Raz energiczny! a raz nie....

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Raz energiczny! a raz nie....

Postprzez Aleksander wtorek, 6 września 2005, 10:49

Mam Kangusia 1.9 D 65przebieg 227 000 pali malutko ok 5,2 l ale ostatnio mam pewien problemik. Samochodzik zbiera sie świetnie i aż miło nim jechać a czasami sie "muli" w trakcie jazdy nie ma przyspieszenia i traci moc by za moment dosłownie wystartować zwłaszcza po przekroczeniu 100 km/h czuc jakbym miał Turbo!!!
Wszytskie filtry wymienione ????
Aleksander
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 28 maja 2005, 23:00

Postprzez misiek288 wtorek, 6 września 2005, 18:27

miałem takie same objawy jak kupiłem mojego zwierzaka, powodem było powietrze które szło razem z paliwem do "silnika". złączki plastikowe przy filtrze przepuszczały i tamtędy było zasysane owe powietrze, można to łatwo stwierdzić bo przewody paliwowe są przezroczyste i widzisz czy paliwo idzie "czyste" czy z powietrzem.
Avatar użytkownika
misiek288
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 537
Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aleksander wtorek, 6 września 2005, 20:55

byłem u mechaniora tzwn. speca od diesli ten oświadczył,że pompa nadaje sie do regeneracji a tym samym 700 zł +Vat za ta dobroć mnie osobiście to nie przekonuje !
Aleksander
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 28 maja 2005, 23:00

Postprzez osa-ozo wtorek, 6 września 2005, 23:57

co prawda nie wiem o co chodzi-tzn.co moglo pasc w tej pompie,ale cena chyba mimo wszystko dosc duza.Na poczatku kangurowania poszla mi uszczelka -jeden mechanik duzo gadal ojjj gadal i chcial za to ode mnie jedyne 800zl,bo jak tlumaczyl wymiana uszczelki+regulacja potem by sie przydala itd.
U drugiego-ponoc jeszcze lepszego speca wymiana owej uszczelki+regulacja i sprawdzenie jej ogolne-120zl.
Wiec warto porownywac ceny.
A jesli mam byc szczery nie wydaje mi sie zeby to byla pompa.
kangur 1.9d
d65 srebrna strzała
Avatar użytkownika
osa-ozo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 49
Dołączył(a): czwartek, 6 stycznia 2005, 00:00

Postprzez Aleksander środa, 7 września 2005, 07:01

I ja dokładnie tak samo mysle,zastanawiam się czy wtrysk czasem żle nie podaje? mój przyjaciel twierdzi,że lepiej nic nie ruszać jak jeżdzi i mało pali to jest ok choc mnie osobiście to wyprowadza czasem z równowagi?????? I co tu zrobić?
Aleksander
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 28 maja 2005, 23:00

Postprzez misiek288 środa, 7 września 2005, 08:44

w krakowie za taką usługe zapłacisz ok 350zł, a cena którą proponuje ten faHowiec jest nie do przyjęcia, no chyba, że do serwisu pojkechałeś :roll:
przyszedł mi jeszcze jeden pomysł do głowy, może poprzedni właściciel jezdził na opale na skuteg czego siada pompa i końcówki wtryskiwaczy. jeśli jesteś w stanie to jakoś sprawdzić to dobrze by było a jeśli nie to obym się mylił bo inaczej czekają Cię duże wydatki.
Avatar użytkownika
misiek288
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 537
Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Aleksander środa, 7 września 2005, 09:57

Samochodzik jest przywieziony z Holandii a tam wątpie by ktos jezdził na opale a co do servisów diesli to w Opolu Nie mam za dużego wyboru a servisy Renault są tutaj horendalne drogie!! jak i wszystko!!!
Aleksander
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 28 maja 2005, 23:00


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron