samo włączające się awaryjne podczas jazdy

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

samo włączające się awaryjne podczas jazdy

Postprzez cysiokysio poniedziałek, 23 stycznia 2017, 13:19

Witam,

Od nie dawna mam kangoo diselka 2002r i od początku mam w nim problem z samo włączającymi się awaryjnymi. Awaryjne włączają się losowo tzn mogę jeździć dwa dni i się nie załączą a kolejnego dnia będą włączać się kilka razy. Aby wyłączyć awaryjne muszę dwa razy nacisnąć przycisk awaryjnych. Przy samo włączeniu awaryjnych lampka w przycisku nie mruga i słychać cyknięcia centralnego zamka.
Pierwsze myślałem, że to przycisk ale wymiana czy też całkowite odłączenie nie pomogło.
Później myślałem, że to może jakaś centralka alarmu ale alarmu brak, ale kiedyś był bo została się czujka ruchu idąc po kablu trafiłem na jego odcięty koniec w okolicy radia. Szukałem w okolicy lewarka pod wyświetlaczem od radia ale centralki brak.
Następnie szukałem przekaźnika/przerywacza i zlokalizowałem dwa, jeden w uch pod zegarami i drugi w bagażniku pod plastikami w okolicach tylnej lampy. Odłączenie go nie przyniosło efektu(po co on wogóle? wspomaganie przyczepy czy coś?). Znalazłem też rozłączony moduł od odsuwanych drzwi za kierowcą ale to pewnie za przyczyną uszkodzonego czujnika otwartego wlewu. Uch-em stukałem pukałem oglądałem wewnątrz ale awaryjne się nie załączyły, zimnych lutów też nie dostrzegłem.
Rozpinałem też przednie drzwi aby zobaczyć czy może coś z siłowników/czujników nie sieje ale bez efektu awaryjne wciąż się załączają.
Przy zamykaniu/otwieraniu pilotem w kluczyku kierunki mrugają.

czy są w kangoo może jeszcze jakieś czujniki które mogą załączać awaryjne? np nagłego hamowania itp?

ewentualnie co mógłbym jeszcze sprawdzić? bo już nie mam pomysłu.
cysiokysio
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 23 stycznia 2017, 12:04

Re: samo włączające się awaryjne podczas jazdy

Postprzez mothernorth poniedziałek, 23 stycznia 2017, 16:50

Ten moduł z tyłu jest potrzebny ja ma się hak holowniczy. Miałem niedawno podobny problem,kierunki i awaryjne robiły co chciały sam nie wiem od czego. Problem znikł jak sprawdziłem wszystkie możliwe styki. Posprawdzaj wszystko wyczyść spryskaj kontaktem. Sprawdź przełącznik awaryjnych, manetkę od kierunków i ten moduł z tyłu u mnie oprócz kostki była jeszcze plątanina przewodów niedbale połączonych które przy okazji poprawiłem. Po tym wszystkim jeszcze chwile wszystko szalało później samo przeszło i do dzisiaj nie wiem co było przyczyną.
Kangoo 1.6 16V 2002 Privilege
Avatar użytkownika
mothernorth
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 83
Dołączył(a): środa, 10 czerwca 2015, 13:58
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: samo włączające się awaryjne podczas jazdy

Postprzez Lucass poniedziałek, 23 stycznia 2017, 17:27

Włącznik awaryjnych lubi wariować. Gdybyś miał możliwość spróbuj go podmienić i zobaczyć jaki będzie efekt. Niestety wypiąć całkiem się dziada nie da, bo kierunki nie będą działać.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: samo włączające się awaryjne podczas jazdy

Postprzez cysiokysio poniedziałek, 23 stycznia 2017, 19:43

U mnie można normalnie wypiąć włącznik awaryjnych a kierunki i tak działają. Mimo wypiętego wyłącznika, awaryjne i tak potrafią się same załączyć.
cysiokysio
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 23 stycznia 2017, 12:04

Re: samo włączające się awaryjne podczas jazdy

Postprzez cysiokysio wtorek, 24 stycznia 2017, 14:04

a może wie ktoś gdzie znajdę Schemat elektryczny uch, przelączników przy kierownicy, zegarów, bezpieczników i centralnego?
cysiokysio
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 23 stycznia 2017, 12:04

Re: samo włączające się awaryjne podczas jazdy

Postprzez cysiokysio poniedziałek, 6 lutego 2017, 11:09

byłem u elektryka samochodowego i polecił mi na nowo pociagnąć kabel między uch (pin 36) a włącznikiem awaryjnych niestety odcięcie kabla przy samym uch nie pomogło.

Ja się podałem, powypinałem przy UCH dwa kabeliki od manetki kierunkowskazów(-) oraz dwa kabelki wyjściowe(+) na żarówki, pociągłem(+) i wstawiłem dwa przerywacze.
cysiokysio
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 23 stycznia 2017, 12:04


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości