OPINIE NA TEMAT KOROZJI W KANGOO

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

OPINIE NA TEMAT KOROZJI W KANGOO

Postprzez broda środa, 3 marca 2004, 08:25

Czy spotkaliście się Państwo z korozją w podwoziu, nadwoziu w waszych autach. Czy to były uzasadnione przypadki np. wiek samochodu nadmierna eksploatacja czy słabe punkty tej konstrukcji.
Avatar użytkownika
broda
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 128
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Puławy

Postprzez Odys środa, 3 marca 2004, 10:12

Witam,

Posiadam egzemplarz z 1998, 130kkm. Jak do tej pory korozję zauważyłem pod uszczelką tylnej klapy w okolicach krawędzi załadunkowej. Poza tym pojawiają się rdzawe naloty na podwoziu w okolicach koła zapasowego, wachaczy przednich, "ramy" pod silnikiem. Uwage należy zwrócić także na łączenia blach na podwoziu. Układ wydechowy powinien wytrzymać całkiem dużo. U mnie wymiana tłumika końcowego po 5 latach i 100kkm, reszta jest jeszcze oryginalna. W 4-5 letnich egzemplarzach zdarzają się także przypadki zerwania mocowań drążka stabilizującego przy wachaczach. Z zewnątrz żadnych ognisk korozji. Stan w dużej mierze może zależeć od sposobu użytkowania. Z tego względu unikałbym samochodów "pofirmowych". ( samochód firmowy=samochód terenowy) :D

Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek
1.4 RTA 98
Avatar użytkownika
Odys
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 25 stycznia 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdynia

korozja

Postprzez Hermes środa, 3 marca 2004, 10:28

Oprócz korozji która pojawiła sie z mojej winy :( ,pojawiły mi sie ogniska rdzy w rożnych miejscach. Niestety nie sa to tylko miejsca typu krawedzie , czy łączenia blachy.

Juz niedługo do poprawek idzie :D
Avatar użytkownika
Hermes
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 42
Dołączył(a): czwartek, 26 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez korabl środa, 3 marca 2004, 23:09


W związku ze znacznym brudzeniem się części załadunkowej / pies lub inne brudne ładunki/ zdarzało mi się często zmywać wykładzinę bagażnika wodą. No i efekt był taki, że po bokach za gumową wykładziną, w miejszcu łaczenia elementów blachy nadkoli i podłogi pojawiły się naloty rdzy. Zwróćcie na to uwagę! Poza tym 3-letnie auto nie miało kłopotów z "brązem".
Korabl 4x4
Avatar użytkownika
korabl
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 6 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lesio poniedziałek, 15 marca 2004, 21:43

Ja mam doświadczenie z korozją podłogi patrz post n/t wody pod dywanikiem. Po wyjęciu całej wykładziny obraz podłogi był zaskakująco niemiły. A poza tym to tak jak powyżej nadkole w bagażniku na łączeniu z wykładziną i od spodu autka też coś można zauważyć. Tłumik raczej z racji przebiegu padł ok 150tys.km Jedyne jest w Kagoo pewne jak jedno łożysko huczy to drugie też do wymiany niebawem, jak jedna końcówka drążka ma luz to druga napewno też do wymiany, jak wydech leci to zaraz cały do wymiany, jak zawieszenie z tyłu mi "strzeliło" to odrazu obie strony do roboty. Jakoś u mnie to tak symetrycznie się psuje.
Lesio
Yellow Kangoo '98
1.9D55 RT
W-wa
Lesio
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 25
Dołączył(a): niedziela, 4 stycznia 2004, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez giga poniedziałek, 31 maja 2004, 06:04

wczoraj przy myciu kangura zauważyłem z przerażeniem piękną linie "wrzodów" nad przednią szybą na całej długości. wprawdzie autko ma 5 lat, ale w takim miejscu. i co to ma wspólnego z użytkowaniem pozjazdu (jeżdze w terenie) :?:
Avatar użytkownika
giga
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 17
Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Żory

Postprzez michal poniedziałek, 31 maja 2004, 16:34

a jak do tego się ma gwarancja na lakier?
ile się płaci za przegląd okresowy lakieru?
czy ewentualne ubytki lakierują gratis?
ktoś to robił czy szkoda zachodu?
michal
helios 1.5 dci
Avatar użytkownika
michal
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 244
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: warszawa

Postprzez AdiK poniedziałek, 31 maja 2004, 19:50

Gwarancje na lakier uznają tylko jeżeli wszystkie przeglądy nawet po gwarwncyjne wykonuje się w serwisie i ma na to potwierdzenie.
Pozdrawiam Adrian

Był KaleidoGwiezdnyPył 1.5dci75
Jest Peugeot 5008 2.0HDI
Avatar użytkownika
AdiK
Kangoomistrz 2009
Kangoomistrz 2009
 
Posty: 1033
Dołączył(a): środa, 7 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: poszukiwana

Postprzez michal wtorek, 1 czerwca 2004, 11:41

ten przegląd od lakieru trzeba chyba zrobić w ciagu 2 lat - nie sądzę aby mogli skasować gwarancję na lakier bo po prawie roku wymieniłem olej i filtry gdzie indziej? sądzę że raczej stosują specjalną cenę, jako "karę" za brak lojalności . Normalnie przegląd lakieru jest wliczony w cenę przeglądu
michal
helios 1.5 dci
Avatar użytkownika
michal
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 244
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: warszawa

Postprzez AdiK wtorek, 1 czerwca 2004, 14:02

Nie słyszałem o oddzielnym przeglądzie lakieru.
KANGUREK rodziców zaczą puchnąć po dwóch latach i nie chcieli uznać gwarancj na lakier ponieważ przeglądy pogwarancyjne nie były robione w serwisie.
Jest to typowe naciąganie klienta na robienie przeglądów u dilera. :evil:
Pozdrawiam Adrian

Był KaleidoGwiezdnyPył 1.5dci75
Jest Peugeot 5008 2.0HDI
Avatar użytkownika
AdiK
Kangoomistrz 2009
Kangoomistrz 2009
 
Posty: 1033
Dołączył(a): środa, 7 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: poszukiwana

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości