardzo ubogie wyposażenie i czekające dodatkowe wydatki.... Szukam dalej ciekawszej wersji......
Na razie nie Kangoo ;(
Avatar użytkownika
bg_sailor
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 17 marca 2004, 00:00
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości