Kangoo I, 1.4 problem z elektryką świateł oraz pilota

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Kangoo I, 1.4 problem z elektryką świateł oraz pilota

Postprzez krzyma81 wtorek, 25 października 2016, 20:07

Witam wszystkich forumowiczów. Mój problem polega na tym, że po każdym uruchomieniu silnika rozkodowuje mi pilota. Z pilotem jest wszystko ok i w jego wnętrzu. Bateria ok ... dodatkowo na zapalonym silniku i włączonych światłach mijania naciskając na pedał hamulca na desce licznika zapala się również kontrolka światła przeciwmgielnego tylnego, dodatkowo jak dorzucę jeszcze lewy kierunkowskaz to częstotliwość jego migania się podwaja a ikona świateł przeciwmgielnych także sobie miga. Bezpieczniki w kabinie sprawdzone... są ok, masowy kabel tylnej lewej lampy czyściutki... W przypadku załączenia kierunku prawego nic się nie dzieje tylko światło tylne przeciwmgielne się załącza jak zostaje naciśnięty hamulec...
Odłączyłem tylną lewą lampę (ale przewodu masowego nie) i dalej to samo... ma ktoś pomysł może od czego zacząć rozbiórkę i co posprawdzać? Może ktoś miał podobny problem? Bardzo Was proszę o pomoc... Pozdrawiam
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kangoo I, 1.4 problem z elektryką świateł oraz pilota

Postprzez skawina wtorek, 25 października 2016, 20:16

Jak mogłeś odłączyć lampę bez przewodu masowego jak jest w jednej wtyczce? Masz coś kombinowane już? :) Podłącz lampę i dołóż kawałkiem kabla "obcą" masę i zobacz co się dzieje. Jest jeszcze złączka po drodze pod listwą progową na wysokości środka przedniego fotela. Ale sprawdź pierw tą dodatkową masę.
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Kangoo I, 1.4 problem z elektryką świateł oraz pilota

Postprzez krzyma81 wtorek, 25 października 2016, 20:37

Źle napisałem... wtyczke całą wypiąłem z lampy... ale jak sie zdemontuje lampę to za nią na słupku jest taki kabel przykrecony do blachy nadwozia... tego kabla nie ruszalem
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kangoo I, 1.4 problem z elektryką świateł oraz pilota

Postprzez skawina wtorek, 25 października 2016, 20:44

To spróbuj zrobić jak napisałem. Daj obcą masę :)
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Kangoo I, 1.4 problem z elektryką świateł oraz pilota

Postprzez krzyma81 wtorek, 25 października 2016, 21:00

Spróbuję dodać obcą masę... zastanawiam się aby jaki to ma związek z rozkodywującym się non toper pilotem od centralnego zamka... od ok miesiąca był problem z tym wyświetlaniem przeciwmgielnych na pulpicie na jak naciskało się hamulec lub używało lewego kierunku... od kilku ostatnich dni ok. 4 ech rozładowuje pilota, a od wczoraj do dziś nie było w ogóle świateł STOPu, więc psiuknąłem odpowiednimi środkami do elektryki i mechaniki znajdujące się nad pedałem hamulca ustrojstwo i dało to pozytywny wynik, są...po tym dzisiejszym zabiegu zaczeły się dziać rzeczy o czym wyżej mowa... może obca masa coś pomoże... THX za odpo... jutro test
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kangoo I, 1.4 problem z elektryką świateł oraz pilota

Postprzez krzyma81 środa, 26 października 2016, 09:39

Witam... podłączyłem tę "obcą" masę i poskutkowało ... jak ręką odjął... pilot też na razie się nie rozkodowuje :D (zawsze po włączeniu zapłonu lub odpaleniu silnika go zawsze szlag trafiał)... Wielkie dziękować za pomoc panie Skawina... pozdrawiam
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48

Re: Kangoo I, 1.4 problem z elektryką świateł oraz pilota

Postprzez skawina środa, 26 października 2016, 18:17

No i gitara :D
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Kangoo I, 1.4 problem z elektryką świateł oraz pilota

Postprzez Lucass czwartek, 27 października 2016, 08:19

Przyznam, że związek rozkodowywania się pilota z brakiem masy tylnej lampy to dla mnie zagadka :shock:
Ale to kangoo...
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Kangoo I, 1.4 problem z elektryką świateł oraz pilota

Postprzez skawina czwartek, 27 października 2016, 08:34

Elektryka to w ogóle dziwna sprawa.... - nie widać jej :) Mechanik ma łatwiej, bo widać co jest urwane :lol:
Znamy przypadki cudów jak się zrywała masa silnik-buda :mrgreen:
Przy kiepskiej masie prąd szuka różnych dróg.
1.4 99r
Paweł
Avatar użytkownika
skawina
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1689
Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 21:20
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Re: Kangoo I, 1.4 problem z elektryką świateł oraz pilota

Postprzez krzyma81 środa, 1 lutego 2017, 18:47

Niestety... problem się pogłębił, jeśli chodzi o zamek centralny... lampy śmigają, ogólnie jest tak że deska nie wariuje, centralny z przycisku w kabinie działa, a z pilota sterowanie padło całkowicie :( na pilocie (radiowy) dioda sobie mruga na czerwono a centralny ani myśli zareagować... przytrzymywałem na zamknięcie przycisk w środku i nic (na wyłączonym zapłonie), kiedyś go kodowało bo po tym zabiegu chwile działał... gdzie szukać nie wiem... przekaźniki przeczyściłem sprayem do elektroniki, które przyszły mi do głowy (pod maską w komorze silnika, w skrzynce bezpieczników, złącze do sterownika zamka centralnego)...gdzieś wyczytałem że są jeszcze za zegarami... może tam sie jakieś zimne lucisko zrobiło... ma ktoś pomysł? Wszystko zaczęło się od tej zgubionej "masy" psia mać...
krzyma81
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 09:48


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości