Radio za szerokie i co dalej?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Radio za szerokie i co dalej?

Postprzez Mareczek89 sobota, 19 listopada 2016, 09:20

witam,
może nie do końca w dobrym temacie pisze ale naszła mnie myśl taka czy już może ktoś dorobił do radia w kangoo I takie podejście żeby pod obecne radio można było podłączyć mini Jack a za jego pośrednictwem podpiąć pod radio np telefon lub mp3 żeby właśnie z niego leciała ta muzyka.... Pomyślałem o tym ze względu na to że wkurzają mnie te długie reklamy w radiu a troszkę czasu podczas dnia spędzam na słuchaniu tych smętów.... Moje radyjko obsługuje tylko płyty w formacie audio... Nie chce zamieniać tego radia na inne bo znowu wtedy nie będzie mi działał pilot przy kierownicy... Kiedyś patrzyłem na takie "przejściówki" które umożliwiają prace obcego radia i pilota przy kierownicy ale to jest koszt około 250 zł czyli tyle co nowe inne radyjko...
skoczek rocznik 2002 1.5 DCi z usterkami - do sprzedania
Nowy nabytek kangoo II rok 2009 1.5 DCi KM
Mareczek89
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 20 kwietnia 2012, 08:07
Lokalizacja: Wałbrzych czasem Wrocław

Re: Radio za szerokie i co dalej?

Postprzez Lucass niedziela, 20 listopada 2016, 10:22

Z tymi 250 to przesada. Ja założyłem za <100 zł, ale fakt, to było parę lat temu. http://piloty.pl/
Wejścia AUX do fabrycznego radia nie dorobisz bez mocnej ingerencji w elektronikę. Wymagałoby to zmian na płycie radia i wyprowadzenia na zewnątrz zupełnie nowego wejścia. IMHO nieopłacalny biznes jeżeli nie masz smykałki i nie zrobisz tego sam. A! I do tego niezbędny jest też schemat radia.
Ze 30 lat temu coś takiego zrobiłem z małym tranzystorkiem typu Dana czy coś w podobie. Ale on był zdecydowanie mniej skomplikowany w budowie.

O ile pamiętam można kupić coś takiego, jak transmiter FM. To rodzaj nadajnika, do którego wejścia wpinasz telefon, ipoda czy inny odtwarzacz. Urządzenie emituje fale o małym zasięgu, które odbiera Twoje radio samochodowe. Jakość tego odbioru może być różna.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Radio za szerokie i co dalej?

Postprzez Marek_Bielsko niedziela, 20 listopada 2016, 15:59

viewtopic.php?f=78&t=6467&p=131558#p131558

Nie wiem czy działa u każdego. Ja mam ten kabelek od tego czasu co Mascot, ale jeszcze nie zamontowałem :lol:
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Radio za szerokie i co dalej?

Postprzez Lucass niedziela, 20 listopada 2016, 20:57

O widzisz! O tym nie pomyślałem. Pewnie dlatego, że tego radia od dawna już nie mam.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Radio za szerokie i co dalej?

Postprzez Mareczek89 piątek, 25 listopada 2016, 14:28

Panowie a co powiecie na takie rozwiązanie, że radio z kangoo 3 wsadzimy do kangoo 1?? będzie działało z tych samych wtyków ? Czy przyciski od radiana kierownicy będą działały nadal ?? Rozważam taką zamianę oraz wymianę głośników z przodu na coś lepszego a wtedy te stare z przodu chciałbym zamontować z tyłu autka żeby mi to lepiej grało bo już się troszkę irytuje tym wszystkim...
skoczek rocznik 2002 1.5 DCi z usterkami - do sprzedania
Nowy nabytek kangoo II rok 2009 1.5 DCi KM
Mareczek89
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 20 kwietnia 2012, 08:07
Lokalizacja: Wałbrzych czasem Wrocław

Re: Radio za szerokie i co dalej?

Postprzez Lucass piątek, 25 listopada 2016, 15:39

Nie wiem jakie radio jest w Kangoo "DWA" (bo nie ma jeszcze Kangoo 3), ale wątpię by taka podmiana zadziałała.
Pomijam, że dwójka ma zupełnie inną deskę i maskownica radia pasuje do tej a nie innej deski.
Samo radio będzie pewnie działało, bo i tu i tu (zapewne) jest standardowa kostka ISO. Ale sterowanie przy kierownicy już niekoniecznie. Dlaczego? Dlatego że pilota podpinasz do zewnętrznego wyświetlacza radia, a dopiero wyświetlacz do samego radia. Radio i wyświetlacz to komplet. Przykładowo u mnie był "zestaw" Tuner List - z CD ale bez mp3. W nowszych modelach, chyba od 2006 roku był Update List z CD i mp3. Zewnętrzne wyświetlacze zamiennie nie pasowały. Gdybyś dorwał komplet - radio, wyświetlacz, a być może i pilota z Kangoo 2 i udało by CI się to jakoś wpasować w deskę i kierownicę Kangoo I phase 1, to zestaw powinien działać. Ale składanka różnych elementów działać prawie na pewno nie będzie.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości