Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Postprzez Rafal poniedziałek, 15 listopada 2004, 17:16

ale sie usmiałem... Wszyscy sie spieklili i dobrze. Oczywiscie to nie prawda ze 1,2 lub 1,4 ma za malo mocy bo samochody te projektowali spacjalisci troszke wiekszej klasy niz biker1. Oczywiscie kazdy ma prawo wtracic swoje 3 grosze na kazdy temat, po to w koncu jest forum, ale ja zrobilem juz 15 000km 1,4, czesto gesto wozilem ciezkie manele i nienazekam. NA benzynie daje rade 160 bez problemu a na LPG 140km/h. I jakby nie liczyc z taka predkoscia za 7l/100km zaden inny samochod nie przewiezie tyle ładunku i ludzi w tak komfortowych warunkach!!!!!-
pozdrawiam, Raf
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dejwid poniedziałek, 15 listopada 2004, 23:00

Mnie nie dane było posiadać takiej "machiny" jak biker1, ale podobnie jak zuwik mam swoje zdanie na temat "słabszych" modeli, nie tylko stadnina pod maską jest ważna, ale też trochę objeżdżenia też. Sam posiadam kangura 1.2, a wcześniej jeździłem felką, i wiem doskonale kiedy można coś z niego wycisnąć a kiedy nie. Pakuję do niego spokojnie 5 osób i daję radę w mieście i na trasie, a z poldkami na gaz się nie ścigam, bo na następnych światłach i tak stoimy obok siebie.
POZDRÓWKA DEJWID1.2 RNA BLUE Metalic'98
Avatar użytkownika
dejwid
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota, 17 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Opole

Postprzez zuwik poniedziałek, 15 listopada 2004, 23:40

dejwid: Po prostu ktoś tu myśli, że jesteśmy głupi i on jedyny madry musi nas uświadamiać. Wiem, że mam 60koni. Wiem, że to mało. Wiem, że kangus rozpędza się do 100 w 15 sekund (wg Renault 17s, ale to zależy od asfaltu wiatru itp., więc zawsze spodziewam się gorszego rezultatu). I jakoś, jak widać, żyję, czyli brak rezerwy mocy (której nota bene chyba tylko w maluchu nie ma...) jeszcze mnie nie zabił... Tak samo śmieję się z "kierowców wyścigowych" na drogach, nawyprzedza i będzie 15 sekund wcześniej na miejscu :lol: Ale nie ma z czego się śmiać, bo przez takich z rezerwą inni mogą wogóle nie dotrzeć... :?
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez yasak poniedziałek, 15 listopada 2004, 23:50

TAK, Zuwik, oczywiście cię gorąco popieram!!!! Martwię się tylko o twoje plecy czy nie będziesz musiał szyć sobie nowych koszul????

Pozdrawiam Yasak
Blue Privilege 1,2 16V
Avatar użytkownika
yasak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 331
Dołączył(a): wtorek, 27 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuwik wtorek, 16 listopada 2004, 19:43

No cóż yasak, jak zrobimy klubowe koszulki to wezmę za dużą, na awarię :lol:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

KANGOO 1.2 Jak to dzia³a??

Postprzez DAMIANo sobota, 27 listopada 2004, 00:15

Witam mam pytanko, jestem powaznie zainteresowany kangorkiem jak sie spisuje silniczek 1.2?? Mysle nad rocznikiem 98 , 99 ( wiem ze samochód samochodowi nie rowny) ale chcia³bym sie dowiedziec jak wyglada taki silnik po oko³o 100 tys bo mysle z takim przebiegiem kupic jakies powazniejsze usterki?? co trzeba sprawdzic??
pozdrawiam serdecznie Damian
dmn9@poczta.onet.pl
DAMIANo
 

Postprzez zuwik sobota, 27 listopada 2004, 14:21

Co do usterek - zerknij do Porady/Inne/Usterki... prosiłem ludzi żeby pisali jakie mają autka - nie wyszło :roll: Ale często w podpisac jest. Osobiście mam jednego z pierwszych 1.2 '98 i 120000km na karku, nie miałem żadnych problemów, a chodzi jak marzenie. Jedak nie każdy dba o autka w takim samym stopniu, więc nie zapomnij o jeździe próbnej. Silnik powinien chodzić płynnie i szybko wkręcać się na obroty na luzie.
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Gość sobota, 27 listopada 2004, 14:54

Dzieki za rade zuwik!, co do forum to chyba przejrzalem ca³e, tam gdzie mog³o byc cos napisane na ten temat, i przyznaje jest do¶æ pomocne ale kazda rada czy opinia w cenie, w koncu auta co dzien nie kupujemy ( przynajmniej nie ja:) pozdrawiam forumowiczów i czekam na inne rady, podpowiedzi...
Gość
 

Postprzez yasak sobota, 27 listopada 2004, 15:36

Witaj, moja rada jest taka: jeżeli samochód był kupowany w Polsce to powinien mieć książkę serwisową, zerknąć czy serwis był robiony w terminie czyli co 20 000 km, czy był wymieniony rozrząd ok. 80 000 km. Można udać się do tego serwisu i zapytać się w jakim stanie jest ten samochód. Wiem że takich informacji udzielają bo chłopakowi który kupował mojego starego Kangoora poleciłem żeby się zapytał o ich opinie przed kupnem. Lepiej troszkę poświęcić czasu na sprawdzenie niż póżniej mieć kłopoty.

Pozdrawiam asak
Blue Privilege 1,2 16V
Avatar użytkownika
yasak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 331
Dołączył(a): wtorek, 27 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuwik sobota, 27 listopada 2004, 21:09

No szczerze powiem, że to nie zawsze jest tak. Ja na przykład nie mam tak "regulaminowo" zmienianych części, a fura hula. Niektóre mają zmieniane nawet częściej, ale uwaga :!: to nie zawsze jest dobry znak :!: Za to przejażdżka do mechanika to znakomity pomysł i można go połączyć z jazdą próbną. Choćby na fotelu pasażera, posłuchasz czy nic nie trzeszczy wraz ze wzrostem prędkości (np. łożysko), a nawet jako pasażer lepiej się nad tym skupisz. Dobrze wziąć też kogoś mniej "najaranego" na Kangusa niż Ty :lol: jego obiektywizm może się przydać :wink: Najprostsze badanie, które powinno być numero uno - sprawdź czy ma podbity przegląd. Spiesz się powoli, a skoro jesteś fanem Skoczka to czy masz jednego, czy (jeszcze) nie, proszę mi się tu logować i klubować :wink:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości