Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Lucass czwartek, 14 stycznia 2016, 09:32

grabarztg napisał(a):Waga auta 1300 kg
Max ładowność 530 kg x 4 = 2120
2120 - 1300 = 820
Dobrze licze? Tyle moge dowalić?
W takim razie bez sensu jest zakup opon do auta ciężarowego.
Źle liczysz.
Waga auta 1300 kg + max ładowność 530 kg = 1830 kg
1830 kg /4 koła = ~458kg
I tyle minimalnie nośności muszą mieć opony.
Zakup opon C jest bez sensu.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Podmiejski czwartek, 14 stycznia 2016, 10:44

"jak ci trzy osoby mówią że jesteś wypity - to się lepiej położ"... :-)
ZWYKŁE OPONY!
A oszczędzoną kasę włóż w lepszy rozrząd; filtry; regenerację wtrysków czy pompy (nie wiem co prawda czy w tym diselku to się robi :-) )
I jeszcze jedno: dzielę twoją radość ale nie mam pewności czy ew znane problemy z belką tył wychodzą na stacji diagnostycznej?
Oni tam trzepią amortyzatorami o jeśli badają luzy to na przedniej osi.
Bo oprócz oczywistego uszkodzenia tulei met - gum w całym tym głównie chodzi o "zmęczenie" elementów sprężystych co nie ma wpływu na pracę amortyzatorów - ale ma wpływ na jakość jazdy (auto znacznie mniej pływa jak belka sprężynuje); nie dobija i wyżej stoi.
Ale jak zrobisz foty będzie widać.
Koledzy pewnie poprawią :-)
Bardzo mi się to auto podoba - długa wersja do pracy to mniód ze smalcem - same zalety praktycznie bez wad
Ja bym tylko szukał sztywnej przegrody - ściany od przestrzeni bagażowej - bo inaczej klima to dekoracja przy takiej pace do wychłodzenia..jak te blaszyska się nagrzeją to "ło jesu"... :-)
Podobnie jak nagrzanie w silniejsze mrozy...
No - belki dachowe - też do wyczajenia powoli - bo jak czasem coś dłuższego trzeba?

Ja bym jeszcze wywalił koło zapasowe z tyłu razem z koszem.
Jest ciężkie a jeszcze przy wydłużonym tyle naprawdę niepotrzebnie obciąża auto.
Tzw "dojazdówka" kosztuje grosze; jest mała i można sobie podwiesić pod dachem z przodu komory ładunkowej. łatwiej z niej korzystać - lepiej rozłozone masy.
Bo im mniej z tyłu na tej długości - tym lepiej!
No napisz ile dałeś - koniecznie! :-) :-) :-)
I dawaj foty - spod maski też!
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez grabarztg czwartek, 14 stycznia 2016, 21:38

Zeby nie śmiecić założyłem osobny temat:

viewtopic.php?f=80&t=11721

Przegrodę chce zrobić ze sklejki, taka ma 3/4 a resztę tam gdzie sa drzwiczki do paki na zawiasach też ze sklejki.
Bez tego faktycznie klima na nie wiele sie zda, a i ogrzac w zime to cieżko.
Dzieki temu mogę złożyć siedzenie pasażera, wypiąć kratkę i włożyć coś długiego bez bagażnika dachowego.

Dodatkowo chciałbym zrobić sobie z OSB regał na narzedzia zeby po sufit z boku załadować, i reszcze miec na materiały.


Bagażnik oczywiście kupie.

Ale wszystko po kolei. Musze go na siebie przerejestrować i zrobić pakiet startowy.

Jaki filrt oleju?
Jaki rozrząd?


Jakie opony rozmiary moge kupować?
grabarztg
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): niedziela, 3 stycznia 2016, 16:59

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Stiopa czwartek, 14 stycznia 2016, 21:47

Dodaj jeszcze termoizolację na tą sklejkę ;) .
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez ZygaM czwartek, 14 stycznia 2016, 21:54

grabarztg napisał(a): ...
...Jaki filrt oleju?
Jaki rozrząd?

Jakie opony rozmiary moge kupować?

A sorki za wtrącenie się, nie wiadomo jaki olej, jakie filtry, jakie opony Ci polecić, bo z żadnych Twoich podpisów, profilu, czy nawet opisu, nie wynika jaki masz silnik, diesel czy benzyna. Nie wydaje mi się, aby ktoś dysponował szklaną kulą. :oops: sorki.
Jest - Scenic RX4 (2.0 16V '00) + LPG
Jest - Scenic II (2.0 16V '03) + LPG
Jest - TGB Bullet (50 '14)
Jest - Koleos I 4x4 (2.0DCi '08)
Jest - Koleos I 4x4 (2.0DCi '09)
Avatar użytkownika
ZygaM
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 190
Dołączył(a): piątek, 8 stycznia 2016, 20:46
Lokalizacja: Mogielnica / Grójec

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez grabarztg czwartek, 14 stycznia 2016, 21:57

Wynika z ogłoszenia jakie było wklejane wcześniej.

2004 rok 1,5 dci
grabarztg
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): niedziela, 3 stycznia 2016, 16:59

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Luke16 niedziela, 20 marca 2016, 17:20

Ostatnio szukam Kangoo do 10 tys zł w wersji benzynowej najlepiej 1.6 (nie wiem jak 1.2 16V jedzie ale może warto takim się też zainteresować?). Auto ma być zagazowane bo będzie u mnie robiło znaczne przebiegi czyli ok. 60-70 tys km rocznie. Obecnie śmigam Renault Megane I ph 2 1.6 16V praktycznie bezawaryjne auto ale jest jak dla mnie za niskie i za małe. Powiedziałem że dalej jak 100km od domu się nie ruszam czyli ograniczam się do woj. łódzkiego żeby nie jechać 600km i się wielce rozczarować. Ten weekend poświęciłem na jeżdżenie i postaram się opisać co niektóre ogłoszenia które już "obleciałem":
1.
http://otomoto.pl/oferta/renault-kangoo ... yjCub.html

Niestety stracony czas i paliwo. Cena ciekawa i na tym się zalety kończą.
Wnętrze:
Totalny chlew w środku i walający się brud i sierść, wyrwana klapka nawiewu od strony pasażera, brak półki bagażnika, ewidentnie ktoś o to auto nie dbał, jedyny plus to dobre wyposażenie.
Z zewnątrz:
Blacharsko bez rdzy ale nad drzwiami kierowcy i pasażera dziwna gruba rysa, urwany zderzak przedni, wgnieciona maska, pęknięty zderzak tylny, prawy przedni błotnik totalnie wgnieciony na dole jakby komuś kiedyś koło się urwało, opony ale formuła F1.
Silnik:
Sprzedający twierdzi że auto ma strzelony pasek rozrządu wiadomo nie idzie tego bez akumulatora sprawdzić (niestety jego też brak) ale mnie i mojego mechanika zaniepokoiła jedna sprawa, cały silnik był w takim białym nalocie jakby samochód został wyciągnięty z wody a przynajmniej "utopił" się przodem.
Podsumowanie:
Sprzedający handlarz zszedł z ceny na tyle że za 4 tys zł powiedział że załatwi całą papierologię i przywiezie mi go w cenie na miejsce 100km... Oczywiście zrezygnowaliśmy z zakupu bo nie wiadomo co siedzi w tym aucie dalej + za dużo na dzień dobry doprowadzenie do ładu i składu by nas kosztowało a nie wiadomo czy i tak by było dobrze.

2.
http://otomoto.pl/oferta/renault-kangoo ... p8i8P.html

Dzisiaj zrobiliśmy kurs obejrzeć tego Kangoo.
Wnętrze:
Wszystko na swoim miejscu, na desce ślad jakby po jakieś taśmie klejącej dość mocno "wciśniętej" w plastiki, fotele oprócz tylnego nie podarte, jakieś drobne wgniotki na prawych drzwiach między szybą a tapicerką, kierownica dość mocno zdarta podobnie jak i gałka lewarka zmiany biegów, w bagażniku brak półki i dość mocno zniszczona wykładzina bagażnika, jeden kluczyk do odpalania drugi bez immo dorobiony.
Z zewnątrz:
Bardzo pozytywnie, rdzy się nie znajdzie, praktycznie bez wgniotek i zarysowań, nie widać śladów po jakiś blacharzach i dzwonach, ładne opony + letniaki w komplecie, delikatnie zarysowany tylny zderzak i odpadający lakier z szyny drzwi suwanych.
Silnik:
Tutaj zaczynają się schody. Sprzedający twierdził że auto kupił z uszkodzonym silnikiem już w DE (niby Niemcy założyli odwrotnie UPG, mechanik się trochę z tego śmiał bo raczej nie jest to możliwe), w PL wstawił nowy używany silnik. Odpalił ładnie po czym na wyświetlaczu pokazały się dwie kreski oleju czyli już miałem znak zapytania czemu tak. Mechanik stwierdził że z tłumika poczuł przepalony olej...
Podsumowanie:
Odpuściliśmy tego Kangoo raz że z powodu tego silnika a dwa z powodu ceny którą ostatecznie uzgodniliśmy na 9500zł a dać tyle za auto 13nasto letnie to troszkę przeginka. Kupujący twierdził że jest osobą prywatną tylko ciekawił mnie temat stojącego obok Kangoo Forda Focusa na niemieckich blachach + jeszcze 2 inne auta. Zapytałem się też o rozrząd itp to troszeczkę zaczęło się stękanie. Dodatkowo przebieg 155 tys km raczej przy wyglądzie wnętrza nie realny. Temat odpuszczony.

3.
http://olx.pl/oferta/renault-kangoo-pri ... 5df86786e2

Potem byliśmy oglądać tego.
Wnętrze:
Praktycznie bez zastrzeżeń oprócz małych ale... troszkę przecierające się poszycie oparcia fotela kierowcy (nie było jeszcze dziury ale mało brakuje), kilka nie ładnych wkrętów w tunelu środkowym od strony pasażera - pewnie ślady po CB. Wypas totalny wszystko sprawne + ogromny szyberdach.
Z zewnątrz:
Co się rzuca zaraz w oko. Pęknięty kierunkowskaz w przedniej lampie, coś robione przy progach bo malowane od spodu na czarno, felgi ... na to mi totalnie brak słów co aż mnie zniechęciło do tego auta... Pomalowane sprayem chyba jeszcze z oponami... bleee... Resztę jak najbardziej pozytywne
Silnik:
Dynamiczny, nie myty bardzo ładnie pracował, denerwowało tylko brzęczenie w tłumiku ponieważ został katalizator wycięty...
Zawieszenie:
Żadnych stuków i puków.
Podsumowanie:
Auto ogólnie OK. Ale przez progi, kolor i cenę je skreślam. Dodatkowo wersja przejściowa. Ostatecznie sprzedający powiedział 8500zł moim zdaniem za dużo jak za ten rocznik. Zaletami były książka serwisowa, dwa lata w jego posiadaniu, dwa komplety opon, dwa kluczyki.

To tak mi weekend zleciał jak na razie bez zakupowo...
Luke16
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota, 18 stycznia 2014, 20:49

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Mascot niedziela, 20 marca 2016, 22:21

Wersja przejściowa ?
To po prostu phase I po mikrolifcie.
Lepiej brać takiego z szeroką listwą i jasnym wnętrzem, niż starszego - taki będzie zeżarty przez rudą, a jeśli nie - będzie miał większą tendencję do tego.
Ogółem jeśli Renówka po 2000 nie była bita, śladów rdzy, generalnie być nie powinno. Ewentualnie drobne ogniska na skutek uszkodzeń mechanicznych.

Biały nalot na silniku, zapewne od mycia myjką ciśnieniową.
To charakterystyczny element, aut picowanych pod klienta ;)

Kreski oleju, to tylko komunikat, o poziomie oleju, który należy olać i patrzeć po bagnecie - jest mało wiarygodny i nie wart zaufania :)
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Luke16 niedziela, 20 marca 2016, 22:56

Dlatego napisałem że przejściówka :P Bo to ani jedynka ni dwójka ... Wnętrze od nowego, na zewnątrz stary :P

Jak teraz szukam to tylko po liftingu starszych już nie.

Silnik na pewno nie był myty, dlatego wydało się to dziwne że silnik brudny a nalot w każdym możliwym miejscu. I auto widać że długo stało. On nawet nie był odkurzony, chlew totalny.

A to ciekawe bo zarówno w poprzedniej mojej Megane jak i w obecnej tyle ile kreseczek tyle na bagnecie jest oleju. Dodatkowo zapomniałem dopisać że szyba przednia do wymiany bo dostała niezłego strzała od kamienia...
Luke16
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota, 18 stycznia 2014, 20:49

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Stiopa poniedziałek, 21 marca 2016, 08:09

Luke16 napisał(a):Dlatego napisałem że przejściówka :P Bo to ani jedynka ni dwójka ... Wnętrze od nowego, na zewnątrz stary :P

Bzdura, przyjrzyj się nowemu wnętrzu. Nie ma czegoś takiego jak przejściówka, jest ph1 i ph2(lift). Po mikrolifcie zmienili tylko kolor starego wnętrza, z ciemnoszarego na jasnoszary z czarnymi elementami(+ocynk na blachach), ale jest to dalej stare wnętrze i stary samochód.

Luke16 napisał(a):A to ciekawe bo zarówno w poprzedniej mojej Megane jak i w obecnej tyle ile kreseczek tyle na bagnecie jest oleju.

Czujnikowi poziomu oleju nie można wierzyć, bo olej ma zbyt dużą lepkość żeby można było poprawnie zmierzyć ile go jest. Potrafi pokazywać jedną kreskę(nie kwadracik) przy oleju niewiele poniżej maksimum. Poza tym poziom oleju należy sprawdzać przy zimnym silniku, jak wszystko skapie do miski. ;)
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości