Lekko trzęsie podczas jazdy

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Lekko trzęsie podczas jazdy

Postprzez greg_sun wtorek, 16 sierpnia 2005, 17:18

Zakupiłem mojego pierwszego kangurka 1,2 8v. Podczas jazdy ma się wrażenie że wybiera wszystkie nierówności nawierzchni. W związku z tym że nie mam porównania z innym autem mam pytanie czy te telepawki są związane z tym że auto jest ciężarowe i przez to bardziej sztywne, czy może są to objawy jakiejś usterki. Ciśnienie w oponach 2,2przód /2,5tył, koła wyważone. Dodam jeszcze że poprzednio jeździłem R19 i tam nie było mowy tym.

pozdrawiam
greg_sun
Avatar użytkownika
greg_sun
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Zamość

Postprzez zuwik wtorek, 16 sierpnia 2005, 17:23

Pozostaje Ci się tylko przyzwyczaić :wink: Niestety teraz masz ciężarówkę (a ciśnienie i tak małe :wink: ) więc coś kosztem czegoś :)
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez _ONE_ wtorek, 16 sierpnia 2005, 18:08

A ja bym podjechał do jakiegoś mechaniora i profilaktycznie dokładnie sprawdził zawieszenie... na szarpakach też :!: Rozumiem, że auto masz od niedawna a takie sprawdzenie da Ci pogląd na stan techniczny...
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez branio wtorek, 16 sierpnia 2005, 18:10

Witaj.
Pewnie masz sportowo-cięzarowego :!: :lol:
Proponuję posprawdzaj zawieszenie. :idea:
Napisz co i jak :!:
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez zuwik wtorek, 16 sierpnia 2005, 19:29

No dobra, sprawdź :) (zostałem przegłosowany :P )Oczywiście nie odradzam sprawdzania, ale chciałem uprzedzić, że to może być normalne :wink:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez greg_sun wtorek, 16 sierpnia 2005, 20:43

Samochód był sprawdzany na linii diagnostycznej jeszcze przed zakupem. Amortyzatory ponad 70% sprawności przód i tyl, zbieżność bardzo dobra, brak luzów w zawieszeniu (badanie na szarpakach), jedynie jest mały luz na zębach w przekładni kierowniczej, ale to myslę że nie dawałoby takiego efektu bo jak już wcześniej wspomniałem miałem R19 i tam też był luz na przekładni a nic nie drgało. Opony mam wzmocnione( napisane jest na nich "reforced" jak dobrze zapamiętałem).
Kangurek w wersji 5 osobowej, ale ma coś z ciężarówki bo jak się nie mylę to zestopniowanie skrzyni jest inne niż w clio choć to teoretycznie takie same skrzynie. Na 5 biegu da się jechać Kangurkiem 60-tką a clio niebardzo.

pozdrawiam
greg_sun
Kangoo 1,2 RN zielony metalic
Avatar użytkownika
greg_sun
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Zamość

Postprzez branio wtorek, 16 sierpnia 2005, 21:08

Zwierzak jeszcze nie raz Cię zadziwi :!: :)
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dominik wtorek, 16 sierpnia 2005, 21:09

Moja propozycja przód max 2,5 tył max 2,2 (ja mam takie i opony wzmocnione). Pozdrawiam
F8Q 1,9/65/ 283 kkm, 1999r GRIS FJORD MET. 2CT (920) klima,relingi,zahaczony,CB,naklejki klubowe, Leichtmetallfelgen
Obrazek
Avatar użytkownika
dominik
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 589
Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Postprzez Alberciak wtorek, 16 sierpnia 2005, 21:28

Obawiam się że porównanie R19 do Kangoo nie jest zbyt trafne, ponieważ R19 to osobówka, która jak wszystkie france ma miękkie zawieszenie :wink:
POZDRAWIAM
_______________________________________
1,5 dCi Privilege
Gwiezdny Pył
Avatar użytkownika
Alberciak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 368
Dołączył(a): sobota, 22 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa - BEMOWO

Postprzez zuwik wtorek, 16 sierpnia 2005, 23:44

Dominiku z tyłu raczej powinno być więcej ze względu na zawieszenie z belki skrętnej. Tak mi w każdym razie mówiono. Książka podaje (piszą, że nie dla pełnego załadunku) różnie w zależności od typu opon, ale nie schodzi poniżej 2,6 z przodu, 2,9 z tyłu. Osobiście do 165/70 R13 nie wzmacnianych nabiłem 2,6 z przodu (książka 2,8 ) i 2,8 z tyłu (książka 3,6). Przypomniałem sobie co to jest hałas z tylnego zawieszenia Kangoora, ale to prowadzenie... Kwestia tego jak bardzo jesteś w stanie poświęcić komfort :wink:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości