kangoo van 7os

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

kangoo van 7os

Postprzez Darek poniedziałek, 28 lutego 2005, 21:14

Witam wszystkich,
nie jestem sta³ym u¿ytkownikiem serwisu ale swego czasu sam szuka³em odpowiedzi - miêdzy innymi na Waszym forum - na pytanie czy (a raczej jak) mo¿na przeprowadziæ oficjalnie zmianê kangoo 5 os na 7 os, poprzez zamontowanie dodatkowej kanapy.
Niniejszym chcia³bym poinformowaæ, ¿e uda³o mi sie to zrobiæ, po pewnych korowodach, nie wiem czy kto¶ ju¿ siê chwali³ takim manewrem. Je¶li kto¶ jest zainteresowany to proszê o mail na dariv@tlen.pl (nie na ten adres z którego wysy³am) to dok³adniej opowiem...

Darek, Lublin
Darek
 

Postprzez MK wtorek, 1 marca 2005, 06:47

Witaj!!!
Opowiedz nam tutaj jeśli możesz (może być powieść w odcinkach) bo to bardzo, bardzo ciekawe przedsięwzięcie.
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Postprzez AdiK wtorek, 1 marca 2005, 16:19

Czekamy na rozwinięcie tematu i zapraszamy do stałego czlonkostwa w klubie :D
Pozdrawiam Adrian

Był KaleidoGwiezdnyPył 1.5dci75
Jest Peugeot 5008 2.0HDI
Avatar użytkownika
AdiK
Kangoomistrz 2009
Kangoomistrz 2009
 
Posty: 1033
Dołączył(a): środa, 7 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: poszukiwana

Postprzez PanKot czwartek, 3 marca 2005, 10:55

Jakieś 2 lata temu, jak nie wiedziałem jeszcze, że stanę się posiadaczem Kangoorka widziałem takiego -7-osobowego na giełdzie samochodowej na Żeraniu.
Wyglądało to jakoś tak:
- z tyłu, na końcu, pod samymą klapą była kanapa na podwyższeniu dla 3-ech osób (to były chyba cofnięte tylne siedzenia),
- środkowy rząd siedzeń stanowiły 2 fotele od malucha lub od CC. Pomiędzy siedzeniami było rzejście do tylnej kanapy.
- bagażnika nie było poza miejscem pod tylną kanapą ale dostęp tam był po otwarciu klapy i zmieściłyby się może tylko "dyplomatki" lub cienkie walizki.
Był jeszcze jakiś rozkładany stoliczek (za siedzeniem kierowcy) ale już nie pamietam jak mocowany.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Darek czwartek, 3 marca 2005, 19:56

Ja zastosowa³em rozwi±zanie nieco inne ni¿ wy¿ej opisane: do tradycyjnego 5 os. kangura doda³em dwuosobow± kanapê zespolon± od transita, zajmuj±c± wiêkszo¶æ przestrzeni baga¿owej, wiêc wygl±da to nawet nie¼le i zosta³o mikroskopijne miejsce baga¿owe, choæ da siê zmie¶ciæ 2-3 typowe spore torby podró¿ne. Wchodzic mo¿na zarówno od ty³u (mam drzwi, nie klapê), jak i przez po³o¿enie oparcia kanapy.

Miejsca s± dla doros³ych mniej wygodne od normalnych (g³ównie z powodu miejsca na nogi) ale nigdy nie jest to problemem bo dzieciaki zawsze sie zabijaj± o mo¿liwo¶æ siedzenia tam, nawet jak sa miejsca z przodu...

Jednak, jak sie domy¶lacie, problem le¿a³ nie w tym jak to rozwi±zaæ technicznie a w tym, ¿e chcia³em przeprowadziæ to oficjalnie, ¿ebym sie nie stresowa³ przy ka¿dej kontroli drogowej...

Zasugerowa³em sie tym, ¿e pojawi³o siê np. nowe Doblo czy VW Caddy fabrycznie w wersji 7os. a ja rozwa¿a³em kupno jakiego¶ samochodu z mo¿liwo¶ci± pomieszczenia takiej ilo¶ci ludzi. Oczywi¶cie te auta nowe czy typowe vany odpad³y z przyczyn finansowych...

Wielu diagnostów, rzeczoznawców dawa³o mi niejasne odpowiedzi na pytanie czy mo¿na to zrobiæ... Wydusi³em od nich przepisy na ten temat mówi³y co¶ takiego "masa wszystkich pasa¿erów, kierowcy, dodatkowych siedzeñ nie mo¿e przekroczyæ ca³kowitej masy dopuszczalnej pojazdu", oczywi¶cie obowi±zkowo zag³ówki i 3-punktowe pasy bezp. co te¿ nieco utrudnia³o ca³± imprezê, bo jak wiecie kangur nie ma w tylnym s³upku (jak np. Berlingo czy Partner) otworów do wykorzystania w tym celu. Ja rozwi±za³em to w ten sposób, ¿e po³±czy³em trwale pasy z kanap±, a t± trwale (prawie) z pod³o¿em.

Po dokonaniu zmian (likwidacja kratki + zmiana na osobowy + instalacja kanapy i pasów) je¼dzi³em od zak³adu do zak³adu i szuka³em diagnosty, który w.wspomniany przepis zinterpretuje tak jak ja my¶lê, d³ugo to trwa³o (nie wiem w³a¶ciwie czego siê bali) "niech pan jedzie do stacji okrêgowej, wojewódzkiej, rzeczoznawców PZMotu" itp propozycje, az w koñcu siê uda³o... Wydzia³ Komunikacji jeszcze próbowa³ walczyæ domagaj±c siê jakich¶ homologacji, ja sie nie dawa³em dok³adaj±c kolejne pisemka i za¶wiadczenia... I to tyle.

Nareszcie to z siebie wyrzuci³em i ju¿ mi lepiej.......

Reasumuj±c: stosunkowo ma³e, niedrogie, a przy tym wygodne autko z mo¿liwo¶ci± pomieszczenia 7 osób czyli to czego szuka³em, spe³ni³ w³a¶nie po tych przeróbkach Kangur. Dowodem niech bêdzie to, ¿e rzeczywi¶cie ca³a rodzina jest zadowolona i starsi i m³odsi i duzi i mali....

Jesli jakies pytania szczegó³owe, to zapraszam
Darek
Darek
 

Postprzez MK piątek, 4 marca 2005, 07:08

Moje naj, naj,naj, najszczersze gratulacje :idea: :) 8)
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Postprzez Rafal piątek, 4 marca 2005, 12:26

Coprawda jako dzentelmen nie powinienem... ale ile??? za wszystko!!
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez MK piątek, 4 marca 2005, 12:35

Rafal napisał(a):Coprawda jako dzentelmen nie powinienem... ale ile??? za wszystko!!


SZAMAN :!: :wink:
Pięcioraczki już w drodze :!: 8O , czy dopiero w planach :idea: :? .
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Postprzez Rafal piątek, 4 marca 2005, 12:42

:D :D :D
na razie w planach!!
:D :D :D
ale widze ze jest nadzieja, ze nie bede musial zapisac sie do fan klubu renault master!! :wink:
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez zuwik piątek, 4 marca 2005, 16:55

Rafal napisał(a):ale widze ze jest nadzieja, ze nie bede musial zapisac sie do fan klubu renault master!! :wink:
Po drodze masz jeszcze Traffica :wink:
Darku a może przesłał byś adminowi jakieś zdjęcia? Bardzo mnie zastanawia jak się to wszystko spasowało i ile tak naprawdę zostało bagażnika :) Gratuluję ambicji i wytrwałości w legalizowaniu :roll:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron