Swap 1.5dci na 1.9d problem...

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Swap 1.5dci na 1.9d problem...

Postprzez Stuwka sobota, 4 stycznia 2020, 00:25

Witam panowie Jestem świeżo po swapie w moim kangurze 1.5 DCI Na 1.9d (kupiłem całe auto z tym silnikiem) pięknie ładnie wszystko pasowało Tylko mam dwa problemy. Pierwszy problem mam taki że nie świeci mi się na desce kontrolka od świec żarowych a przekaźnik działa i świeca grzeją. Silnik który włożyłem jest to 1.9d wolnossący pompa Lucas na linkę chyba 98 rok. Przełożyłem całą wiązke wszystko działa oprócz tej kontrolki nawet licznik przełożyłem stary i nic to nie dało w kontrolka dalej nie świeci. Dodam że na pompie został wymieniony zawór bez immo ale to było w momencie w którym silnik był jeszcze w Starej budzie i kontrolka od świec żarowych działa.


Drugi Problem jest taki że po odpaleniu Nie działa obrotomierz nie mam założonego jeszcze alternatora ponieważ poszedł do regeneracji ale z tego co mi wiadomo alternator nie ma nic z tym wspólnego. Dodam jeszcze że stary licznik nie posiada obrotomierza.


Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam.
Stuwka
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 3 stycznia 2020, 23:58

Re: Swap 1.5dci na 1.9d problem...

Postprzez Stuwka sobota, 4 stycznia 2020, 23:24

Alternator już w aucie. Jak na razie postępów brak. Czyli brak obrotów brak kontrolki od świec żarowych ale w sumie z tym sobie poradziłem do robiłem osobną kontrolę. I zastanawiam się czy temperatura będzie wskazywać bo czytam na forum że z tym też mogą być problemy. Niestety nie mogłem od powietrznych układu...... brakło mi płynu.

Czekam na sugestię.

Pozdrawiam.
Stuwka
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 3 stycznia 2020, 23:58

Re: Swap 1.5dci na 1.9d problem...

Postprzez Stuwka czwartek, 9 stycznia 2020, 14:35

Czyli nikt nigdy nie robił takich rzeczy na tym forum?
Stuwka
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 3 stycznia 2020, 23:58

Re: Swap 1.5dci na 1.9d problem...

Postprzez Szumak niedziela, 23 lutego 2020, 21:46

To forum umarło po ostatnim zlocie ogólnopolskim. Tych, co wiedzieli wszystko nie ma już wśród nas albo tu nie zaglądają.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron