Narty

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Narty

Postprzez turtl sobota, 4 grudnia 2004, 17:38

Witam.
Ja mimo wszystko polecałbym tradycyjny bagażnik bazowy i uchwyty do przewożenia nart na dachu.
Przerabiałem wożenie w środku - narty lekkie biegowe.
Kidyś zachciało mi się ostrzej zachamować w 2m. zaspie i mimo, że były przypięte to strachu troszkę napędziły, nie próbuję sobie nawet wyobrazić podobnej sytuacji ze zjazdówkami.

Kiedyś widziałem na jakiejś klubowej czeskiej stronie różne naprawdę fajne kufry do Kangoo, między innymi na narty wewnątrz auta i fajny kuferek pod strop otwierany i pakowany od tyłu przez drzwi o poj. około 50 l. - a od stropu odstawał nie więcej niż 15 cm.

Zabijcie mnie ale do dzisiaj nie mogę odszukać tej czeskiej strony.
Pozdrawiam TURTL
Kangoo 1,4 E + SWG
żółty cytrynowy RN
Avatar użytkownika
turtl
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 23:00

Postprzez orys wtorek, 8 lutego 2005, 18:40

Witam

Chciałbym podzielić się z wami uwagami dotyczącymi przewożenia nart.
Podczas pakowania nart na dach odkryłem:
- odległość między pałągami jest dosyć spora i muszę powiedzię że max. rozmiar nart do przewozu to 160cm (narty żony 150cm musiałem wepchać do bagażnika)
- zakupiłem w MAKRO uchwyt na 6 par nart, po położenu nart, profil gumowy zamocowany na aluminiowym profilu tak się spłaszczył że uchwyt po zamknięciu nie trzymał nart (więc musiałem do środka profilu gomowego wepchać kawałek pianki do izolacji rur)
- nie ma mowy o włożeniu złożonych nart (jadna na drugą), wiązania opierają się o dach nie mówiąc o nartach z wiązaniami na płycie

Moja rada, jeśli macie nowy bagażnik i nowy uchwyt, to sprawdzcie czy wszystko pasuje do siebie dzięń wcześniej. 8)
Ja robiłem to wszystko w nocy przy lampie tuż przed wyjazdem , zaliczając wyjazd do LIROY-a po piankę :cry:

Co do wiązań opierających się o dach, to wystarczy wstawić profil aluminiowy po między bagażnik a uchwyt i zyskamy kilka cm, ale dach jest delikatnie zaokrąglony więc jakiej wysoki profil?????

I na koniec samochodzik spalił ok 8,5 litra, 4 osoby dorosłe, cały bagażnik załadowany po dach, no i narty na dachu położone na płask (wiązania zabezpieczone folią do kanapek żeby sól i błoto pośniegowe się nie dostało)

Ufff, ale się napisałem :wink:
Pozdrawim orys
Gwiezdny Pył 1.5 dci 65KM (kaleido)
Avatar użytkownika
orys
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Białystok

Postprzez MK środa, 9 lutego 2005, 10:24

Cześć!
Ja wożę narty w środku oparte na przedniej półce i kracie z tyłu.
Zamiast kraty jak ktoś jej nie ma można przykręcić poprzeczkę.

A tak przy okazji to miniony weekend był wspaniały na nartach. Pogoda boska i co najważniejsze i czego jestem dumny, i czym jestem zachwycony to to,że mój 4,5letni syn w ciągu 3 tygodni opanował jazdę na nartach w takim stopniu,że zasuwa po czerwonych trasach. :D :D :!: :!: :!: Teraz to możemy już całą rodziną jeździć na każdy stok.
No to się pochwaliłem :D
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Postprzez orys środa, 9 lutego 2005, 11:14

Witam

MK, przerabiałem ten sposób opis tutaj:
http://www.kangoo.schron.pl/modules.php ... fa603a5278

Gratuluje tak pojętnego ucznia, fajnie wyglądają małolaty na stoku z malutkimi nartami i w dużym kasku, a zasuwają uuuuu..... :wink:
Pozdrawim orys
Gwiezdny Pył 1.5 dci 65KM (kaleido)
Avatar użytkownika
orys
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Białystok

Postprzez MK środa, 9 lutego 2005, 12:13

Sory zagapiłem się :?
Ale co do topniejącego śniegu to algo pokrowce jak ma Janusz, albo tak jak ja :arrow: po oczyszczeniu nart ze śniegu miotełką owijam wiązania szmatką i nie cieknie :)
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Postprzez hubertl czwartek, 10 lutego 2005, 23:38

Generalnie pomysł bagażnika dachowego do nowych nart w kangoo to pomyłka - albo trzeba wozic je w boksach albo wewnatrz. W zeszlym roku przezylem dramat z nowo kupionymi nartami : 153 cm i wiazania na plycie look P12 (*** wysokie). Nic nie dalo podniesienie uchwytów ponad belki bagaznika, a poza tym 150 cm pomiedzy belkami spowodowalo ze dzioby doskonale odpychały gumy i inne narty nie chcialy sie trzymac.
Takze jesli macie nowe narty to albo box albo kabina.
Narty dlugie i z niskimi wiazaniami - nie ma problemu.

A i jeszcze jedna ciekawa rzecz - moze ktos to umie wytlumaczyc - same belki halasuja niemilosiernie - jak zaloze uchwyty na narty wszystko wraca do normy.

Łącze pozdrowienia
Avatar użytkownika
hubertl
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 23:00


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron