Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Postprzez yasak sobota, 23 października 2004, 20:48

Mam to szczęście użytkować Kangoo piąty rok. Od 03.99 był1,4 ( 75KM ), teraz od 06,04 jest 1,2 16V. Przejechałem 8500 km spalanie oceniam na średnio 7l , specjalnie nie odczuwam spadku mocy przy włączonej klimatyzacji. Jesteśmy 4 osobową rodziną i samochód sprawdza się pod każdym względem. Z doświadczenia polecam koniecznie lewe suwane dzwi i szybę przednią atermiczną. Do rodzinnych wyjazdów idealny ALE na trasie trzeba zachować rozwagę przy wyprzedzaniu bo Kangoorek nie należy do mocno przyśpieszających.
Proszę pytać na wszyskie pytania postaram się udzielić odpowiedzi.

Pozdrawiam Yasak
Blue Privilege 1,2 16V
Avatar użytkownika
yasak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 331
Dołączył(a): wtorek, 27 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Artur69 wtorek, 26 października 2004, 16:09

Witam
Mam takie cudo z 2002 roku , a więc według moich doświadczeń wygląda to tak
klima -nie odczuwam skadku mocy(małej) ani wzrostu spalania,
a ono wygląda następująco
miasto w miarę dynamicznie z klima 8 litrów
trasa 90-110 km/h 6,5-7 litrów
trasa 110 -160 km/h 10 litrów na szczęście nie bardzo jest gdzie
Co do dynamiki to mam porównanie do Clio II 1,2 8V to do 100 km/h jest dużo lepsza
Podsumowując jest to idealny samochód na firmę do użytku domowego po odliczeniu Vatu i podatku z paliwa to jeżeli nie robi się 20 tys km rocznie to nie ma co sobie zawracać głowy gazem (mnie proponowane same dobre drogie rozwiązania)
pozdrowienia Artur
Avatar użytkownika
Artur69
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): czwartek, 11 marca 2004, 00:00

Postprzez biker1 wtorek, 9 listopada 2004, 14:53

Witam sam osobiście nigdy nie kupił bym auta tych gabarytów z silnikie który jest dobry do twingo lub clio, zaraz ktoś powie że to nie wyścigówka ale autem trzeba nieraz wyprzedzać dodać gazu by uniknąć kolizji itp. Pozatym auto powinno mieć zapas mocy a jaki może mieć 1.2 lub 1.4 to silniki do worzenia styropianu bo nawet w 5 osób to ze świateł dynamiczniej ruszy polonez na gaz! Spalanie też nie będzie takie superrr. bo silnik bedzie się potwornie męczył należy równierz pamiętać że aerodynamika naszych aut jest podobna do lodówki, co niepomaga w osiągach i w ekonomii eksploatacji :?
Pozdrawiam
1.9 dti
Avatar użytkownika
biker1
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2004, 23:00

Postprzez zuwik wtorek, 9 listopada 2004, 20:00

biker iloma kangurami 60 bądź 75KM jeździłeś że posiadasz aż taką wiedzę?

biker1 napisał(a):autem trzeba nieraz wyprzedzać dodać gazu by uniknąć kolizji itp.


Uświadamiam cię, że nie musisz uświadamiać właścicielom słabszych kangoorów tego, że nie jeżdżą wyścigówką. Ja osobiście nie jestem idiotą i jak mam za mało miejsca to NIE WYPRZEDAM. Dam sobie ręce pociąć, że inni też.

Pozatym auto powinno mieć zapas mocy a jaki może mieć 1.2 lub 1.4 to silniki do worzenia styropianu bo nawet w 5 osób to ze świateł dynamiczniej ruszy polonez na gaz!


Jeżdżę moim 1.2 60KM już 6 lat i nie zauważyłem czegoś takiego. Ty zapewne nie trzymałeś nawet kierownicy takiego kangurka.

Spalanie też nie będzie takie superrr. bo silnik bedzie się potwornie męczył należy równierz pamiętać że aerodynamika naszych aut jest podobna do lodówki, co niepomaga w osiągach i w ekonomii eksploatacji


W sumie to samo co wyżej. Woziłem już 600 kilo moim kangoorem i to co piszesz to, wybaczcie zwrot, gówno prawda. Polecam jedną zasadę: tu są ludzie którzy posiadają auta o jakich się wypowiadasz i wiedzą o nich (siłą rzeczy) więcej niż ty więc lepiej nie mów jak nie wiesz. Napisałeś już 4 posty, a we wszystkich jakaś nieobiektywna krytyka. Walisz hasłami ni z gruchy ni z pietruchy. Tu padają pytania na które ktoś opczekuje odpowiedzi i ma gdzieś twoje gdybania, więc dla dobra moich (może słabych) nerwów wypowiadaj się jak masz coś do powiedzenia. A jeśli tak bardzo chcesz zaszpanować swoim 1,9dCi to nie tutaj. Nam imponuje szacunek do innych i miłość do kangoorka, bez względu na to czy da się nim spokojnie wyprzedzać czy mniej spokojnie (ale i tak da).
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez mobarski środa, 10 listopada 2004, 23:21

Nie chce mi się pisać więc kolego z 1,9dci - patrz na post wyżej a ja dodam że nie raz moim 1,2 ruszałem z pod świateł z różnymi samochodami i jakoś mój biedny wolny załadowany kangoorek nigdy nie zostaje w tyle. Nie sam silnik świadczy o jakości jazdy. Jeszcze trzeba go umieć odpowiednio użytkować.
Maciek
Avatar użytkownika
mobarski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 133
Dołączył(a): czwartek, 1 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Suchedniów

Postprzez _ONE_ czwartek, 11 listopada 2004, 15:13

Biker1... zmień nicka i zacznij jeszcze raz :!:
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez yasak czwartek, 11 listopada 2004, 20:17

BRAWO,Zuwik,BRAWO,Mobarski jak przeczytałem posta Biker 1 to przyznam że mnie zatkało. Nie mam zamiaru gadać bo Zuwik powiedział wszystko i w pełni go popieram.

Pozdrawiam Yasak
Blue Privilege 1,2 16V
Avatar użytkownika
yasak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 331
Dołączył(a): wtorek, 27 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuwik piątek, 12 listopada 2004, 12:47

Hehe, ale mam plecy :lol: Dzięki chłopaki za wsparcie, a panu bajkerowi już podziękujemy :evil:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez czerja niedziela, 14 listopada 2004, 20:29

BRAVO chłopaki wielbiciele Kangoo.mam 1.2 i nie narzekam mimo przebiegu 130tyś i wożenia 3 osobowej rodzinki i towaru po sam dach
Avatar użytkownika
czerja
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 945
Dołączył(a): poniedziałek, 19 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Boguszów Gorce

Postprzez AdiK poniedziałek, 15 listopada 2004, 15:31

Kangurek rodziców 1,2 gaz ma przejechane 290tyś w tym większość wożąc paczki w firmie kurierskiej i dalej machęci do jazdy.
Czyli jak dbasz to długo uzywasz.
Pozdrawiam Adrian

Był KaleidoGwiezdnyPył 1.5dci75
Jest Peugeot 5008 2.0HDI
Avatar użytkownika
AdiK
Kangoomistrz 2009
Kangoomistrz 2009
 
Posty: 1033
Dołączył(a): środa, 7 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: poszukiwana

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości