wyjący reling!

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

wyjący reling!

Postprzez sw czwartek, 15 stycznia 2004, 15:08

Mam reling na dachu, który wyje powyżej 80km/h. Czy wasze tez tak mają. Można to jakoś wyciszyć? Ciekawe jak to sie przekłada na zużycie paliwa...
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez Lukasz_Kangoo czwartek, 15 stycznia 2004, 15:20

Eeee to jest poprzeczka :wink:
Reling jest wzdłuż samochodu.

A co do tematu, to bagażniki dachowe tak mają niestety.
Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak zamonować przed nim na dachu spoiler ;-)
Albo jeździć poniżej 80 :lol:

Jeżeli zaś chodzi o zużycie paliwa, to nie powinno być zbyt wielkich różnic. W końcu on zbyt dużych oporów powietrza nie powoduje ;-)
Lukasz Stawiarski
KANGOO 1.4 (K7J) CB
Warszawa #GG - 2535619
K.A.N.G.O.O.: Kinetic Artificial Neohuman Generated for Online Observation
Lukasz_Kangoo
Ojciec Założyciel
Ojciec Założyciel
 
Posty: 597
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jon104 czwartek, 15 stycznia 2004, 19:42

Lukasz_Kangoo napisał(a):Jeżeli zaś chodzi o zużycie paliwa, to nie powinno być zbyt wielkich różnic. W końcu on zbyt dużych oporów powietrza nie powoduje ;-)


A jednak kiedys czytełem obliczenia i wyszło z tego, że bagażnik dachowy (no, niby troche wiecej niż belka) powoduje przy predkościach pozamiejskich zwiększenie zużycia liczone w dziesiątych częściach litra/100km

A co do odgłosów to w moim Zwierzaczku przy prędkościach powyżej 110 pojawia się jakby świst powietrza przepływającego przez niewielki otwór. W poprzednim autku zlikwidowałem podobny odgłos poprawiając montaż zewnętrznej obudowy lewego lusterka, ale w Kangoo-rku nic nie odstaje :wink:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sw piątek, 16 stycznia 2004, 12:43

Ja mam niestety niefirmowy bagaznik, widzialem ze oryginalne mają belkę zaokrąglaną, natomiast moja jest prostokątna, co na pewno powoduje większe opory. Moze sprobuje jakos wyprofilowac przednią część belki (jakaś wstawka i czarna taśma). Niestety nie moge miec oryginalnego bagaznika, bo na belce mam antenke CB, a kabelek idealnie miesci sie w srodku belki.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości