Obudowa kluczyka

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Obudowa kluczyka

Postprzez Toster czwartek, 17 lutego 2005, 09:14

Witam,
no i stalo sie :(.... Pekla mi obudowa kluczyka od mojego kangoorka. Pewnie wiele osob spyta jak to mozliwe? No coz... prosta sprawa, zaczal mi ciezko chodzic zamek od strony kierowcy. Pewnie wystarczyloby odpowiednie przesmarowanie ukladu (ktos mial widzialem podobny problem z bocznymi drzwiami) ale niestety, nie dysponuje garazem, a zima to nie bardzo chce mi sie grzebac pod golym niebem. Efekt byl taki, ze ja sprobowalem otworzyc samochodzik na mrozie to oczywiscie stawil on pewien opor... przyzwyczajony do tego przylozylem nieco wiecej sily... i trach... plastikowa obudowa kluczyka pekla. No i teraz mam nie lada problem i jednoczesnie pytanie. Gdzie mozna (o ile mozna) dostac obudowe do kluczyka od kangoo? A moze ktos ma niepotrzebna? Dodam, ze kluczyk posiada uklad elektroniczny i wyjscie na diode do centralnego zamka na podczerwien.
Z gory dziekuje za wszelkie sugestie i pomoc.

Tomasz

PS. Probowalem skleic... efekt latwy do przewidzenia.. znowu rozpadlo sie w rekacha :(
Tomasz "Toster"
Avatar użytkownika
Toster
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 17
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Crash czwartek, 17 lutego 2005, 10:51

Ja i pewnie wielu innych użytkowników Kangoorka nie ma tego problemu gdyż w bocznych drzwiach po prostu nie mam zamków :) Wydaje mi się że możesz mieć problemy jedyne co pozostaje to ASO Renault może jak się dogadasz to gdzieś znajdą. Problem w tym że w większości przypadków oni nie dorabiają kluczyków na miejscu tylko sprowadzają z Francji. Ja mam w jednym elektronikę uwaloną i sprowadzenie ok 600zł Na szczęście drugi działa. Klejenie też raczej nie przyniesie jakiegoś efektu za duże siły działają na kluczyk przy otwieraniu

Pozdrawiam
Pozdrawiam

-=Crash=-
1.4i RN 2001 6 drzwi ;) PMS Edition CB-Radio
GG#234348
Avatar użytkownika
Crash
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 85
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez Bullitt czwartek, 17 lutego 2005, 12:05

Nie wiem jak do starszych kluczyków z podczerwienią, ale do nowszych ze sterowaniem radiowym mozna kupic w ASO samą obudowe, a nawet oddzielnie sam kluczyk i elektronike.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez Rafal czwartek, 17 lutego 2005, 13:34

Ja dorabialem caly kluczyk w ASO (oczywiscie na koszt poprzedniego wlasciciela) i sprawa wyglada bardzo groznie, kilka stuwek i pare tygodni. Ale z tego co pamietam to mozna zamowic tzw sama poduszeczke, czyli ten plastik. wiec nie powinno byc problemu, polecam przedzwonic do ASO i zamowic, bo na "szrocie" kluczykow raczej nie znajdziesz!!
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez PanKot piątek, 18 lutego 2005, 08:19

w ubiegłym roku (w czerwcu) chciałem kupić kluczyk z elektroniką w ASO Renault:
- grot (kluczyk) - 150 zł
- "poduszeczka" (plastik) 95zł
- elektronika - 270zł (w tym imobilizer)
- zaprogramowanie - 150zł
Kolega przełożył mi elektronikę do obudowy pilota od alarmu - 15zł i przyczepil jako breloczek na łańcuszku do kluczyka a "poduszeczkę" zalałem klejem "Poxipol".
[niestety breloczek się urwał i wpadł do kanału na parkingu]
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości