problem z ładowaniem

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

problem z ładowaniem

Postprzez belcik81 wtorek, 10 stycznia 2017, 21:38

Dziś jadąc Moim Kangurkiem rocznik 99 1,4 zauważyłem dziwne objawy, najpierw radio zaczęło się samoczynnie wyłączać w momencie wciskania sprzęgła i hamowania oraz po zatrzymaniu, następnie obroty na jałowym wzrosły do 1,5k w momencie ruszania objawy ustępowały radio zaczynało grać w czasie jazdy zapalała się kontrolka serwisu i poduszek, postanowiłem zjechać z drogi po zjechaniu auto jakiś czas pracowało, następnie wyłączyłem zapłon silnik zgasł i już nie odpalił (rozrusznik lekko kręcił i stawał typowe objawy rozładowania akumulatora), po przyjeździe na miejsce auta które miało mnie odholować od domu (ok 1,5km) kumpel stwierdził że może padł aku po podłączeniu "szelek" silnik normalnie odpalił, postanowiłem spróbować dojechać o własnych siłach do domu w czasie jazdy objawy jak wcześniej zapalające się kontrolki i zwiększone obroty, po dojechaniu zgasiłem silnik i ponownie objawy jak przy padniętym akumulatorze. Na szelkach odpala i działa po zgaszeniu nie odpala. Na zaciskach miernik pokazuje 11V po uruchomieniu pojazdu wzrasta do 12V czyli brak ładowania można by powiedzieć.
Wcześniejsze objawy to popiskujący pasek wieloklinowy (brak możliwości naciągnięcia miał być wymieniony w tym tygodniu). Teraz pojawia się pytanie czego to mogą być objawy?
Kontrolka ładowania się nie świeci w czasie pracy silnika (po przekręceniu kluczyka świeci po odpaleniu gaśnie).
- Czy to możliwe że pasek rozciągną się już tak iż nie napędza właściwie alternatora?
- Jeśli to brak ładowania to dlaczego nie świeci się kontrolka?
- Jeśli ładowanie jest a padł akumulator to dlaczego miernik wskazuje tylko 12V
- Jeśli padł alternator to czemu auto jeździ? czy możliwe że cewkę i swiatła zasila tylko ten słaby prąd który wystarcza na światła i cewkę a nie ma siły kręcić rozrusznikiem?
- Czemu obroty są wyższe niż normalnie? (za słaby prąd do regulacji zaworu obrotów czy jak to się zwie)
Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi, w dotychczasowej przygodzie z motoryzacją nie spotkałem się z takimi objawami zazwyczaj oznaką braku brak ładowania była kontrolka i gasnący silnik, a w przypadku niesprawnego akumulatora normalne zachowanie auta z pracującym silnikiem i prąd ładowania na zaciskach ok 14V
A może to wskazuje na coś jeszcze innego typu regulator napięcia, szczotki, zwoje itp.
belcik81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 19 lipca 2015, 13:57
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: problem z ładowaniem

Postprzez edpawel wtorek, 10 stycznia 2017, 22:03

Witam ja bym obstawiał słabe połaczenie masy karoserja/silnik , najlepiej puść przewod od klemy minusowej akumulatora ,a drugi koniec przykrec do silnika (aby masa przeszla dobrze na silnik , moze byc sruba przykrecajaca skrzynie do bloku silnika) i zobacz czy dalej wystepują te wszystkie objawy :) (możesz to zrobic nawet kablem do zapalania (kaBLE ROZRUCHOWE)aby sprawdzic czy to dokladnie masa jest winowajca)
PS: 1) Jesli chodzi o rozrusznik mialem podobne objawy gdy nie mialem przejscia masy z karoserji na silnik (raz zapala a raz nie , albo dwa obroty zrobi a potem niema sily krecic dalej....
2) gdy niema przejscia masy to masa probuje przejsc po lince sprzegla i innymi możliwymi drogami do budy , ztad to wlaczanie i wylaczanie radia po wcisnieciu sprzegla... i inne cyrki...
3)ładowanie powinno byc ok ale napewno niedoladowuje w 100% , ale gorzej jest z poborem proadu bo mase gubi , raz bedzie zapalal a raz nie (przerabialem to) 8-)

Skocznie pozdrawiam :P mam ndzieje ze to tylko to co mysle to i koszty anaprawy beda groszowe :P :D
skoczek 02r. 1.9 DTI 80km (KC0U)
KOD SILNIKA: F9Q 780 (sprzedany 12.11.2018) daleko nie poszedł... 7.5 roku jazdy XD szkoda było sprzedac ( 340kkm nalatane , jezdził bym dalej bo silniczek jak dzwon , ale buda i elektryka to szkoda gadać...
VW lt 35 2.5 TDI 109km 02r blaszak :P
Vw t5 2.0 CR 102 km 2011r
audi a4 b6 1.6 benzynka 02r...
Avatar użytkownika
edpawel
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 187
Dołączył(a): poniedziałek, 25 czerwca 2012, 18:58
Lokalizacja: Lubelskie / Zamość

Re: problem z ładowaniem

Postprzez belcik81 wtorek, 10 stycznia 2017, 22:57

edpawel dzięki za podpowiedź, cóż na to nie wpadłem sprawdzę tą ewentualność jako pierwszą. :)
belcik81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 19 lipca 2015, 13:57
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: problem z ładowaniem

Postprzez edpawel środa, 11 stycznia 2017, 18:46

Daj znać co było przyczyną , jesli to nieto to radził bym sie udac do elektryka. pozdro 8-)
skoczek 02r. 1.9 DTI 80km (KC0U)
KOD SILNIKA: F9Q 780 (sprzedany 12.11.2018) daleko nie poszedł... 7.5 roku jazdy XD szkoda było sprzedac ( 340kkm nalatane , jezdził bym dalej bo silniczek jak dzwon , ale buda i elektryka to szkoda gadać...
VW lt 35 2.5 TDI 109km 02r blaszak :P
Vw t5 2.0 CR 102 km 2011r
audi a4 b6 1.6 benzynka 02r...
Avatar użytkownika
edpawel
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 187
Dołączył(a): poniedziałek, 25 czerwca 2012, 18:58
Lokalizacja: Lubelskie / Zamość

Re: problem z ładowaniem

Postprzez Lucass czwartek, 12 stycznia 2017, 09:04

Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: problem z ładowaniem

Postprzez belcik81 sobota, 14 stycznia 2017, 11:21

Prawdopodobna przyczyna usterki (tak twierdzi kumpel również właściciel Kangurka, miał to samo). Tylko teraz pytanko ile przewodów powinno iść do czujnika ładowania? U mnie mimo że są dwa piny idzie tylko jeden przewód. Kontrolka ładowania świeci się przy wyłączonym silniku, po odpaleniu gaśnie nawet gdy odłączy się przewód od alternatora. Mam nadzieję że wymiana szczotek pomoże, zobaczymy w poniedziałek.
Załączniki
WP_20170114_001.jpg
prawdopodobnie zużyte szczotki
WP_20170114_001.jpg (100.18 KiB) Przeglądane 1724 razy
belcik81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 19 lipca 2015, 13:57
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: problem z ładowaniem

Postprzez belcik81 sobota, 21 stycznia 2017, 13:00

Problem rozwiązany tak mi się wydaje.
Otóż za namową znajomego wymieniłem szczotki w regulatorze napięcia, pomogło na 70 km i problem powrócił (koszt 3zł + zabawa z lutownicą).
Zbawieniem okazała się wymiana paska problem zniknął oby na zawsze.
belcik81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 19 lipca 2015, 13:57
Lokalizacja: Stargard Szczeciński


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 140 gości