Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Postprzez Damiano niedziela, 28 listopada 2004, 20:58

Witam dziekuje za wsztkie porady :lol: i prosze o jeszcze jesli komuś sie cos nasuwa, acha no i wstapiłem do klubu, narazie bez kangoorka ale moze w krotce pozdrawiam serdecznie!!!Damian'o
Avatar użytkownika
Damiano
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 00:00

Postprzez zuwik niedziela, 28 listopada 2004, 21:16

No, widzę, że posłuchałeś rady :wink: Witamy w klubie :!:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez dejwid niedziela, 28 listopada 2004, 21:38

Ja kupowałem swojego w komisie i wpadłem na pomysł, że pojade do ASO i zrobię mu mały przegląd. Powiem szczerze,iż nie był to najlepszy pomysł. Oczywiście chłopaki z ASO podeszli do sprawy "bardzo profesjonalnie" :lol: i na liście usterek pojawiły śię "pióra wycieraczek, brak pozycyjnego z lewej strony i nieoryginalny tłumik". Jak się później okazało czałe hamulce były do roboty - tarcze i klocki wyjechane do cna, a szczęki w bębnach zakładał jakiś "pasjonat - amator" bo po zaciągnięciu i opuszczeniu ręcznego miałem poważne problemy żeby ruszyć. To ze tłumik był od Opla Corsy 8O to akurat najmniej istotne.
Moim zdaniem osobą zaufaną i "nienapaloną" - o której wspominał zuwik - powinien być znajomy mechanior, albo osoba, która zmieniła w swoim życiu parę samochodów.
Osobiście jestem bardzo zadowolony z mojego "skoczka" i podejrzewam, że wiedząc wcześniej o jego mankamentach i tak bym go kupił, ale warto mieć ze sobą kogoś kto czasem wyleje kubeł zimnej wody na głowę!
POZDRÓWKA DEJWID1.2 RNA BLUE Metalic'98
Avatar użytkownika
dejwid
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota, 17 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Opole

Postprzez mobarski poniedziałek, 29 listopada 2004, 08:36

Ja też myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest zaufany mechanik, bądź naprawdę dobry warsztat (odradzałbym ASO). Ja tak zrobiłem (tu wam się muszę przyznać, że o mały włos nie miał bym kangurka, tylko Fiata Palio weekend, ale gość tylko na niego popatrzył od spodu, i okazało się że to składanka części powypadkowych, a podobno był niwe bity :D :D :D ) no i wtedy trafił się ON - mój kangórek, który był OK i został A ja jestem z niego bardzo zadowolony
Maciek
Avatar użytkownika
mobarski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 133
Dołączył(a): czwartek, 1 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Suchedniów

Re: KANGOO 1.2 Jak to działa??

Postprzez kriskomp poniedziałek, 29 listopada 2004, 13:32

ja mam kangoo z tego rocznika od nowości i jestem z niego bardzo zadowolony. :D
Krzysztof
kriskomp
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Magnuszew

Re: KANGOO 1.2 Jak to działa??

Postprzez Damiano poniedziałek, 29 listopada 2004, 16:22

Witam dziekuje za wszystkie podpowiedzi napewno bardzo mi pomoga, natomiast chcialbym jeszcze zapytac jak sie spisuje silnik 1.2 w porownaniu z 1.9d . Jak z trwałościa jednostki 1.2? Nie jest to za duza pojemnośc w porownaniu z takim autem. Jak z remontami czy często są potrzebne??(oczywiście zakładając ze auto było w miare szanowane.)
Pozdrawiam i dziekuje..
Damian
Avatar użytkownika
Damiano
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 00:00

Postprzez zuwik poniedziałek, 29 listopada 2004, 17:16

Doświadczeń z 1,9d nie mam no ale to digidigidigidigi.... Kultura pracy gorsza, moc ta sama. Wiesz, obecnie bezołowiowa 3,85 ON 3,55... to już się tak nie kalkuluje jak kiedyś, spalanie 1.2 ma malutkie, a podejrzewam (tylko gdybam, nie bijcie jak nie :roll: ) że może być bardziej trwały. 1.2 jest naprawdę żwawy, ma fajny sound (szczególnie jak tłumik strzela :wink: ) i na samą myśl że za 1/2h będę sobie nim pomykał wyglądam o tak :arrow: :D

A remont silnika? Co to jest remont silnika?
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez PanKot wtorek, 30 listopada 2004, 00:34

popieram, popieram. Mam na liczniku 134 tys. i nadal śmigam jak burza. Byłem bardzo zdziwiony jak kupowałem swojego Kangoorka, że silniczek 1,2 daje sobie tak świetnie radę z tą wielką zółtą budą. Oczywiście jakby było więcej KM to byłoby lepiej ale i tak można pojeździć sobie bardzo dynamicznie. Gorzej jest na trasie. Trzeba mieć więcej przestrzeni przy wyprzedzaniu powyżej 100km/h.
Od czerwca tego roku zrobiłem już 13 tys. Notuję wszystkie wydatki. Średnie spalanie wyszło mi 7,0 l/100km. Dolałem prawie 2 litry oleju do silnika.
Uważam, że jest to dobry silniczek - no i jak fajnie pracuje!
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rafal wtorek, 30 listopada 2004, 14:37

no wlasnie jak u was jest ze spalaniem oleju. Zrobile 16 tys od sierpnia (wymiana oleju) i do teraz nie "wzial" ani grama :D :D :D
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez MK środa, 1 grudnia 2004, 07:23

Ja mam wyciek spod klawiatury (jak na wiosnę będę regulował zawory to wymienię uszczelkę) ale i tak na 20000km bierze dobry litr.
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości