Jaka instalacja gazowa?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Jaka instalacja gazowa?

Postprzez darecki wtorek, 29 marca 2005, 20:42

Mam pytanko:jaka instalacje najlepiej zalozyc do kangoo1.4/75km 2001rok? I gdzie(sprawdzony zaklad)?
darecki
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 474
Dołączył(a): poniedziałek, 28 marca 2005, 23:00
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Re: Jaka instalacja gazowa?

Postprzez Grzelos wtorek, 29 marca 2005, 22:08

darecki napisał(a):Mam pytanko:jaka instalacje najlepiej zalozyc do kangoo1.4/75km 2001rok? I gdzie(sprawdzony zaklad)?


Sam typ instalacji nie jest tak ważny jak jej dokładny i przemyślany montaż. ale:
Jeśli masz plastikowy, mocno rozbudowany kolektor, do tego o zmiennej długości kanałów dolotowych to zapomnij o instalacji z mieszalnikiem (mixerem). Jeśli kolektor jest krótki i solidny (np. taki jak w Xantii 1,8i 8v) to możesz zaryzykować II generację. Sprawdź czy w Kangoo występuje pełna sekwencja wtrysku - czyli czy wtryskiwacze działają oddzielnie, czy są sparowane, czy może otwierają się wszystkie razem. Niektóre zakłady montując wtrysk sekwencyjny gazu zapominają o tym i cięzko jest wysterować instatlację. Dopiero odpowiednie przeprogramowanie i podłączenie wtryskiwaczy daje sukces. Odradzam instalację III generacji - jest relatywnie droga a sporo z nią problemów (np. BRC Heavy Just - problemy z silniczkami krokowymi - 2szt., z wielozaworem, itp.). Stosunkowo tanie są instalacje sekwencyjnego wtrysku gazu polskiej produkcji. Do tego są one wysokiej jakości, no i chłopaki z Politechniki Lubelskiej napisali do niej naprawdędobry soft. Jak znajdę adres zakładu w Lublinie który to montuje to podeślę.
Gościnnie z Klubu Cytrynki:
Grześ Różycki
Xantia 2,0i 16v (138KM) Automatic '99 76000km
BX 19TZI (122KM) Automatic '90 370000km
BX 19 GTi 16v (160KM) '90/'92 181000km
Avatar użytkownika
Grzelos
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 24
Dołączył(a): środa, 20 października 2004, 23:00


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości

cron