Problem boczne drzwi ale lewe

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Postprzez Crash sobota, 5 marca 2005, 21:20

A czy ktoś wie do czego służy drugi siłownik w lewych drzwiach do którego idą też dwa kabelki i guzik blokowania drzwi. Tak właśnir mnie to zainteresowało dzisiaj. Bo rozumiem że główny siłownik jest przy zamku? Bo w dokumentacji są opisane tylko prawe drzwi.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

-=Crash=-
1.4i RN 2001 6 drzwi ;) PMS Edition CB-Radio
GG#234348
Avatar użytkownika
Crash
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 85
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez _ONE_ niedziela, 6 marca 2005, 09:53

Wychodzi na to, że oba siłowniki (po lewej i prawej) służą do blokowania drzwi.
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sw czwartek, 10 marca 2005, 10:42

Wlasnie dzis zainteresowalem się tym wątkiem :?
Rano otwieram drzwi, myślałem że przymarzły, ale nie. Od środka przycisk był wduszony ok. 1cm poniżej osłonki. Nie wiem jakim cudem tam wpadł. Udało mi się go srubokrętem wyciągnąć i otworzyć drzwi. Niestety centralny w tych drzwiach (lewe przesuwne) nie działa.
Na szczęście jest gwarancja, więc niech się chłopcy męczą.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez Crash czwartek, 10 marca 2005, 10:45

To tak w ramach ciekawości jak ci naprawią to daj znać co dokładnie wymienili oczywiście jak powiedzą. Może to podobna sytuacja z moją

Pozdrawiam
Pozdrawiam

-=Crash=-
1.4i RN 2001 6 drzwi ;) PMS Edition CB-Radio
GG#234348
Avatar użytkownika
Crash
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 85
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez apex czwartek, 10 marca 2005, 13:02

Crash napisał(a):A czy ktoś wie do czego służy drugi siłownik w lewych drzwiach do którego idą też dwa kabelki i guzik blokowania drzwi. Tak właśnir mnie to zainteresowało dzisiaj. Bo rozumiem że główny siłownik jest przy zamku? Bo w dokumentacji są opisane tylko prawe drzwi.

Pozdrawiam

Drugi siłownik blokuje otwarcie drzwi przy otwartym wlewie paliwa. Nieźle to sobie Francuzi wykombinowali. Trzeba przyznać, że to działa. Kiedyś teściowa chciała wyjść mi na stacji benzynowej, a tu ... klops :-)
Leszek 1,9 dTi 2001
http://www.koszulkowo.com
Avatar użytkownika
apex
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 5 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez sw piątek, 11 marca 2005, 21:11

Byłem w serwisie z tymi drzwiami. Panowie wykryli, że awaria jest w okolicy korka wlewu paliwa. Mają zamówić korek razem z całym plastikiem zlewu paliwa.

Natomiast działanie na szybko, to wyjęcie kabla odpowiedzialnego za sterowanie, czyli kabla koloru BIAŁEGO (tyle, ze nie wiem skąd go trzeba wyjąć). Wtedy działa centralny, a korek wlewu paliwa jest martwy jak w kazdym innym normalnym samochodzie.

I gdyby auto nie było na gwarancji, to machnąłbym ręką. Ale skoro jest, to czemu tego nie naprawić.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez Crash poniedziałek, 14 marca 2005, 14:43

sw napisał(a):
Natomiast działanie na szybko, to wyjęcie kabla odpowiedzialnego za sterowanie, czyli kabla koloru BIAŁEGO (tyle, ze nie wiem skąd go trzeba wyjąć). Wtedy działa centralny, a korek wlewu paliwa jest martwy jak w kazdym innym normalnym samochodzie.

W kostce przy module Cartiera są dwa białe przewody wyciągałem je niestety nic to nie pomogło. Przy siłowniku z tego co pamiętam też był biały przewód ale nie chciało mi się znowu boczku ściągać. Może u mnie coś innego walnęło np. siłownik

Pozdrawiam
Pozdrawiam

-=Crash=-
1.4i RN 2001 6 drzwi ;) PMS Edition CB-Radio
GG#234348
Avatar użytkownika
Crash
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 85
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez sw poniedziałek, 14 marca 2005, 20:33

Mechanik mowil o jednym przewodzie, wiec sadze, ze to ten przy silowniku.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez Crash poniedziałek, 14 marca 2005, 22:22

sw napisał(a):Mechanik mowil o jednym przewodzie, wiec sadze, ze to ten przy silowniku.


Jutro się zmuszę i dam znać jakie efekty czy to coś dało. Chociaż u mnie jak sprawdzam na stykach w słupku to nie ma żadnego napięcia przy załączaniu centralnego.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

-=Crash=-
1.4i RN 2001 6 drzwi ;) PMS Edition CB-Radio
GG#234348
Avatar użytkownika
Crash
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 85
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez Crash piątek, 18 marca 2005, 17:26

sw napisał(a):Mechanik mowil o jednym przewodzie, wiec sadze, ze to ten przy silowniku.


Biały przewód idzie do siłownika przy zamku a nie guziku więc chyba nie to. Sprawdziłem oba siłowniki podając prąd i działają. Rozpracowałem cały schemat podany w download o lewych drzwiach i wyjścia są takie:
- walnięty bezpiecznik (na schemacie nr 260 może ktoś wie który to jest bo w skrzynce niby wszystkie są ok może jest gdzieś indziej umiejscowiony np. komora silnika)
- walnięty moduł G-Cartiera czego się najbardziej obawiam :cry:
- walnięty czujnik przy korku wlewu idzie to chyba sprawdzić zwierając 2 kabelki idące do modułu muszę to zrobić jak się pogoda poprawi bo lało dzisiaj.

Jak coś wykombinuję to dam znać

Pozdrawiam
Pozdrawiam

-=Crash=-
1.4i RN 2001 6 drzwi ;) PMS Edition CB-Radio
GG#234348
Avatar użytkownika
Crash
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 85
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Swarzędz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron