Silnik E7J77/80 jaki inny silnik.

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Silnik E7J77/80 jaki inny silnik.

Postprzez mrxx piątek, 18 sierpnia 2017, 17:32

Witam wszystkich użytkowników.
Kieruję pytanie czy mogę zastąpić uszkodzony silnik o oznaczeniu E7J77/80 w Renault Kangoo 98r - silnikiem E7J711/80 od Renault Clio. Czy napotkam przy tym jakieś problemy z montażem, przełożeniem oprzyrządowania np: kolektora dolotowego. Napisałem to pytanie ponieważ nie jestem mechanikiem a miałem sytuację gdzie mechanik stwierdził jak kupił silnik że wszystko będzie pasować(kupił silnik 1,6 benzynę) i okazało się przy montażu że to nie taka prosta sprawa.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
mrxx
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 12 września 2016, 07:42

Re: Silnik E7J77/80 jaki inny silnik.

Postprzez redondo00 piątek, 6 października 2017, 16:06

mi padl silnik torbacz 1.4 8v.
kupilem silnik z aluminiowa miska z czujnikiem temp w glowicy to wazne starsze modele mialy w chlodnicy czujnik.
powiedziano mi ze bedzie pasowal napewno jak miska aluminiowa.
kupilem wlozylem bylo cacy .....do czasu
padla mi uszczelka pod glowica sam wszystko robilem i kupilem uszczelke do 1.4 okazalo sie ze nie ma innej a ta kupiona nie pasowala bo kanal olejowy calkowicie nie w tym miejscu takze nie wiem czy nie mam 1.6 8v .

nie jestem pewny ale te silniki 8 zaworowe jak alu to bedzie pasowac e7j a k7j to prawie te same silniki (nie jestem pewny)

tylko inna pojemnosc .....trzeba wiedziec jak paski osprzetu ida .....czujniki w tych samych miejscach.

najlepiej miec na wzor swoj stary hehe :) powodzenia

jak sie da poszukaj silnika od daci logan tanszy i napewno mniej zmeczony no i zeby bez gazu byl...
redondo00
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 114
Dołączył(a): piątek, 20 grudnia 2013, 22:40

Re: Silnik E7J77/80 jaki inny silnik.

Postprzez Lucass sobota, 7 października 2017, 07:40

E7J i K7J to zupełnie różne silniki. Była na ten temat kiedyś długa dyskusja.
viewtopic.php?f=78&t=255

K7J (1,4 8V) to "bliźniak" K7M (1,6 8V). Różnią się jedynie skokiem tłoka, a co za tym idzie pojemnością.

Jeżeli masz silnik w typie E7J to nie ma możliwości pomyłki z pojemnością bo ten silnik nie miał "bliźniaka".
Gdyby był to podobny do K7J, to już nie jest to takie niemożliwe.
Oznaczenie silnika powinno być na tabliczce umieszczonej nad miską olejową po stronie kolektora wydechowego, czyli z tyłu. Dostęp od spodu.
Jeżeli nie ma, to tylko pomiar skoku tłoka rozwieje wątpliwości.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Silnik E7J77/80 jaki inny silnik.

Postprzez redondo00 poniedziałek, 23 października 2017, 18:30

dobry watek .

Lucas (nie krzycze nie mam pretensji :):) )powiedz mi dlaczego niby kupilem 1.4 silnik .... pozniej kupilem uszczelke glowicy do 1.4 ze wszystkicj mozliwych katalogow sprawdzanie i calkowicie inny swiat kanaly olejowe i chodnicze co innego . miska alu czujnik temp w glowicy od skrzyni inne czujniki tak samo . moj kangoo traci trakcje z pedalem w podloge na mokrym na 2 biegu .wersja 750 kg byc moze krotsze biegi .

ps gdyby nie elm327 nie wiedzialbym nawet ze moje auto na 4 biegu przy 60km/h ma 3 tys obrotow a jest naprawde cichutko w srodku. 6 punktow dla inzynierow renault za kiepskie wyciszenie ale silnika nie slychac jak to jest :):):) pozdrawiam
redondo00
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 114
Dołączył(a): piątek, 20 grudnia 2013, 22:40

Re: Silnik E7J77/80 jaki inny silnik.

Postprzez Lucass wtorek, 24 października 2017, 09:09

Dobra, jeszcze raz, jak chłopu na miedzy :wink:
W Kangoo były montowane 2 rodzaje silników 1,4 8V. To były dwa zupełnie różne silniki o różnej konstrukcji i budowie. Jeden miał mokre tuleje cylindrowe "wkładane" do bloku, drugi gładzie cylindrowe obrabiane bezpośrednio w materiale bloku. Każdy z nich miał inną głowicę i inne prowadzenie kanałów wodnych i olejowych. Różniły się też miskami olejowymi i mocowaniem skrzyni biegów. I to tylko niektóre różnice. Ogólnie mówiąc, wspólną miały pojemność i tyle.
To, że kupiłeś uszczelkę do silnika 1,4, nie znaczy, że kupiłeś ją do swojego silnika. To że nie pasowały otwory wskazuje na to, że kupiłeś akurat do tego drugiego.
Nie ma nawet gwarancji, że sprawdzając po VIN-ie dobierzesz odpowiednią uszczelkę, bo poprzedni właściciel, o ile był, mógł silnik wymienić i nigdzie po tym w papierach śladu nie będzie. Te 3000/min na 4 biegu przy 60 km/h to też trochę dziwne się wydaje. Jakby krótsza skrzynia. Ale tu by musiał ktoś z 1,4 się wypowiedzieć. A jeżeli krótsza skrzynia, to znaczy, że na bank coś było grzebane.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Silnik E7J77/80 jaki inny silnik.

Postprzez redondo00 czwartek, 30 listopada 2017, 20:33

no wlasnie te biegi niby sie normalnie jezdzi i w srodku nie slychac ze ma taka predkosc obrotowa. u mni nie ma obrotomierza moze specjalnie nie zamontowali wersja z ładownoscia 750 KG moze to powod .
redondo00
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 114
Dołączył(a): piątek, 20 grudnia 2013, 22:40

Re: Silnik E7J77/80 jaki inny silnik.

Postprzez Lucass czwartek, 30 listopada 2017, 21:09

Po Twoim poprzednim poście zwróciłem uwagę u siebie. Na czwórce przy 3000 rpm mam 80 km/h.
Oczywiście silnik inny, ale żeby aż takla różnica?
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości