Mój kangur odpala kiedy chce

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Mój kangur odpala kiedy chce

Postprzez Mareczek89 niedziela, 13 listopada 2016, 14:28

Witam wszystkich,
mam problem z moim kangurem (rocznik 2002 1.5 dci 60 kW przebieg 320 tyś km) od początku sezonu zimowego 2015 roku. Autko odpalało wtedy kiedy jemu się chciało... Na pych lub na lince zawsze odpalało. Wymieniłem więc 4 świece żarowe na jedne z lepszych w sylwestra i problem ucichł na jakieś 2 tygodnie potem jednak znowu powrócił. Przyszła wiosna i lato i wszystko było ok do tej pory. Znowu pali kiedy chce....
W październiku auto trafiło więc do mechanika na komputer i wymianę filtra paliwa i powietrza. Stwierdzono niskie ciśnienie na listwie i próbę przelewową wtrysków( nie pozwolono mi przy niej być)
Diagnoza to przelewanie wtrysków. Dodatkowo powiedziano mi że jeżeli okaże się że w starym filtrze paliwa będą opiłki metalu to raczej trzeba wymieniać pompę paliwa a dodatkowo czyścić cały układ paliwowy. koszt takiej imprezy to może być 5000 zł....

- auto potrafi teraz nawet nie odpalić kiedy silnik jest ciepły
- żeby rano odpalić to grzeje świece 3 razy przy wyłączonym radiu, nawiewie i też nieraz to nic nie daje
- akumulator mam naładowany bo jeżdżę dużo po za miastem
- rozrusznik kręci za każdym razem
- kontrolka immo zawsze gaśnie jak odpalam
- nieraz podczas jazdy kiedy mocniej depnę zapalają się kontrolki od świec, silnika i stop

Mimo to wszystko zastanawiam się nad wizytą u innego mechanika bo może to co innego niż te nieszczęsne wtryski czy może po prostu czasami brak zasilania na świecach....
A może po prostu sprzedać tego kangura i kupić innego nowszego kangura??

Proszę Was o pomoc bo potrzebuje tego autka codziennie do pracy...
skoczek rocznik 2002 1.5 DCi z usterkami - do sprzedania
Nowy nabytek kangoo II rok 2009 1.5 DCi KM
Mareczek89
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 20 kwietnia 2012, 08:07
Lokalizacja: Wałbrzych czasem Wrocław

Re: Mój kangur odpala kiedy chce

Postprzez Mascot niedziela, 13 listopada 2016, 17:47

Primo - mimo tego, że kontrolka świec gaśnie, one i tak dalej grzeją, ale ... Sam " grzeje " na kilka razy :mrgreen:

Jaki masz filtr paliwa ? Fabrycznie siedział Purflux i taki powinno się stosować. Ma on odpowiednią gęstość wkładu.

Jaki był wynik testu przelewowego ?

Pod co podpinali samochód ? Komputer uniwersalny czy dedykowany do Renault - CLIP ?

Wywaliło błędy - jakie ?

Sprawdź czy nie masz bąbelków w układzie paliwowym na odcinku filtr paliwa -> pompa wysokiego ciśnienia.

Problem opiłków w układzie paliwowym w dCi niemalże nie istnieje.

Na pierwszy raz, sprawdził bym wspomniany wyżej filtr paliwa ( jaka marka ) i czy masz bąble w układzie paliwowym.

Przed odpaleniem ,pompuj gruszką. Problem jest taki, że jeśli będziesz posiadał uszkodzony zawór zwrotny ( odpowiada za to, że paliwo nie cofa się ), to pompowanie, może nic nie dać.

CHECK + Kontrolka świec, mogą oznaczań wtryskiwacze.
Masz zapewne, na 99% wtryskiwacze Delphi - można to sprawdzić po listwie wtryskowej tzw. pająku.

Sam miałem podobnie - tj. problemy z rozruchem na zimno. Problem tkwił w przekaźniku świec. Straciło się połączenie między sterownikiem świec, a samymi świecami. Pomimo grzania, i tak to nic nie dawało - świece nie grzały.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Mój kangur odpala kiedy chce

Postprzez Mareczek89 niedziela, 13 listopada 2016, 17:57

- Filtr paliwa jak dobrze pamiętam to mam z filtrona bo sugerowałem się że może być bardzo dobry
- wyniku testu nie znam bo nie pozwolił mi facet przy nim być wiem tylko tyle że leją
- podpinali go pod zwykłego laptopa z jakimś oprogramowaniem
- błędy to niskie cisnienie na listwie i nic więcej
- teraz podczas chłodów rurka doprowadzająca paliwo do filtra jest zupełnie pusta. Dopiero jak gruszka nacisnę to paliwo dochodzi do filtra(częściowo są pęcherzyli powietrza w układzie paliwowym)

dziś pomimo braku paliwa w rurce do filtra odpalił bez problemu choć nie zawsze się tak zdarza.. wtryski standardowo delphi już kiedyś były regenerowane...

Ile kosztuje taki przekaźnik świec i gdzie on się znajduje?
skoczek rocznik 2002 1.5 DCi z usterkami - do sprzedania
Nowy nabytek kangoo II rok 2009 1.5 DCi KM
Mareczek89
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 20 kwietnia 2012, 08:07
Lokalizacja: Wałbrzych czasem Wrocław

Re: Mój kangur odpala kiedy chce

Postprzez Mascot niedziela, 13 listopada 2016, 18:15

To mijałbym zakład, gdzie wywalasz kasę i nie mówią Ci, co jest z autem - lakoniczną odpowiedź, " wtryski leją " mogę podać i tu - znając jedynie objawy.

Nie wiedząc jakie są parametry, danego wtrysku, ciężko tu mówić o ich przelewaniu.
Może być tak, że leją 2 z 4 jak w moim firmowym Megane ...

Możesz mieć też tak, że przelewają ciut powyżej przyjętych norm, i sprawę należy olać ...

Takie podpinanie pod kompa ... Szkoda kasy. Jedyne i prawidłowe dane, jesteś w stanie odczytać z CLIP 'a. Fakt, niektórzy kasują i 100 - 150 zł ( u mnie po 50 zł ), ale to może nakierować na problem :!: :idea:

Miałem z Mann 'a - też klasa Filtrona, i po miesiącu wywaliłem go, na rzecz Purfluxa. Kosztował 120 zł + nowa gruszka ze 40 zł, ale problem zniknął ...

Kurde, nie wiem jak jest u mnie, po dłuższym przestoju, czy paliwo jest jest w dojściu do filtra czy nie ... Ale obstawiam, że cofa się, a zostaje jedynie na dojściu do pompy.

Sprawdź jutro, jak jest u Ciebie.

P.S

Poniżej masz zdjęcia ( źródło; google ;) ) - zaznaczyłem na nich, na których przewodach NIE POWINNO BYĆ BĄBLI.

Obrazek

Obrazek
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Mój kangur odpala kiedy chce

Postprzez Mareczek89 niedziela, 13 listopada 2016, 18:40

ojciec jadąc za mną mówił że kopce już na czarno ale tylko troszke a nie jak inni że czarna chmura za nimi zostaje.... Paliwo mi się cofnęło ale tylko z przewodu który dochodzi do filtra a reszta miała paliwo choć jak mówiłem tam też częściowo było to paliwo spienione....

Jutro może zadzwonie i odstawię autko do mechaników którzy wiele lat pracowali w salonie renault może oni mi coś innego powiedzą...
skoczek rocznik 2002 1.5 DCi z usterkami - do sprzedania
Nowy nabytek kangoo II rok 2009 1.5 DCi KM
Mareczek89
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 20 kwietnia 2012, 08:07
Lokalizacja: Wałbrzych czasem Wrocław

Re: Mój kangur odpala kiedy chce

Postprzez Mascot niedziela, 13 listopada 2016, 18:58

Kwestia czarnej chmurki - za duża dawka paliwa.
Acz w Dieslach to raczej normalne, chyba że, chmura zasłania już słońce ;)

Paliwo nie powinno być spienione, jedynie może być, na powrocie do baku.

Jutro, przed odpaleniem, po pompuj gruszką, tak, żeby przewody były napełnione paliwem, ale bez dodatkowych pęcherzy powietrza :)
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Mój kangur odpala kiedy chce

Postprzez Mareczek89 czwartek, 17 listopada 2016, 14:25

Obserwacja z 3 dni:
pierwszy dzień było ok - przekręciłem zapłon i już ok
drugi dzień - odpalone na pych..... Kręciłem ale nic. Nacisnąłem gruchę przy filtrze paliwo doszło ale w przewodzie paliwowym było spienienie i bańka paliwa...
trzeci dzień czyli dziś już nie było problemu i odpalił...

w poniedziałek jadę do mechanika żeby zerknął co i jak tam jest w tym silniku... Mam nadzieję że już będzie lepiej...
skoczek rocznik 2002 1.5 DCi z usterkami - do sprzedania
Nowy nabytek kangoo II rok 2009 1.5 DCi KM
Mareczek89
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 20 kwietnia 2012, 08:07
Lokalizacja: Wałbrzych czasem Wrocław

Re: Mój kangur odpala kiedy chce

Postprzez Mareczek89 piątek, 25 listopada 2016, 14:32

Autko trafiło do mechanika.. Niestety nie jest za fajnie.... Pierwszą usterką było niepoprawne pospinanie przewodów paliwowych ponieważ przelew z wtrysków był wmontowany w przewód powrotny (żeby tylko podnieść ciśnienie na listwie) działało to do teraz poprawnie ale zdechło... Wtryski poszły do sprawdzenia i okazuje się ze dobre a mimo to i tak złe bo leja jak cholera... Pompa sprawdzona i okazała się być czysta... przewody napięciowe sprawdzone, świece żarowe ok... Dziś kupiłem inne wtryski ( używane z gwarancją rozruchową) i mam nadzieje, że już jutro dostane moje auto...
skoczek rocznik 2002 1.5 DCi z usterkami - do sprzedania
Nowy nabytek kangoo II rok 2009 1.5 DCi KM
Mareczek89
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 20 kwietnia 2012, 08:07
Lokalizacja: Wałbrzych czasem Wrocław

Re: Mój kangur odpala kiedy chce

Postprzez Lucass piątek, 25 listopada 2016, 15:46

Specem od diesli nie jestem, ale gdzie niby miałby być wpięty przelew jak nie w powrót?
A wtryski jak leją, to dobre być nie mogą.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Mój kangur odpala kiedy chce

Postprzez Mareczek89 poniedziałek, 5 grudnia 2016, 19:43

Może i nie w temacie moim ale w temacie mojego ojca teraz....


Ojciec ma kangoo 3 rocznik 2011 silnik 1.5 dci. Jego problem polega na tym że nie wiadomo kiedy ale na desce rozdzielczej zapala się kontrolka świec żarowych i klucz... Czy ktoś miał podobny problem? co to oznacza i co z tym zrobić ?
skoczek rocznik 2002 1.5 DCi z usterkami - do sprzedania
Nowy nabytek kangoo II rok 2009 1.5 DCi KM
Mareczek89
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 20 kwietnia 2012, 08:07
Lokalizacja: Wałbrzych czasem Wrocław

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości