1.6 16v odcięcie przy niskich obrotach

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

1.6 16v odcięcie przy niskich obrotach

Postprzez Brodacz czwartek, 3 sierpnia 2023, 21:04

Witam. Panowie mam takie zapytanie. Przy jakiś obrotach wasze 1.6 mają odcięcie( lutututu) ?
Posiadam swojego Kangoo od ponad 2 lat i ten temat był od samego początku. Ogólnie temat wygląda tak że niewazne czy zimny czy ciepły za każdym razem odcina go przy 5500. Jeździłem kilkoma renowkami z różnymi benzyniakami i każdy ma w granicach 6900 itp. W czym może być problem? A może 4x4 mają tak ? Nie wiem ale czy ktoś kto ma 4x4 1.6 16v może się na ten temat wypowiedzieć ? Jest to troszkę denerwujące jak wyprzedzam np auto i w połowie samochodu mam lutututu :lol:
Brodacz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 3 sierpnia 2023, 20:47

Re: 1.6 16v odcięcie przy niskich obrotach

Postprzez Brodacz piątek, 11 sierpnia 2023, 20:02

Panowie nikomu z was nigdy nie zdarzyło się przeciagnac do końca ??
Brodacz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 3 sierpnia 2023, 20:47

Re: 1.6 16v odcięcie przy niskich obrotach

Postprzez Arglist poniedziałek, 6 listopada 2023, 12:33

Problem jest w wykastrowaniu przez renault silnika z koni mechanicznych. W Kangoo maksymalna moc jest osiągana przy 5000 obr/min. więc odcięcie jest w dobrym miejscu. W innych Renault K4M osiąga maksymalną moc przy 5750 obr/min.
było Renault Laguna rok 1996 1.8 8V RT
Renault Kangoo rok 2005 4x4 1.6 16V Privilege
Renault Megane rok 2007 1.5 dci Alize
Arglist
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 24 września 2013, 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie\Radzymin

Re: 1.6 16v odcięcie przy niskich obrotach

Postprzez WS1951 piątek, 24 listopada 2023, 16:35

W przypadku Kangoo 1.6 16V, możliwe przyczyny obejmują zarówno kwestie mechaniczne, jak i elektroniczne. Warto rozważyć kilka możliwości:

Przepustnica powietrza: Problemy z przepustnicą mogą prowadzić do odcięcia silnika. Upewnij się, że jest czysta i działa poprawnie.

Czujniki: Uszkodzone lub źle działające czujniki, takie jak czujnik położenia wału korbowego lub czujnik położenia przepustnicy, mogą wpływać na działanie silnika.

System zapłonowy: Niesprawny system zapłonowy, w tym cewki zapłonowe czy świece zapłonowe, może prowadzić do odcięcia silnika przy określonych obrotach.

Sterownik silnika: Awarie w oprogramowaniu lub sterowaniu silnikiem mogą wpływać na działanie silnika.

Sprawdzenie paliwa: Upewnij się, że dostarczane paliwo jest odpowiedniej jakości, a filtr paliwa jest sprawny.
WS1951
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 24 listopada 2023, 16:33

Re: 1.6 16v odcięcie przy niskich obrotach

Postprzez Brodacz niedziela, 26 listopada 2023, 20:15

Zanim założyłem posta to sprawdzałem poszczególne elementy, typu ciśnienie paliwa, podłożone sprawne czujniki nawet ustawienie rozrządu i za każdym razem to samo.
Odpowiedz kolegi o wykastrowaniu pewnie by się potwierdzala bo tak jest od ponad 2 lat jak użytkuje. Jakie kolwiek uszczkodzenie elementu wykonawczego chociaż raz by zmieniła sytuację więc jego teza się potwierdzą
Ale teraz mam inne pytanie w takim razie. Czy jest możliwość zmiany sterownika np że Scenic I ph2 z takim silnikiem? Skoro one mają 107km Kangur 95km to jednak te 12 km pewnie by było odczuwalne, tylko pytanie czy sama konstrukcja silnika nie jest inna ? Bo koła zmiennych faz rozrządu nie ma chyba w Scenicu 1 gen?
Brodacz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 3 sierpnia 2023, 20:47


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości