zamek klapy bagażnika

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

zamek klapy bagażnika

Postprzez Ukashek niedziela, 15 października 2017, 20:58

Witam wszystkich

Mam problem z klapą bagażnika. Mianowicie swiecaca sie kontrolka otwartych drzwi. na 100 % jest to bagażnik bo odpiąłem kostke i kontrolka zgasła. Z tym że odpięta kostka od czujnika powoduje że przy otwieraniu bagażnika nie zapala mi sie swiatlo w samochodzie a czesto jezdze nocą. a i centralny po otwarciu tylko bagaznika zamyka sie sam po parunastu sekundach. niby to nic ale wkurza.

i teraz tak jak dopchne klape na dole to slychac klikniecie czyli tak jakby wlącznik zaskakuje ale tylko jak odpuszcze to z powrotem odskakuje. czy jest mozliwosc ze cos tam sie wyrobiło? moze ktoś miał podobny problem i go rozwiązał
Renault Kangoo 1.6 16v rocznik 2002
Ukashek
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 4 maja 2017, 14:02
Lokalizacja: Francja

Re: zamek klapy bagażnika

Postprzez Mascot poniedziałek, 16 października 2017, 17:39

Centralny zamyka auto ( po 30 sek. ) ponieważ " widzi ", że nikt auta nie otwiera ( nie ciągnie za klamkę = krańcówka nie zadziałała ), działa to jako zabezpieczenie, przed ewentualną kradzieżą itd.

Są dwa wyjścia, oba i tak wiążą się z demontażem;

Demontujesz krańcówkę, i ją oczyszczasz z wszelakiego syfu, oczyszczasz styki itd.
Druga metoda to kupno innej krańcówki.

Do tych krańcówek, dostaje się woda, powoduje to korozję styków = brak sygnału.

Przy montażu, załóż odpowiednią gumkę. Musi być dokładnie założona, bo inaczej woda dostanie się dość szybko i cała robota na marne.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości